Starter vindt strenge hypotheekregels lastig

Rien Wispelweij

De strengere hypotheekregels zorgen ervoor dat een op de vijf starters (21%) de aankoop van een woning moeilijker vindt dan verwacht, aldus onderzoek van GfK in opdracht van BLG Wonen.

“De gedachte dat een starter alles al heeft gegoogled als hij bij een adviseur komt en slechts beperkt advies nodig heeft, is een illusie”, vindt Rein Wispelweij, directievoorzitter van BLG Wonen.

Uit het onderzoek blijkt dat het merendeel van de starters (66%) spaargeld inbrengt bij de financiering van de woning. Bij ruim vier op de tien gaat het hierbij om een bedrag boven de 20.000 euro. Wispelweij: “Het is verstandig dat mensen eerst sparen voordat zij een woning kopen. Wel moet wel voldoende spaargeld overblijven als gezonde buffer. Steeds vaker is dit laatste niet het geval en zijn starters gezien de stijgende huizenprijzen gedwongen al hun spaargeld in te zetten voor een maximale financiering. Wij vinden dat een ongezonde ontwikkeling op de woningmarkt en zien dit de komende jaren nog verder toenemen gezien de afname van de LTV-ratio”.
Andere uitkomst is dat 38% van de starters aangeeft dat zij het huis zonder hulp van de financieel adviseur nooit hadden kunnen kopen. “Adviseurs hebben een gidsfunctie en zouden nog meer moeten inspringen op de beperkte kennis bij starters”, aldus Wispelweij.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Alex van der Sluijs - 28 januari 2016

Van de afdeling open deuren. Als je 1 en 1 kunt optellen, dan heb je dit al voorspelt, zoals vele adviseurs, bij aankondiging en invoering van deze regels. Dit wordt allemaal nog erger na de regels welke per 1 maart in zouden moeten gaan (zie artikel elders op VVP-online), maar dat is weer stof voor een leuk artikel van Rien voor over 3 jaar.

Cees Vernooij - 24 november 2015

38% Geeft aan dat men zonder hulp van een adviseur geen huis had kunnen kopen. En die 'overige' 62%? Zonder adviseur? De ervaring bij Finam leert dat zeer veel consumenten (onbewust) onbekwaam zijn op financieel gebied. Dus 38% geeft het aan en ik maak mij sterk dat van de overige 62% het meerendeel het ook niet had gekund. Althans niet op een financieel optimale wijze.

Lees meer over
BLG Wonen breidt aantal tariefgroepen uit

BLG Wonen breidt aantal tariefgroepen uit

BLG Wonen werkt voortaan met meer tariefgroepen voor hypotheken. Eerder hanteerde de geldverstrekker vier klassen, dit zijn er twaalf geworden. BLG Wonen hanteert...

"Focus meer en meer naar adviseren"

"Focus meer en meer naar adviseren"

"Klanten zullen meer zelf op gaan pakken, maar nog altijd het vertrouwen van een adviseur willen hebben. In mijn ogen zal de focus ook daardoor meer en meer verschuiven...

Claim je rol als financieel dienstverlener

Claim je rol als financieel dienstverlener

“Het adviesvak zal de komende jaren alleen maar in betekenis toenemen. In een complexer wordende wereld zullen mensen meer behoefte krijgen aan persoonlijk...

Frank Soede nieuwe directeur BLG Wonen

Frank Soede nieuwe directeur BLG Wonen

Per 1 januari 2018 wordt commercieel directeur Frank Soede de directeur van BLG Wonen. De huidige directievoorzitter Rein Wispelweij is benoemd tot directeur van...

Schijntegenstelling maatwerk en automatisering

Schijntegenstelling maatwerk en automatisering

Door Frank Soede, BLG Wonen, over zzp’ers en flexwerkers op de hypotheekmarkt STP-straten, track and trace en offertetrajecten van een week of korter. De...

Nederlander denkt bij aankoop huis weinig aan daling inkomen

Nederlander denkt bij aankoop huis weinig aan daling inkomen

Ruim een derde van de huizenbezitters zegt bij de aankoop van de woning geen rekening te hebben gehouden met de financiële impact van onverhoopte echtscheiding,...