Kabinet verlengt crisismaatregelen woningmarkt

Frans Weekers

Staatssecretaris Weekers van Financiën heeft vrijdag besloten de zogenoemde crisismaatregelen voor de woningmarkt te verlengen tot 2015. Vereniging Eigen Huis had hiervoor gepleit "omdat de woningmarkt nog steeds in een diep dal zit". Verlenging van de crisismaatregelen is volgens Eigen Huis "goed nieuws voor veel huiseigenaren met dubbele lasten".

Het kabinet kondigde eerder aan een einde te maken aan de verlegde termijn voor dubbele renteaftrek, ook wel de verhuisregeling genoemd.

Huiseigenaren die twee woningen hebben waarvan een te koop staat, kunnen de hypotheekrente van beide woningen aftrekken. De termijn voor de aftrek voor de te koop staande woning zou aanvankelijk per 2014 met een jaar worden teruggebracht naar twee jaar. De verhuisregeling wordt echter op de valreep verlengd.

Ook de zogenoemde terugkeerregeling wordt een jaar verlengd. Hiermee kunnen huiseigenaren die hun te koop staande woning verhuren onder de Leegstandswet weer aanspraak maken op renteaftrek als de verhuurde woning weer leegstaand op de markt wordt gezet.

Tot slot wordt ook de compensatiemaatregel in het kader van de bijleenregeling één jaar verlengd. Zodra een te koop staande woning tijdelijk wordt verhuurd, valt deze in box 3 en is de bijleenregeling van toepassing. Als er sprake is van overwaarde op de verhuurde woning, wordt deze overwaarde afgetrokken van de renteaftrek op de nieuwe woning. Om de financiering van een nieuwe woning niet in de weg te zitten, is de bijleenregeling bij tijdelijke verhuur geschrapt. Staatssecretaris Weekers van Financiën besloot ook deze crisismaatregel een jaar te verlengen. 

 

Goed nieuws

"De woningmarkt trekt weer voorzichtig aan, waardoor de maatregelen dan wellicht niet meer nodig zijn. Nu is dat helaas nog niet het geval en zijn de maatregelen nog onverminderd noodzakelijk", schreef Eigen Huis vorige week in een brief aan Weekers. Eigen Huis is uiteraard content met de verlenging. "De verlenging van de crisismaatregelen tot 2015 is goed nieuws voor veel huiseigenaren met dubbele lasten."

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Druk op woningmarkt blijft oplopen

Druk op woningmarkt blijft oplopen

De druk op de woningmarkt blijft oplopen, blijkt uit onderzoek van CBS en Kadaster. Elk half jaar publiceert het ministerie van BZK de Staat van de Woningmarkt....

Koopwoningen ruim 9 procent duurder in augustus

Koopwoningen ruim 9 procent duurder in augustus

Bestaande koopwoningen waren in augustus 9,3 procent duurder dan in augustus 2017. De prijsstijging is groter dan in de voorgaande maanden. Dit blijkt uit het onderzoek...

De Hypotheker: kabinet laat kansen liggen

De Hypotheker: kabinet laat kansen liggen

Het kabinet laat volgens De Hypotheker kansen liggen om het realiseren van haar duurzame ambities op de woningmarkt te stimuleren. "De mogelijkheden voor huizenkopers...

Weer meer verkochte woningen in augustus

Weer meer verkochte woningen in augustus

In augustus zijn er 20.892 woningen verkocht, 0,5 procent  meer dan in augustus 2017. Paul de Vries, woningmarktexpert van het Kadaster: “We zien vooral...

Koopwoningen 9 procent duurder in juli

Koopwoningen 9 procent duurder in juli

Bestaande koopwoningen waren in juli 9 procent duurder dan in juli 2017. De prijsstijging is iets groter dan in de voorgaande maanden. De prijzen van bestaande koopwoningen...

Nederlandse huishoudens meer en meer geld kwijt aan wonen

Nederlandse huishoudens meer en meer geld kwijt aan wonen

Nederlandse huishoudens zijn meer en meer geld kwijt aan wonen, constateert de Rabobank in haar jongste Kwartaalbericht Woningmarkt. Rabobank verwacht dat de hypotheekschuld...