Tweede Kamer kritisch over duidelijkheid pensioenwaarde

Wouter Koolmees 2017

De Tweede Kamer wil helderheid over het verschil tussen het uit te keren pensioen en de koopkrachtwaarde van het bedrag. In de plannen van minister Koolmees (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) wordt het enkele pensioenbedrag vervangen door drie bedragen die zijn gecorrigeerd voor inflatie en indexatie.

Een aantal fracties in de kamer liet zich woensdag, tijdens het Algemeen Overleg Pensioenen, kritisch uit over de inzichtelijkheid van het eindbedrag. Ze zien het voorleggen van scenario’s en het weergeven van het inflatierisico als welkome aanvullingen, maar willen tevens dat er scherp onderscheid wordt gemaakt tussen bedrag en werkelijke waarde op moment van uitkeren. Dat zou met name bij nominale verzekerde pensioenproducten -zonder beleggingsrisico’s en scenario’s- van belang zijn.

Betere communicatie

Koolmees heeft aangegeven de kwestie te bespreken met de Pensioenfederatie en met het Verbond van Verzekeraars. De minister schreef vorige maand in een brief aan de Kamer de communicatie over pensioeninkomen te willen verbeteren. Het bieden van perspectief aan de hand van drie scenario’s (verwacht, optimistisch en pessimistisch pensioen), maakt deel uit van het voorstel. Het Verbond plaatste vraagtekens bij de begrijpelijkheid en actualiteit van de voorgespiegelde bedragen. Daarnaast zou de rekenmethodiek, gebaseerd op 2000 economische omstandigheden, voorbijgaan aan de uitkeringsgarantie die verzekeraars in veel regelingen hanteren.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Pensioencommunicatie vanaf eind 2019 ook met scenariobedragen

Pensioencommunicatie vanaf eind 2019 ook met scenariobedragen

Omdat de pensioenkoepels meer tijd nodig hebben, wordt de pensioencommunicatie met scenariobedragen uitgesteld. Minister Koolmees in een brief aan de Tweede Kamer:...

Verbond wil streep door plan pensioencommunicatie Koolmees

Verbond wil streep door plan pensioencommunicatie Koolmees

Onduidelijk, verwarrend en geen rekening houdend met het aanbod van verzekeraars, zo bekritiseert het Verbond van Verzekeraars de voorstellen van minister Koolmees...

Shell haalt banden aan met Syntrus Achmea

Shell haalt banden aan met Syntrus Achmea

Syntrus Achmea gaat de pensioenadministratie uitvoeren voor 40.000 deelnemers van Stichting Shell Pensioenfonds (SSPF), het ondernemingspensioenfonds voor Shell-medewerkers...

Pensioencommunicatie moet minder paternalistisch

Pensioencommunicatie moet minder paternalistisch

Pensioencommunicatie mag minder paternalistisch worden ingestoken. Dat is een van de tips in het 'Visiedocument  financial planning 2020' van Figlo. Hoewel...

Pensioencommunicatie is meer dan alleen zenden

Pensioencommunicatie is meer dan alleen zenden

Als handleiding voor de communicatie. Zo zien Swalef en Catapult het boek dat zij donderdag presenteerden over pensioencommunicatie.   "Voor veel pensioenuitvoerders...

Goedhart: training pensioencommunicatie

Goedhart: training pensioencommunicatie

Rob Goedhart verzorgt de komende maanden samen met Esther Gotink meermaals de training 'Pensioencommunicatie... de wet voorbij'. De training is bedoeld voor iedereen...