"vakbekwaamheid niet door opleiders laten bepalen"

 "Ik zou graag zien dat de bedrijfstak zich zelf gaat bezighouden met de vakbekwaamheid." Dat stelt Dik van Velzen (Nibe-SVV) in zijn blog.

 

Van Velzen constateert dat het vooral de opleiders zijn die onderwerpen hebben aangedragen voor de lopende CDFD-consultatie PE-actualiteiten. Van Velzen: "Ik vind dat een professionele bedrijfstak niet door opleiders moeten laten bepalen wat belangrijk is voor de uitoefening van het vak. Een serieuze bedrijfstak moet dat ook niet willen. Dat moet elke bedrijfstak zelf doen: dáár zitten (of hóren te zitten) de deskundigen die weten wat er voor de praktijk van vandaag en morgen van belang is, wat er wijzigt en wanneer dat gevolgen moet hebben voor (bepaalde) klanten, producten en diensten. Want dát is tenslotte de maatschappelijke taak én het bestaansrecht van de financiële-dienstverlening."

Van Velzen pleit ervoor dat "de echte marktpartijen (banken, verzekeraars, financieringsmaatschappijen, hypotheekaanbieders, service providers, intermediairs en dergelijke) die rol ook gaan claimen bij het CDFD. En dat die marktpartijen die nieuw geclaimde rol vervolgens ook echt waar maken. Dat alle PE-onderwerpen worden aangedragen door de bedrijfstak en niet voor meer dan 95 procent door opleiders. Opleiden – ik ben vast niet objectief – is een geweldig leuk vak, maar het is wel een ander vak dan financiële-dienstverlening.

"Welke kennis en welke vaardigheden heeft een goede financiële-dienstverlener nodig? Op die vraag moeten toch vooral professionele financiële-dienstverleners het antwoord weten. Hoe professioneel ben je eigenlijk als je dat antwoord aan anderen overlaat?"


 

Lees meer over
CDFD adviseert minister minimale aanpassing bouwwerk vakbekwaamheid

CDFD adviseert minister minimale aanpassing bouwwerk vakbekwaamheid

Het College Deskundigheid Financiële Dienstverlening (CDFD) adviseert minimale aanpassingen van het deskundigheidsbouwwerk. Daarmee zal de sector vrijwel zeker...

Voorbereid op de toekomst

Voorbereid op de toekomst

‘Bent u voorbereid op de toekomst?’ Deze vraag stelt u uw klanten ongetwijfeld regelmatig. Bij de aankoop van een eerste huis, bij de beslissing om...

Advieskeuze.nl en Hoffelijk Financieel maken vakbekwaamheid adviseur inzichtelijk

Advieskeuze.nl en Hoffelijk Financieel maken vakbekwaamheid adviseur inzichtelijk

Advieskeuze.nl biedt in samenwerking met opleider Hoffelijk Financieel inzicht in de vakbekwaamheid van financieel adviseurs. Op Advieskeuze.nl hebben alle financieel...

Dijsselbloem: "we zijn op de goede weg met nieuwe vakbekwaamheid en examens"

Dijsselbloem: "we zijn op de goede weg met nieuwe vakbekwaamheid en examens"

Minister Dijsselbloem is niet van zins het nieuwe deskundigheidsbouwwerk en de nieuwe examens bij te stellen. Dat schrijft hij - niet onverwacht getuige de uitspraken...

D&O zet consequenties aflopen eerste overgangstermijn vakbekwaamheid op een rij

D&O zet consequenties aflopen eerste overgangstermijn vakbekwaamheid op een rij

Bureau D&O heeft in Nieuwsbrief Wft 561 voor adviseurs de consequenties op een rij gezet voor het aflopen van de eerste overgangstermijn vakbekwaamheid. Financiële...

Windesheim bevestigt slagveld bij Wft-examen

Windesheim bevestigt slagveld bij Wft-examen

Het Wft-examen Inkomen onder 57 studenten van de Hogeschool Windesheim te Zwolle kent een voorlopig slagingspercentage van nul procent. Onder de geëxamineerden...