Oproep afm: actualiseer Dienstverleningsdocument

AFM (logo)

De AFM roept financiële dienstverleners op om te controleren of hun Dienstverleningsdocument nog actueel is.

De AFM publiceert in de DVD-generator jaarlijks het aantal op de markt verkrijgbare producten per productcategorie: de benchmark. Deze benchmark is op 2 september vernieuwd. "Mogelijk moet u hierdoor uw DVD aanpassen", aldus de toezichthouder.

In de Nadere regeling gedragstoezicht financiële ondernemingen (Nrgfo) is vastgelegd dat een DVD altijd actueel moet zijn.

Een DVD geeft de consument een beeld van de reikwijdte van de dienstverlening. Bijvoorbeeld of er sprake is van een vergelijking van een beperkt aantal producten of van een groot aantal producten. In de DVD-generator heeft de dienstverlener ingevuld hoeveel producten hij binnen een bepaalde productcategorie vergelijkt. Het door hem ingevulde aantal wordt in de DVD-generator afgezet tegen het totaal aantal in de markt verkrijgbare producten binnen de betreffende productcategorie, dit heet de benchmark. Vervolgens concludeert de DVD-generator of de dienstverlener geen, een beperkt of een groot aantal producten vergelijkt.

Ga naar het Digitaal Loket van de AFM en log in met uw AFM-ID. Selecteer daarna de dienst DVD-generator en ga naar de conceptversie van uw DVD. Hier ziet u het DVD op basis van de gegevens die u eerder heeft ingevoerd. Vul onder het kopje ‘objectieve analyse’ in hoeveel producten u binnen de betreffende productcategorie vergelijkt. In de DVD-generator wordt dit aantal afgezet tegen de geactualiseerde benchmark. Na het opslaan verschijnt uw geactualiseerde DVD, en kunt u zien of de update leidt tot een gewijzigd DVD. Is dit het geval, plaats het geactualiseerde DVD op de website van uw onderneming.

Lees meer over

Reacties

Paul Schoo 14 september 2015

Niemand, maar dan ook niemand leest het DVD. Blijft alleen maar een AFM speeltje. Stop met dergelijke tijdrovende regeltjes svp. Laat dit soort info aan de markt over.

AFM focust op top 10-risico's financiële sector

AFM focust op top 10-risico's financiële sector

De AFM focust zich in 2018 in het toezicht op de top 10-risico's in de financiële sector. "Bestaande problemen willen we oplossen en nieuwe risico’s...

Wat betekent (robo-)advies voor het toezicht?

Wat betekent (robo-)advies voor het toezicht?

"Innovatieve producten en diensten brengen kansen met zich mee, zoals het stimuleren van veilig gedrag en meer toegankelijk (robo)advies. De ontwikkelingen moeten...

AFM: uitspraak rechter leidt tot minder effectief toezicht

AFM: uitspraak rechter leidt tot minder effectief toezicht

De AFM gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de bestuursrechter van 20 december 2017, om meer duiding te krijgen over de interpretatie van de zorgplicht. Volgens...

Raaijmakers weg bij AFM

Raaijmakers weg bij AFM

Karina Raaijmakers vertrekt bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM). Ze begint op 1 april als directeur Toezicht en Handhaving van de Nederlandse Zorgautoriteit...

Adviseurs gaan minder bijdragen aan toezichtskosten

Adviseurs gaan minder bijdragen aan toezichtskosten

Adviseurs en bemiddelaars gaan minder bijdragen aan de kosten van het doorlopende AFM-toezicht. Droegen zij tot nu toe 21,2 procent van de totale kosten bij, dit...

AFM kijkt naar financiële producten met duurzaamheidslabel

AFM kijkt naar financiële producten met duurzaamheidslabel

De AFM brengt dit jaar in kaart welke financiële producten in de retailmarkt een duurzaamheidslabel voeren. Dat staat in Agenda 2018 die de toezichthouder woensdag...