"vakbekwaamheid niet door opleiders laten bepalen"

 "Ik zou graag zien dat de bedrijfstak zich zelf gaat bezighouden met de vakbekwaamheid." Dat stelt Dik van Velzen (Nibe-SVV) in zijn blog.

 

Van Velzen constateert dat het vooral de opleiders zijn die onderwerpen hebben aangedragen voor de lopende CDFD-consultatie PE-actualiteiten. Van Velzen: "Ik vind dat een professionele bedrijfstak niet door opleiders moeten laten bepalen wat belangrijk is voor de uitoefening van het vak. Een serieuze bedrijfstak moet dat ook niet willen. Dat moet elke bedrijfstak zelf doen: dáár zitten (of hóren te zitten) de deskundigen die weten wat er voor de praktijk van vandaag en morgen van belang is, wat er wijzigt en wanneer dat gevolgen moet hebben voor (bepaalde) klanten, producten en diensten. Want dát is tenslotte de maatschappelijke taak én het bestaansrecht van de financiële-dienstverlening."

Van Velzen pleit ervoor dat "de echte marktpartijen (banken, verzekeraars, financieringsmaatschappijen, hypotheekaanbieders, service providers, intermediairs en dergelijke) die rol ook gaan claimen bij het CDFD. En dat die marktpartijen die nieuw geclaimde rol vervolgens ook echt waar maken. Dat alle PE-onderwerpen worden aangedragen door de bedrijfstak en niet voor meer dan 95 procent door opleiders. Opleiden – ik ben vast niet objectief – is een geweldig leuk vak, maar het is wel een ander vak dan financiële-dienstverlening.

"Welke kennis en welke vaardigheden heeft een goede financiële-dienstverlener nodig? Op die vraag moeten toch vooral professionele financiële-dienstverleners het antwoord weten. Hoe professioneel ben je eigenlijk als je dat antwoord aan anderen overlaat?"


 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Geen PE-examen Adviseur basis meer

Geen PE-examen Adviseur basis meer

Mensen met de beroepskwalificatie Adviseur basis hoeven geen PE-examen 2017-2019 te doen. Minister Hoekstra laat de verplichting vallen met het oog op het schrappen...

Toetstermen voor examens vanaf 1 april

Toetstermen voor examens vanaf 1 april

Het advies 'Wft ontwikkelingen 2018' van het CDFD is door de minister van Financiën overgenomen. De eind- en toetstermen, die de basis vormen van de Wft-examens,...

Verbond wil af van PE-examen

Verbond wil af van PE-examen

Het Verbond van Verzekeraars wil af van het driejaarlijkse PE-examen. Dat schrijft de organisatie van verzekeraars in haar reactie op de 14 januari gesloten ...

Langzaam wordt het beter

Langzaam wordt het beter

Met zo ongeveer zijn laatste handeling voor zijn aftreden, liet minister Dijsselbloem weten dat het Ministerie van Financiën het CDFD-advies volgt om enkele...

"PE Basis en PE Consumptief Krediet gewoon blijven meenemen"

"PE Basis en PE Consumptief Krediet gewoon blijven meenemen"

Lindenhaeghe vraagt het CDFD op korte termijn te laten weten wanneer (en hoe) de aanpassingen binnen het vakbekwaamheidsstelsel worden doorgevoerd. Dit nu in de...

CDFD adviseert minister minimale aanpassing bouwwerk vakbekwaamheid

CDFD adviseert minister minimale aanpassing bouwwerk vakbekwaamheid

Het College Deskundigheid Financiële Dienstverlening (CDFD) adviseert minimale aanpassingen van het deskundigheidsbouwwerk. Daarmee zal de sector vrijwel zeker...