"sns Reaal en cardif aansprakelijk voor misstanden dsb"

Pieter Lijesen

”Vandaag hebben wij SNS Reaal en BNP Paribas aansprakelijk gesteld voor de misstanden bij de voormalige DSB Bank", aldus Pieter Lijesen, voorzitter van de Stichting Woekerpolisproces.

Stichting Woekerpolisproces is van mening dat SRlev (dochteronderneming van SNS Reaal) en BNP Paribas Cardif aansprakelijk zijn voor de schade ontstaan door de misstanden bij de inmiddels failliete DSB Bank. "Beide bank-verzekeraars hebben op grote schaal meegewerkt aan de verkoop van woekerpolissen door de DSB bank en handelden daardoor onrechtmatig. Onder de naam Hollands Welvaren werden door de voormalige bank van Dirk Scheringa beleggingspolissen verkocht met hoge kosten. De polissen waren afkomstig van SNS Reaal. SNS Reaal stond hierbij toe dat de DSB extra provisie aan de polishouders in rekening bracht bovenop de eigen hoge kosten. BNP Paribas Cardif was de leverancier van de door de DSB verkochte koopsommen. Hierbij stond BNP Paribas Cardif de DSB Bank toe een extra provisie van 80 procent in rekening te brengen."

 

Lijesen: ”Zonder de medewerking van deze partijen was de DSB nooit in staat geweest om klanten zo stelselmatig uit te kleden zoals is gebeurd. De bank van Dirk Scheringa heeft dus niet alleen gehandeld. Er waren ook andere partijen bij betrokken. Deze zijn niet alleen medeplichtig maar vooral schadeplichtig. En deze schade gaan wij nu incasseren.”

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Claimstichtingen supertrots op eerste grote succes

Claimstichtingen supertrots op eerste grote succes

"Dit is het eerste grote succes voor de belangenorganisaties die al jarenlang strijden voor een oplossing." Dit schrijven Woekerpolis.nl, Consumentenclaim...

Allianz bereikt akkoord met claimstichtingen

Allianz bereikt akkoord met claimstichtingen

Allianz heeft een akkoord bereikt met Woekerpolis.nl, Consumentenclaim en Stichting Woekerpolisproces over het tegemoetkomen van polishouders van beleggingsverzekeringen...

Stichting renteswapsclaim dagvaardt 111 Rabobanken

Stichting renteswapsclaim dagvaardt 111 Rabobanken

Stichting Renteswapschadeclaim heeft 111 Rabobanken gedagvaard in een collectieve procedure. Het betreft alle lokale Rabobanken, Rabobank Nederland en Rabobank International....

Tros radar: provisieverbod wordt omzeild

Tros radar: provisieverbod wordt omzeild

Volgens Tros Radar is provisie op complexe productien nog niet uitgebannen. Het zou nog bestaan als 'welkomstvergoeding' bij collectieve pensioenen. Pieter Lijesen...

Pieter Lijesen dreigt met miljardenclaim woekerpolissen

Pieter Lijesen dreigt met miljardenclaim woekerpolissen

Pieter Lijesen, voorheen onder meer initiatiefnemer van Nationale Hypotheekpas, is gestart met Vereniging Woekerpolis. Volgens Lijesen is er een miljardenclaim in...