Oproep afm: actualiseer Dienstverleningsdocument

AFM (logo)

De AFM roept financiële dienstverleners op om te controleren of hun Dienstverleningsdocument nog actueel is.

De AFM publiceert in de DVD-generator jaarlijks het aantal op de markt verkrijgbare producten per productcategorie: de benchmark. Deze benchmark is op 2 september vernieuwd. "Mogelijk moet u hierdoor uw DVD aanpassen", aldus de toezichthouder.

In de Nadere regeling gedragstoezicht financiële ondernemingen (Nrgfo) is vastgelegd dat een DVD altijd actueel moet zijn.

Een DVD geeft de consument een beeld van de reikwijdte van de dienstverlening. Bijvoorbeeld of er sprake is van een vergelijking van een beperkt aantal producten of van een groot aantal producten. In de DVD-generator heeft de dienstverlener ingevuld hoeveel producten hij binnen een bepaalde productcategorie vergelijkt. Het door hem ingevulde aantal wordt in de DVD-generator afgezet tegen het totaal aantal in de markt verkrijgbare producten binnen de betreffende productcategorie, dit heet de benchmark. Vervolgens concludeert de DVD-generator of de dienstverlener geen, een beperkt of een groot aantal producten vergelijkt.

Ga naar het Digitaal Loket van de AFM en log in met uw AFM-ID. Selecteer daarna de dienst DVD-generator en ga naar de conceptversie van uw DVD. Hier ziet u het DVD op basis van de gegevens die u eerder heeft ingevoerd. Vul onder het kopje ‘objectieve analyse’ in hoeveel producten u binnen de betreffende productcategorie vergelijkt. In de DVD-generator wordt dit aantal afgezet tegen de geactualiseerde benchmark. Na het opslaan verschijnt uw geactualiseerde DVD, en kunt u zien of de update leidt tot een gewijzigd DVD. Is dit het geval, plaats het geactualiseerde DVD op de website van uw onderneming.

Lees meer over

Reacties

Paul Schoo 14 september 2015

Niemand, maar dan ook niemand leest het DVD. Blijft alleen maar een AFM speeltje. Stop met dergelijke tijdrovende regeltjes svp. Laat dit soort info aan de markt over.

AFM: houd tijdig rekening met nieuwe leennormen

AFM: houd tijdig rekening met nieuwe leennormen

De AFM wijst consumenten erop dat per 1 januari 2018 de leennormen voor hypotheken wijzigen. De toezichthouder wijst erop dat de normen ook gelden voor degenen...

Dé ZZP’er bestaat niet, we kunnen wél oplossingen bedenken

Dé ZZP’er bestaat niet, we kunnen wél oplossingen bedenken

Op het moment van schrijven van deze column is er nog geen nieuw kabinet. En omdat begin september duidelijk werd dat sociale partners geen overeenstemming hebben...

AFM brengt pensioenregeling onder bij Nationale APF

AFM brengt pensioenregeling onder bij Nationale APF

De AFM gaat vanaf 1 januari 2018 de uitvoering van haar pensioenregeling voor de circa duizend deelnemers overbrengen van Pensioenfonds AFM naar De Nationale APF....

AFM-bestuurder wordt consultant

AFM-bestuurder wordt consultant

AFM-bestuurder Femke de Vries treedt op 1 januari 2018 in dienst als senior partner bij &samhoud consultancy. De reden voor de overstap is van persoonlijke...

Nog één week om mening over provisieverbod te ventileren

Nog één week om mening over provisieverbod te ventileren

Financieel adviseurs hebben nog één week om hun stem te laten horen over het provisieverbod. Onderzoeksbureau Decisio evalueert in samenwerking met...

AFM boetes van 20.000 euro voor twee advieskantoren

AFM boetes van 20.000 euro voor twee advieskantoren

 De AFM heeft boetes opgelegd van 20.000 euro aan fiinancieel adviseur Van der Aa uit Enschede en aan de Hypotheekexperts uit Almere. De twee lasten onder dwangsom...