Rondorf Allianz optimisme aandelenmarkten onterecht

Stefan Rondorf Allianz 2017

Stefan Rondorf van Allianz Global Investors waarschuwt voor optimisme op de aandelenmarkten.

Volgens de beleggingsstrateeg zal het optimisme op de aandelenmarkten niet blijven duren. "Na het Brexit-referendum en de verkiezing van Donald Trump hebben de aandelenmarkten nauwelijks gereageerd op de toegenomen politieke onzekerheid. Dat heeft veel economen en beleggers in de haren doen krabben.”

Volgens Rondorf heeft de voorbije twintig jaar een toename van de politieke onzekerheid immers steeds een negatieve impact gehad. "Gemiddeld viel de koers/winst verhouding van de MSCI World Index met 2,6 punten terug voor elke stijging met 100 punten van onze Global Policy Uncertainty Index.”

De beleggingsstrateeg denkt dat de markten hun optimistische blik de komende kwartalen zullen bijstellen. "Politieke risico’s zullen weer aan belang gaan winnen. De onderhandelingen over Brexit zijn gestart, en die zullen zeker niet makkelijk verlopen. Trump blijft politieke weerstand krijgen, zelfs in zijn eigen partij, en veel van zijn standpunten over belangrijke kwesties blijven onduidelijk.”

Rondorf verwijst ook naar de verzwakking van de wereldeconomie. “Tijdens de zomer en herfst van 2016 beleefden verschillende economische regio’s gelijktijdig een economisch momentum. Maar de rapporten uit die regio’s lijken nu stilaan minder roos te gaan kleuren.”

Ten slotte kijkt AllianzGi ook naar de centrale banken. De belangrijkste centrale banken lijken op weg om hun monetaire steunmaatregelen af te gaan bouwen, en hogere rentevoeten hebben in het verleden bijna altijd warmgelopen markten afgekoeld.

Lees meer over
AOV: alles of niets!

AOV: alles of niets!

Hoe help je als verzekeraar ondernemers de juiste financiële beslissingen te nemen, zodat ze ook in de toekomst durven ondernemen? Vanzelfsprekend door goede...

Producten voor mensen, door mensen

Producten voor mensen, door mensen

Het mooiste compliment dat het inkomensbedrijf van Allianz Nederland de afgelopen tijd kreeg, is dat hun aov een product is ‘voor mensen, door mensen’....

Stilte voor een storm... waar je u tegen zegt

Stilte voor een storm... waar je u tegen zegt

Inkomensadviseurs kunnen hun borst nat maken, zei Janthony Wielink (Enkwest opleiding & advies) tijdens het op 20 september gehouden VVP Event Inkomen. Houd...

Alles over Inkomen met janthony wielink

Alles over Inkomen met janthony wielink

VVP organiseert op 20 september het Event Inkomen in Rotterdam. Een netwerkevent voor inkomensadviseurs van het hoogste niveau. Het VVP Event Inkomen, georganiseerd...

Sebastian Mennes op vvp-event Inkomen

Sebastian Mennes op vvp-event Inkomen

Sebastian Mennes stond eerder al op het podium met Richard Branson, Al Gore en Bear Grylls. Op 20 september deelt deze veelzijdige top-ondernemer op het VVP Event...

Meer grip op verzuim: tips voor adviseurs

Meer grip op verzuim: tips voor adviseurs

De behoefte bij zowel adviseurs als werkgevers aan ondersteuning om de verzuimkosten te verlagen neemt toe. Hoe kunt u als adviseur het risico goed inventariseren...