Pvda: "beter bankieren is eerlijk bankieren"

PvdA (logo)

De PvdA heeft een 10-puntenprogramma neergelegd voor een betere financiële sector. Het programma focust met name op eerlijker bankieren.

De PvdA "wil de bancaire en financiële sector grondig hervormen. Teveel worden bankiers en beleggers voortgejaagd door winstbejag, te weinig door het belang van spaarders en een gezonde bedrijfsvoering op de lange termijn. Dat uit zich in producten die weinig meer voorstellen dan duur betaalde gebakken lucht, rentepercentages die bij lenen in geen enkele verhouding staan tot de rentepercentages die berekend worden bij sparen, een bonusbeleid wat de sector corrumpeert en frauduleuze handelingen en belastingontduiking uit winstbejag. Met die cultuur rekenen we
definitief af": De 10 punten: een einde aan de bonussen, pak aantoonbaar slecht gedrag aan, verantwoording afleggen, rekenen van reële rentes, bankenbelasting/heffing op flitskapitaal, 'private winsten, private risico's', verhoog de kapitaaleisen aan banken, introduceer toezicht op de ontwikkeling van financiële producten, ABN Amro gaat niet naar de beurs en derivatenhandel alleen om risico's ook echt af te dekken.

 


 

Lees meer over

Reacties

Han 16 augustus 2012

Dit kan je alleen bereiken door geld weer een nuts product te maken. Rente en fractioneel bankieren verbieden. Al het andere is gerommel in de marge en politieke BS. Het geldstelsel is tot in de kern rot. Elke nieuwe euro geldcreatie uit lucht zorgt voor waardevermindering van echte productie en dienstverlening. Blijf lekker hard werken, de bankiers romen de waarde er wel vanaf... Hoe lang blijven de burgers zichzelf voor de gek houden???

Robert 16 augustus 2012

Geweldige verkiezingsretoriek. Ik mis het volgende onderschrift: "LET OP BELOFTES VOOR DE VERZIEZINGEN GEVEN GEEN GARANTIE VOOR DE TOEKOMST"

Ken 16 augustus 2012

Onmogelijk wat de PvdA wil/denkt/roept, dit is of populistisch gedrag (zieltjes winnen), de financiële branche heeft toch een slechte naam dus "gaan we aanpakken" levert 6 zetels op???, we weten dat dit in de praktijk NOOIT zal gebeuren, wie de centen heeft, heeft de macht, die bepaalt namelijk in het echte leven. Wie wil begrijpen hoe banken werken en dat ze niet tegen te houden zijn moet het fimplje maar eens bekijken zie link (even copy - paste): http://www.youtube.com/watch?v=z3DUe-hFQFM , of "The Money Masters" , hieruit kun je opmaken dat overheden, bedrijven en burgers gevangenen zijn van banken en grote financiële instellingen. Het gehele westerse geldsysteem, de schuldencrisis en overheidsschulden zijn de beste openbare Ponzi Scheme die er bestaat (ik verwijs graag naar de bron, zie naaste link: http://biflatie.nl/artikelen/58-crisis/30244--dit-systeem-is-een-ponzi-scheme-, en toch gaat niemand naar de gevangenis. Een systeem waar banken aan de touwtjes trekken kun je niet 'even' omvormen, dat betekent een overdracht van macht, not gonna happen! Dus is mijn conclusie, helaas dat dit warme lucht is wat hier wordt geroepen. Graag uw volgende proefballon....

PvdA wil collectieve oplossing woekerpolisellende

PvdA wil collectieve oplossing woekerpolisellende

"Collectieve schadeafhandeling is slecht geregeld in Nederland. Woekerpolishouders en derivatenbezitters blijven te lang met ellende zitten. Wij willen een...

PvdA wil bankenbelasting verdubbelen

PvdA wil bankenbelasting verdubbelen

De PvdA wil een verdubbeling van de bankenbelasting. Dit staat in het verkiezingsprogramma van de PvdA dat 24 oktober is gepresenteerd. "Bedrijven betalen 21...

Pvda wil uitbreiding zorgplicht bij hypotheken

Pvda wil uitbreiding zorgplicht bij hypotheken

Banken moeten verplicht worden om consumenten te helpen bij het oversluiten van een hypotheek of het herzien van hun rentevaste periode. Dat wil PvdA-Kamerlid Henk...

"er lopen te veel slechte adviseurs rond"

"er lopen te veel slechte adviseurs rond"

"Ik vind oprecht dat er te veel slechte adviseurs rondlopen." Dat zegt Henk Nijboer, lid van de Tweede-Kamerfractie van de PvdA, in FFP Magazine. Nijboer:...

Pvda-leden verwerpen motie tegen inperking vrije artsenkeuze

Pvda-leden verwerpen motie tegen inperking vrije artsenkeuze

Een motie tegen inperking van de vrije artsenkeuze is op het partijcongres van de PvdA zondag door een meerderheid van de leden verworpen. Of dit ook betekent dat...

Pvda: adviseur harder laten lopen bij oplossen woekerpolisaffaire

Pvda: adviseur harder laten lopen bij oplossen woekerpolisaffaire

"Ziet de minister mogelijkheden om, al dan niet in samenwerking met brancheorganisaties, de adviseurs te dwingen meer verantwoordelijkheid te nemen in het activeren...