Kabinet verlengt crisismaatregelen woningmarkt

Frans Weekers

Staatssecretaris Weekers van Financiën heeft vrijdag besloten de zogenoemde crisismaatregelen voor de woningmarkt te verlengen tot 2015. Vereniging Eigen Huis had hiervoor gepleit "omdat de woningmarkt nog steeds in een diep dal zit". Verlenging van de crisismaatregelen is volgens Eigen Huis "goed nieuws voor veel huiseigenaren met dubbele lasten".

Het kabinet kondigde eerder aan een einde te maken aan de verlegde termijn voor dubbele renteaftrek, ook wel de verhuisregeling genoemd.

Huiseigenaren die twee woningen hebben waarvan een te koop staat, kunnen de hypotheekrente van beide woningen aftrekken. De termijn voor de aftrek voor de te koop staande woning zou aanvankelijk per 2014 met een jaar worden teruggebracht naar twee jaar. De verhuisregeling wordt echter op de valreep verlengd.

Ook de zogenoemde terugkeerregeling wordt een jaar verlengd. Hiermee kunnen huiseigenaren die hun te koop staande woning verhuren onder de Leegstandswet weer aanspraak maken op renteaftrek als de verhuurde woning weer leegstaand op de markt wordt gezet.

Tot slot wordt ook de compensatiemaatregel in het kader van de bijleenregeling één jaar verlengd. Zodra een te koop staande woning tijdelijk wordt verhuurd, valt deze in box 3 en is de bijleenregeling van toepassing. Als er sprake is van overwaarde op de verhuurde woning, wordt deze overwaarde afgetrokken van de renteaftrek op de nieuwe woning. Om de financiering van een nieuwe woning niet in de weg te zitten, is de bijleenregeling bij tijdelijke verhuur geschrapt. Staatssecretaris Weekers van Financiën besloot ook deze crisismaatregel een jaar te verlengen. 

 

Goed nieuws

"De woningmarkt trekt weer voorzichtig aan, waardoor de maatregelen dan wellicht niet meer nodig zijn. Nu is dat helaas nog niet het geval en zijn de maatregelen nog onverminderd noodzakelijk", schreef Eigen Huis vorige week in een brief aan Weekers. Eigen Huis is uiteraard content met de verlenging. "De verlenging van de crisismaatregelen tot 2015 is goed nieuws voor veel huiseigenaren met dubbele lasten."

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Nieuwe consumentenvoorwaarden voor makelaarsdiensten

Nieuwe consumentenvoorwaarden voor makelaarsdiensten

Vereniging Eigen Huis, Consumentenbond en makelaarsorganisatie VastgoedPRO hebben verbeterde algemene consumentenvoorwaarden voor makelaarsdiensten opgesteld. Eigen...

Hypotheekregels maken 'verzilvering' onmogelijk

Hypotheekregels maken 'verzilvering' onmogelijk

Huiseigenaren met een (grotendeels) afgeloste hypotheek hebben weinig mogelijkheden ‘geld uit hun stenen’ te halen. "We weten dat er onder oudere...

Eigen huis: ozb stijgt het hardst in Beesel

Eigen huis: ozb stijgt het hardst in Beesel

Huiseigenaren betalen dit jaar gemiddeld 1,88 procent meer aan onroerende zaakbelasting (ozb) dan vorig jaar. Niet iedere gemeente houdt de stijging van de ozb beperkt....

Vereniging Eigen huis: "nhg-premie kan omlaag"

Vereniging Eigen huis: "nhg-premie kan omlaag"

Vereniging Eigen Huis (VEH) meent dat de NHG-premie naar beneden kan. De Vereniging pleit hiervoor bij de eerstkomende herziening van de NHG-normen.Kopers betalen...

Veh: erfpachtstelsel eerst onderzoeken

Veh: erfpachtstelsel eerst onderzoeken

Vereniging Eigen Huis wil het nieuwe Amsterdamse erfpachtstelsel onderzoeken alvorens ze er een oordeel over geeft.   VEH: "De gemeente Amsterdam presenteerde...

Voor- en nadelen aan aflossen spaarhypotheek

Voor- en nadelen aan aflossen spaarhypotheek

Ook Vereniging Eigen Huis (VEH) raadt woningbezitters aan goed na te denken voordat ze nu hun spaarhypotheek aflossen bij aankoop van een nieuw huis. Bij een (bank)spaarhypotheek...