Volksbank: vooruitgang in bankieren met de menselijke maat

Maurice Oostendorp 2016

De Volksbank heeft in het eerste halfjaar van 2018 een nettowinst geboekt van 149 miljoen euro. Naar eigen zeggen boekt het ook vooruitgang in het bankieren met de menselijke maat.

Het marktaandeel hypotheken van de Volksbank steeg van 6,8 naar 7,5 procent. De omvang van de particuliere hypotheekportefeuille steeg met 880 miljoen euro tot 46,7 miljard euro. Het marktaandeel nieuwe betaalrekeningen steeg van 20 naar 23 procent. De Volksbank telt nu 1,44 miljoen betaalrekeningklanten.

Directievoorzitter Maurice Oostendorp: "In de eerste helft van 2018 heeft onze focus op de uitvoering van bankieren met de menselijke maat geleid tot een flink aantal initiatieven. Zo hebben we een concrete doelstelling geïntroduceerd op het gebied van financiële weerbaarheid en zijn we in gesprek gegaan met klanten die in de toekomst mogelijk een probleem hebben met hun aflossingsvrije hypotheek. Ons maatschappelijk profiel wordt inmiddels ook weerspiegeld in hoge ESG-ratings. De toename van onze hypotheekportefeuille en het aantal klanten stemt tot tevredenheid. De klanttevredenheid bij onze merken verbeterde verder, voor het eerst resulterend in een break-even gemiddelde Net Promoter Score. Dat gezegd blijft er nog genoeg te doen om onze Gedeelde Waarde ambitie te realiseren. De medewerker NPS verslechterde in het eerste halfjaar, tegen een achtergrond van reorganisaties bij de Volksbank en de financiële sector in het algemeen. De klimaatneutraliteit van onze balans liet een sterke verbetering zien, maar we zitten nog steeds op een afstand van onze doelstelling."

Ondanks alle progressie, gaan de medewerkers van de Volksbank nog niet echt mee in tevredenheid. Zo daalde de medewerker Net Promoter Score tot -14 (eind 2017: -2). Wel bleef de betrokkenheid en de bevlogenheid van de medewerkers stabiel op respectievelijk 7,7 en 7,4, aldus de Volksbank.

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Benoeming Van der Meer definitief

Benoeming Van der Meer definitief

Marinka van der Meer is formeel benoemd tot lid van de statutaire directie van de Volksbank en de Volksholding B.V. De bank maakte de voorgenomen benoeming op 8...

Marinka van der Meer van Argenta naar de Volksbank

Marinka van der Meer van Argenta naar de Volksbank

De raad van commissarissen van de Volksbank wil Marinka van der Meer benoemen tot lid van de statutaire directie van de Volksbank en de Volksholding en tevens tot...

Volkscafé over financiële weerbaarheid

Volkscafé over financiële weerbaarheid

De Volksbank organiseert samen met SNS op 16 april in de Winkel van Sinkel in Utrecht het Volkscafé over financiële weerbaarheid. Wetenschappers, politici,...

De Volksbank vergroot marktaandeel bij hypotheken

De Volksbank vergroot marktaandeel bij hypotheken

De hypotheekportefeuille van de Volksbank groeide vorig jaar met een miljard naar 45,9 miljard euro dankzij een stijging van 41 procent van de nieuwe hypotheekproductie....

Volksbank: ruimte voor nog 145 miljoen zonnepanelen

Volksbank: ruimte voor nog 145 miljoen zonnepanelen

Vrijwel alle huizenbezitters staan positief tegenover woningisolatie, zo blijkt uit Gfk-onderzoek in opdracht van de Volksbank. "Er is nog ruimte voor 145 miljoen...

Vollksbank pleit in Tweede Kamer opnieuw voor Bouwspaarmodel

Vollksbank pleit in Tweede Kamer opnieuw voor Bouwspaarmodel

Voer het Bouwspaarmodel in. Dat is de boodschap die Maurice Oostendorp, ceo de Volksbank, op 13 september in de Tweede Kamer. De Volksbank is een van de genodigden...