Silent cyber doet verzekeraars sidderen

Printplaat server Pixabay

Ongeveer de helft van de verzekeraars wereldwijd verwacht een stijgende schadelast als gevolg van het ontbreken van expliciete cyberuitsluiting onder lopende polissen ('silent cyber'). Dit blijkt uit het recente ‘Silent Cyber Risk Outlook Report’ van Willis Re.

De herverzekeringsmakelaar: "Silent cyber zorgt voor een stijgende schadelast en legt druk op verzekeringen die niet bedoeld zijn voor het verzekeren van cyberrisico’s. Denk hierbij aan een cyberaanval op een industrieel installatiesysteem, waardoor een boiler explodeert en een bedrijf vervolgens te maken krijgt met materiële schade en bedrijfsschade. Een ander voorbeeld is een malware-aanval die een liftstoring veroorzaakt, waardoor er slachtoffers vallen. Terwijl de uitkering van de schade afhangt van de specifieke polisvoorwaarden en gedekte evenementen, laten deze voorbeelden zien hoe silent cyber de schaderatio’s doet stijgen van verzekeringen die niet specifiek bedoeld zijn voor de dekking van cyberrisico’s."

“De huidige bezorgdheid over de negatieve gevolgen van het silent cyberrisico benadrukt de noodzaak voor een geïntegreerde cyberaanpak. Ook bevestigt dit het belang om de bekende en minder bekende cyberrisico’s tijdig in kaart te brengen, scenario’s te formuleren, wijzigingen in risicoprofielen te implementeren en tarieven op basis van risicogevoeligheid te monitoren,” licht Arn Gerats, Senior Broker Financial Lines M&A en Cyber bij Willis Towers Watson, toe.

Wereldwijd werden 750 verzekeringsprofessionals gevraagd naar de kans dat een cyber gerelateerde schadeclaim in de komende 12 maanden wordt gedekt op een niet specifieke cyberverzekering. De helft van de ondervraagden geeft aan dat de kans dat dit soort claims een schade tot gevolg heeft op bedrijfsschade- en aansprakelijkheidsverzekeringen 1 op 100 is. Een kwart van de ondervraagden gaat zelfs uit van een kans van 1 op 10.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Cyberschade in het MKB; de échte verhalen

Cyberschade in het MKB; de échte verhalen

Er is al ontzettend veel geschreven over cyberrisico’s en -verzekeringen. De statistieken over het aantal slachtoffers en de miljarden euro’s aan schade...

Relatief vaak cyberaanval in financiële sector

Relatief vaak cyberaanval in financiële sector

Ruim 20 procent van de bedrijven met minstens tien werkzame personen heeft in 2016 te maken gehad met de gevolgen van cyberaanvallen. Bij de helft van de getroffen...

Cybercriminelen hebben vrij spel

Cybercriminelen hebben vrij spel

"Geconcludeerd kan worden dat op dit moment een groot deel van het bedrijfsleven een zwakke informatiepositie heeft en dus een makkelijk doelwit is voor cybercriminelen....

Cyberaanvallen: schade op lange termijn onderschat

Cyberaanvallen: schade op lange termijn onderschat

Bedrijven en organisaties kijken steeds bewuster naar cyberrisico's, maar onderschatten nog de schade op lange termijn van een cyberaanval. Met name is dan te denken...

Aanbod bav en cyber turien uitgebreid met Chubb

Aanbod bav en cyber turien uitgebreid met Chubb

Turien & Co. heeft het aanbod beroepsaansprakelijkheids- en cyberverzekeringen uitgebreid met Chubb.  Met de nieuwe verzekeraar breidt Turien & Co....

Chubb introduceert Cyber Security Scan

Chubb introduceert Cyber Security Scan

Chubb heeft de Cyber Security Scan gelanceerd. Dit in samenwerking met Kahuna en International Security Partners (ISP). De Cyber Security Scan biedt verzekerden...