VOOROP polis beloont veilig rijgedrag

Logo Voorop

In samenwerking met Nationale-Nederlanden heeft RISK Verzekeringen de VOOROP verzekering gelanceerd. De nieuwe autoverzekering is ontwikkeld op basis van de techniek van 'Pay How You Drive'. Automobilisten met een bewust en veilig rijgedrag worden beloond met een lagere verzekeringspremie.

Pay How You Drive is vorig jaar in pilotvorm geïntroduceerd door Fairzekering, dat meteen verschillende innovatieprijzen in de wacht sleepte (waaronder de Financial Marketing Award 2014). VOOROP is het doorontwikkelde concept. Dankzij de samenwerking met NN en vergelijkingssite Independer is de polis bereikbaar voor een groot publiek.

 

Werkwijze

Bij het afsluiten van een autoverzekering bij VOOROP ontvangen de automobilist een zogenoemde ‘Chipin-stekker’ die hij zelf in zijn auto kan plaatsen. De stekker haalt informatie op over het rijgedrag van de automobilist (op basis van telematica). De rapportages die hieruit rollen maken inzichtelijk hoe hard je rijdt, remt en optrekt, gekoppeld aan tijdstip en locatie. Op basis van het gemeten rijgedrag scoort de automobilist plus- of minpunten. De som van de gescoorde plussen en/of minnen leidt aan het eind van het jaar tot een (eventuele) correctie op de kortingsladder. Het betreft een persoonlijke verzekering waarbij de privacy van de bestuurder gewaarborgd is. Buiten de bestuurder heeft niemand inzage in de data. Daarnaast heeft de bestuurder altijd de gelegenheid om zijn rijgegevens te wissen, waarna de data worden ontkoppeld van de gegevens van de auto.

 

Goedkoper en leuker

Uit onderzoek blijkt dat automobilisten zich bewuster zijn van hun rijgedrag en zich beter aan de verkeersregels houden als hun rijgedrag wordt gevolgd. Het gevolg is een toename van de verkeersveiligheid en een daling van de schadelast. Pay How You Drive stimuleert bewust en veilig rijgedrag. Daarnaast ontvangen rijders tips voor het besparen van brandstof en voor het onderhoud van de auto, bijvoorbeeld als de accu bijna leeg is.

Peter Schokker, directeur RISK Verzekeringen, verwacht dat Pay How You Drive een trend wordt. “Eigenlijk wordt autorijden op deze manier veel eerlijker, persoonlijker en voor goede rijders goedkoper en leuker", aldus Schokker.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Premie autoverzekering elektrische auto nauwelijks hoger

Premie autoverzekering elektrische auto nauwelijks hoger

Het herstellen van schade aan een elektrische auto is een stuk duurder dan een reparatie bij een ‘gewone’ auto. Maar voor een autoverzekering betaalt...

NN verdubbelt nettowinst

NN verdubbelt nettowinst

NN Group zag in het tweede kwartaal van 2018 de nettowinst met bijna 93 procent stijgen tot 463 miljoen euro. Het operationele resultaat steeg met bijna 26 procent...

Elektrische auto verzekeren nog altijd duurder

Elektrische auto verzekeren nog altijd duurder

De premie voor het verzekeren van een elektrische auto is nog altijd hoger dan de premie voor een vergelijkbare auto op benzine. Dit blijkt uit onderzoek van goedkoopsteautoverzekering.net....

NN brengt Hardloopsupporter naar Amsterdam

NN brengt Hardloopsupporter naar Amsterdam

Als nieuwe sponsor van de Marathon Amsterdam, zet Nantionale-Nederlanden de 'hardloopsupporter' actie in; familie en vrienden kunnen een aanmoedigingsvideo opnemen...

Hybride voertuigen populair bij dievengilde

Hybride voertuigen populair bij dievengilde

In het eerste halfjaar zijn 160 hybride voertuigen gestolen, 77 procent meer dan in de eerste zes maanden van afgelopen jaar. Vooral de Toyota-modellen RAV-4,...

Gratis jazz in het NN DE Café

Gratis jazz in het NN DE Café

In het Nationale-Nederlanden DE Café in Rotterdam worden op 6, 7, en 8 juli) drie gratis jazz-concerten gegeven. De concerten vormen de aanloop naar het...