Moneywise: "rabo-advies banksparen flink duurder"

Rabobank (logo)

Volgens MoneyWise heeft de Rabobank de kosten voor het openen van een bankspaarrekening voor een lijfrente of een gouden handdruk flink verhoogd.

 

MoneyWise op haar website: "In de oude kostenstructuur betaalde de klant 250 euro voor een lijfrente- of gouden-handdrukrekening waarin men door kon sparen tot een later moment ( opbouwrekening). Voor dat bedrag kreeg men advies en werd de rekening geopend. Het openen van een opbouwrekening is nu gesplitst in 500 euro advieskosten en 60 euro afsluitkosten. Voor een totaal advies is men bij de Rabobank dus nu 560 euro kwijt. Voor een lijfrente- of gouden-handdrukrekening die maandelijks een vast bedrag uitkeert ( uitkeerrekening) vroeg de Rabobank voorheen 100 euro. Dit is nu aangepast naar 250 euro voor het advies en 60 euro voor het afsluiten. Voor deze producten betaalt men nu dus 310 euro."

De wijziging valt samen met de aanpassing door de Rabo van haar door de AFM bekritiseerde advieskostenaanpak, waarin de klant aanvankelijk alleen betaalde als hij daadwerkelijk een product afnam. Sinds begin deze week is wel de oriëntatie nog gratis, maar gaat de teller lopen zodra sprake is van advies. Verder betaalt de klant afsluitkosten voor het product.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Bram Verwijs - 20 juni 2013

Dit is nu het gevolg van de maatregelen en voorschriften van de AFM. Niet alleen de Rabobank, maar ook alle andere aanbieders en intermediairs zitten nu met de problemen. Leve de AFM, dood aan het intermediair.

Paul Schoo - 20 juni 2013

De bank plaatst zichzelf buiten het speelveld met die kosten. Een goede rendementsberekening neemt die kosten mee incl, het belastingvoordeel bij opname na pensioendatum. In veel gevallen kom je dan gewoon in box 3 uit. Vrijheid blijheid. Bij goudenhandrukken moet je ook kijken naar middeling, dan blijkt ook veelal dat je beter kunt afrekenen en in box 3 verder renderen. Ook hier geldt weer vrijheid blijheid. Kortom mijdt de bank zoveel mogelijk.

Lees meer over
"Websites banken en vergelijkers tonen foutieve maandlasten"

"Websites banken en vergelijkers tonen foutieve maandlasten"

Volgens MoneyWise spiegelen sommige partijen op de hypotheekmarkt de netto maandlasten te laag voor op hun website. MoneyWise: "Voor het berekenen van de netto maandlast...

Rood staan duurst bij ING en Rabobank

Rood staan duurst bij ING en Rabobank

De rentetarieven die banken hanteren voor klanten die rood staan, bedragen gemiddeld 9,96 procent, zo blijkt uit een analyse van Geldshop.nl. ING en Rabobank hanteren...

Stijging huizenprijzen leidt tot extra consumptie

Stijging huizenprijzen leidt tot extra consumptie

Er bestaat een significant verband tussen de stijging van de huizenprijzen en de consumptie van huishoudens in Nederland, aldus onderzoekers bij de Rabobank. "Van...

Nederlandse huishoudens meer en meer geld kwijt aan wonen

Nederlandse huishoudens meer en meer geld kwijt aan wonen

Nederlandse huishoudens zijn meer en meer geld kwijt aan wonen, constateert de Rabobank in haar jongste Kwartaalbericht Woningmarkt. Rabobank verwacht dat de hypotheekschuld...

Kifid: bank mag vooruitbetaalde hypotheekrente toch wel weigeren

Kifid: bank mag vooruitbetaalde hypotheekrente toch wel weigeren

Banken hoeven vooruitbetaalde hypotheekrente van hun klanten niet te accepteren, ook al is dat fiscaal toegestaan. Aldus de bindende uitspraak 2018-037 van de Commissie...

Verzekeraars en banken maken potje van AVG

Verzekeraars en banken maken potje van AVG

Banken en verzekeraars maken een potje van de verwerking van persoonsgegevens, zo stelt FFP-er Jeroen Wolfsen van Moneywise.nl. Volgens Wolfsen wordt bijvoorbeeld...