Verzekeraars: transparant zijn over beloningsbeleid

Euro's via Pixabay 2018

Het Verbond van Verzekeraars heeft zijn reactie gepubliceerd op de Maatschappelijke consultatie beloningsmaatregelen financiële sector.

Verzekeraars schrijven te hechten aan "een zorgvuldig, beheerst en duurzaam beloningsbeleid waarmee een bijdrage kan worden geleverd aan herstel van maatschappelijk vertrouwen in de sector. Minister Hoekstra van Financiën constateert dat de Nederlandse wetgeving rondom beloningen in de financiële sector al de strengste van Europa is. Met het oog op de internationale concurrentiepositie van ons land onderschrijven wij daarom de aarzelingen van de minister om naast de variabele beloning ook rond het vaste inkomen met maatregelen te komen.

"We vinden het van belang dat verzekeraars met het oog op de maatschappelijke functie die zij vervullen op een transparante wijze verantwoording afleggen over het beloningsbeleid. Daarbij moet ook helder zijn welke referentiegroep is gebruikt bij de vaststelling van een bestuurdersbeloning. Wij vinden ook dat belangrijke stakeholders – zoals aandeelhouders en medewerkers – betrokken worden bij de totstandkoming van dat beleid. Wij steunen het voorstel van de minister om bestanddelen van het vaste inkomen die afhankelijk zijn van de waarde van een onderneming – zoals aandelen – gedurende een bepaalde periode vast te houden. Diverse verzekeraars hanteren deze regeling al. Wij vragen ons daarentegen af of de voorgestelde ‘claw back’-regeling niet op juridische bezwaren stuit".

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Máxima heropent gebouw Verbond van Verzekeraars

Máxima heropent gebouw Verbond van Verzekeraars

Met het plaatsen van een 3D geprint logo in een plaquette van gerecyclede plastic flessen heeft Koningin Máxima woensdag het kantoor van het Verbond van...

De Boer weg bij het Verbond van Verzekeraars

De Boer weg bij het Verbond van Verzekeraars

Leo De Boer (1965) vertrekt als directeur bij het Verbond van Verzekeraars en wordt per 1 januari 2019 benoemd tot zakelijk directeur bij de werkorganisatie van...

Verbond: zzp'ers wensen keuzevrijheid en maatwerk

Verbond: zzp'ers wensen keuzevrijheid en maatwerk

Het Verbond van Verzekeraars erkent dat de verzekeringsgraad onder zelfstandigen te laag is, maar is geen voorstander van een verzekeringsplicht voor het arbeidsongeschiktheidsrisico....

Máxima geeft kantoor Verbond van Verzekeraars tweede jeugd

Máxima geeft kantoor Verbond van Verzekeraars tweede jeugd

Hare Majesteit Koningin Máxima onthult op 17 oktober als eregast bij het 40 jarig bestaan van het Verbond van Verzekeraars een plaquette waarmee het gemoderniseerde...

Fraudeopsporing succesvoller dan ooit

Fraudeopsporing succesvoller dan ooit

“Fraudeopsporing is topprioriteit. Wij accepteren niet dat onze klanten onnodig extra premie betalen door verzekeringsfraude”, aldus Richard Weurding,...

SnelZekerCheck.nl biedt jongeren inzicht in risico’s

SnelZekerCheck.nl biedt jongeren inzicht in risico’s

Jongeren die op zichzelf gaan wonen kunnen met de online tool SnelZekerCheck.nl controleren of ze voldoende verzekerd zijn. De tool is bedacht door jonge professionals...