Financieel paspoort krijgt voet aan de grond

Philip Helmer

De Stichting Financieel Paspoort, die een app FP heeft ontwikkeld waar iedere burger gebruik van moet gaan maken, heeft haar route kaart verspreid onder alle organisaties die betrokken zijn of worden bij het versterken van de financiële zelfredzaamheid van de burger, zoals overheden, financiële instellingen, belangenorganisaties, toezichthouder en dienstverleners. "Hoe meer partijen dit initiatief ondersteunen hoe beter natuurlijk. Maar deze app komt er sowieso", aldus Philip Helmer.

De app past volgens Helmer, die inmiddels is gepensioneerd en werkzaam was in de financiële sector, perfect bij bijvoorbeeld de wens van de AFM om voor iedere burger een verplichte financiële APK in te stellen. "Onze missie is het verhogen van het financieel bewustzijn van iedere burger door het bieden van financieel overzicht. Wij zetten ons in op het ontwikkelen van een financiële mobiele app voor de burger waarin dit overzicht kan worden bereikt. Wij vinden dat een overzicht van de financiën makkelijk en snel moet kunnen worden verkregen. Net als bij een paspoort is het Financieel Paspoort ook alleen van de burger. Het bevat zijn gegevens en gaat over zijn persoonlijke financiële situatie. De gegevens in het overzicht zijn voor iedereen begrijpelijk. De weergave is simpel en men ziet in één oogopslag welke financiële producten hij allemaal heeft."

De app is inmiddels werkzaam en de route kaart 'de Burger centraal' werd onlnags nog aangeboden aan staatssecretaris Jette Klijnsma van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Volgens Helmer reageerde de staatssecretaris positief op het idee voor een gratis app FD voor iedere burger. Die app haalt data op bij de bronnen zoals overheid en financiële dienstverleners. De burger logt met eigen gegevens in bij bestaande bronnen en haalt de data naar smartphone, tablet of pc. Er is dan ook geen centrale server of oplsag van data. Nadat alle data zijn bezocht en de data zijn opgehaald, wordt hiervan een overzicht gemaakt . Vervolgens kunnen de data worden aangevuld door de burger zelf en kunnen ze worden ingebracht in advies- of offerteprocessen.

Helmer: "Het Financieel Paspoort is voor het hele leven. En voor jong en oud. In vrijwel geen veranderingsproceds is de burger als burger vertegenwoordigd. In sommige gevallen is er sprake van vertegenwoordiging van consumenten, werknemers, huiseigenare, automobiel bezitters, maar nooit alleen als burger. Wij willen organisaties en instanties motiveren en ondersteunen bij het centraal plaatsen van de burger bij het ontwerpen van producten, diensten en processen. Inmiddels hebben we meer dan 40 organisaties kunnen betrekken. Volgens Helmer moet het Financieel Paspoort nu snel kunnen worden uitgerold. Wij zijn er klaar voor."

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Financieel Paspoort ontwikkelt app

Financieel Paspoort ontwikkelt app

De Stichting Financieel Paspoort verwacht in mei de app FP uit te rollen. Met de App FP kan iedereen zelfstandig of geholpen makkelijk een check doen van zijn...

Maakbaarheidsstudies financieel paspoort van start

Maakbaarheidsstudies financieel paspoort van start

 De eerste maakbaarheidsstudies voor Pensioenen-APK en Schuldhulpverlening zijn recent in Utrecht van start gegaan.  De maakbaarheidsstudies zijn onderdeel...

Stichting Financieel Paspoort bij Klijnsma

Stichting Financieel Paspoort bij Klijnsma

De Stichting Financieel Paspoort heeft de route kaart ‘de Burger centraal’ overhandigd aan staatssecretaris Jetta Klijnsma van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.  ...

Financieel Paspoort krijgt vorm

Financieel Paspoort krijgt vorm

Na afloop van de werkconferentie vorige week hebben zich vele personen gemeld die als ambassadeur voor Financieel Paspoort willen optreden. Daarnaast hebben 20 organisaties...