Moneywise: "rabo-advies banksparen flink duurder"

Rabobank (logo)

Volgens MoneyWise heeft de Rabobank de kosten voor het openen van een bankspaarrekening voor een lijfrente of een gouden handdruk flink verhoogd.

 

MoneyWise op haar website: "In de oude kostenstructuur betaalde de klant 250 euro voor een lijfrente- of gouden-handdrukrekening waarin men door kon sparen tot een later moment ( opbouwrekening). Voor dat bedrag kreeg men advies en werd de rekening geopend. Het openen van een opbouwrekening is nu gesplitst in 500 euro advieskosten en 60 euro afsluitkosten. Voor een totaal advies is men bij de Rabobank dus nu 560 euro kwijt. Voor een lijfrente- of gouden-handdrukrekening die maandelijks een vast bedrag uitkeert ( uitkeerrekening) vroeg de Rabobank voorheen 100 euro. Dit is nu aangepast naar 250 euro voor het advies en 60 euro voor het afsluiten. Voor deze producten betaalt men nu dus 310 euro."

De wijziging valt samen met de aanpassing door de Rabo van haar door de AFM bekritiseerde advieskostenaanpak, waarin de klant aanvankelijk alleen betaalde als hij daadwerkelijk een product afnam. Sinds begin deze week is wel de oriëntatie nog gratis, maar gaat de teller lopen zodra sprake is van advies. Verder betaalt de klant afsluitkosten voor het product.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Bram Verwijs - 20 juni 2013

Dit is nu het gevolg van de maatregelen en voorschriften van de AFM. Niet alleen de Rabobank, maar ook alle andere aanbieders en intermediairs zitten nu met de problemen. Leve de AFM, dood aan het intermediair.

Paul Schoo - 20 juni 2013

De bank plaatst zichzelf buiten het speelveld met die kosten. Een goede rendementsberekening neemt die kosten mee incl, het belastingvoordeel bij opname na pensioendatum. In veel gevallen kom je dan gewoon in box 3 uit. Vrijheid blijheid. Bij goudenhandrukken moet je ook kijken naar middeling, dan blijkt ook veelal dat je beter kunt afrekenen en in box 3 verder renderen. Ook hier geldt weer vrijheid blijheid. Kortom mijdt de bank zoveel mogelijk.

Lees meer over
Moneywise wil snel duidelijkheid over berekening boeterente

Moneywise wil snel duidelijkheid over berekening boeterente

Ongewenst. Zo noemt Moneywise de onduidelijkheid die volgens haar is ontstaan doordat AFM en Kifid de boeterente onder de Europese hypothekenrichtlijn anders berekenen....

Verzekeraars worden aantrekkelijker voor uitkerende lijfrentes

Verzekeraars worden aantrekkelijker voor uitkerende lijfrentes

Verzekeraars positioneren zich weer beter op de markt voor uitkerende lijfrentes. De achterstand op banken wordt langzaam ingelopen, ook al is het verschil er nog...

"Banken brengen oversluiter hypotheek onnodig duizenden euro's nhg-kosten in rekening"

"Banken brengen oversluiter hypotheek onnodig duizenden euro's nhg-kosten in rekening"

Heeft men in het verleden een hypotheek afgesloten onder Nationale Hypotheek Garantie (NHG) en stapt men nu over naar een andere bank dan betaalt men in sommige...

Moneywise focust zich op online hypotheekadvies

Moneywise focust zich op online hypotheekadvies

"We hebben heel hard gewerkt aan de online hypotheek advies module. Naar verwachting kun je eind januari bij ons je eigen hypotheek samenstellen. En zodra je...

Moneywise: compleet hypotheekadvies voor 950 euro

Moneywise: compleet hypotheekadvies voor 950 euro

MoneyWise kiest voor de rol van prijsvechter op de markt van hypotheekadvies. "Bij veel partijen is hypotheekadvies te duur, nu de regelgeving sterk is versimpeld...

Verzekeraars prijzen zich uit de lijfrentemarkt

Verzekeraars prijzen zich uit de lijfrentemarkt

Uit het jaarlijkse lijfrenteonderzoek van MoneyWise blijkt dat een lijfrenteuitkering bij een bank in alle gevallen meer oplevert dan bij een verzekeraar. "Dit...