Vaker verhalen over de waarde van advies

Enno Wiertsema NIEUW 2017

"Adviseurs grossieren in indrukwekkende verhalen en zijn trots genoeg om ze ook te vertellen." Dat schrijft Adfiz-directeur Enno Wiertsema in zijn column op de website van de adviseursorganisatie. "Samen met adviseurs zal Adfiz ook in 2018 podia blijven zoeken en creëren om al die verhalen een groter publiek te schenken. Totdat de vraag of er veel verloren gaat als advies verdwijnt voor iedereen een retorische zal zijn."

Blijkbaar moeten mensen de waarde van advies "eerst ondervinden en voelen. Dat werpt de vraag op: hoe breng je dat gevoel verder? Verhalen vertellen kan daarbij helpen. 

"Zoals het verhaal van Adfiz-lid Onno van der Post. Zomaar een zondagmiddag stond een huilende zoon van een klant bij hem aan de deur. Zijn vader en moeder zouden dinsdag terugkomen van vakantie en nu had hij een fikse keukenbrand veroorzaakt door met chemicaliën te experimenteren op het gasfornuis. De brand was inmiddels geblust door een buurman met een poederblusser, maar de schade niet te overzien.

"Van der Post: 'Mijn vrouw en ik zijn direct met hem meegegaan en troffen een keuken vol roet en een huis vol poeder. We hebben direct een salvagebedrijf ingeschakeld en slaapplaatsen geregeld voor de kinderen. De maandag en de dinsdag hebben we het salvagebedrijf begeleid en met de expert gesproken. Toen de ouders dinsdagavond laat thuiskwamen konden ze gewoon in hun eigen bed slapen en was de impact van de schade veel minder groot. Deze klant was maar wat blij dat hij zijn verzekeringen niet zelf geregeld had. Blij genoeg om ons op een heerlijk etentje te trakteren.'

"Dit soort verhalen zijn talrijk. Meer dan welke theorie laten ze zien hoe waardevol advies is." 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Register biedt handig overzicht

Register biedt handig overzicht

Vanaf 25 mei 2018 gelden er nieuwe regels voor de bescherming van persoonsgegevens van betrokkenen. In dit stuk geeft Adfiz uitleg over het register van verwerkingsactiviteiten....

Adfiz en Verbond: verwerkersovereenkomsten niet nodig

Adfiz en Verbond: verwerkersovereenkomsten niet nodig

Verzekeraars en intermediair moeten van alles doen om zich voor te bereiden op de Algemene Verordening Gegevensbescherming (Avg), maar ze hoeven onderling geen verwerkingsovereenkomsten...

AVG: welke informatie dienen adviseurs te verstrekken?

AVG: welke informatie dienen adviseurs te verstrekken?

Vanaf 25 mei 2018 gelden er nieuwe regels voor de bescherming van persoonsgegevens van betrokkenen. In dit stuk geven we uitleg over de informatie die je moet...

Adfiz blij met zestien nieuwe leden

Adfiz blij met zestien nieuwe leden

"In 2017 keerde de ledenontwikkeling ten goede. Zestien kantoren mochten we in 2017 als nieuw lid verwelkomen. Hieronder ook een groot aantal kantoren die de meerwaarde...

Communiceer helder en simpel

Communiceer helder en simpel

Vanaf 25 mei 2018 gelden er nieuwe regels voor de bescherming van persoonsgegevens van betrokkenen. In dit stuk geven we uitleg over de informatie die je moet...

Witboek Waarde van Advies

Witboek Waarde van Advies

Adfiz roept financieel adviseurs (ook de niet-leden) op bij te dragen aan een Witboek Waarde van Advies.  Adfiz: "Op dinsdag 6 februari is de door SP, PvdA...