Woekerpolisvrij: zelf je beleggingspolis ontwoekeren

Hubrien Meijaard

“Met het online stappenplan WoekerpolisVrij besparen bezitters van een woekerpolis gemiddeld 10.000 euro.” Aldus initiatiefnemer Hubrien Meijaard (Financieel Advies 2.0, Culemborg) bij de lancering van WoekerpolisVrij, een online e-learning stappenplan waarmee de klant zelf zijn beleggingspolis ontwoekert.

 

Meijaard: “WoekerpolisVrij leert de consument met begrijpelijke informatie, verhelderende filmpjes en handige tips, hoe hij zijn te dure beleggingsverzekering zelf kan omzetten naar een gelijkwaardig maar veel goedkoper product. In zeven stappen kan iedereen met een beleggingsverzekering zichzelf ontwoekeren. De consument kan wel terugvallen op een helpdesk. Als hij wil, kan hij ook de hulp van een adviseur inroepen.”

In het laatste geval verwijst WoekerpolisVrij naar Advieskeuze.nl, waar de consument die geen adviseur (meer) heeft zelf een adviseur uitzoekt. Er vindt dus geen sturing plaats. Meijaard benadrukt ook dat WoekerpolisVrij geen leadgenerator is.

Adviseurs kunnen er volgens hem wel hun voordeel mee doen: “Met dit stappenplan zijn klanten die voor hersteladvies komen, beter voorbereid. Het advies wordt er efficiënter van. Ook is WoekerpolisVrij een hulpmiddel om met de klant een nieuw adviestraject aan te gaan.”

WoekerpolisVrij is volledig onafhankelijk. De opvolger van de huidige polis kiest de consument zelf, aan de hand van het stappenplan en diverse rekenmodules van MoneyView.

De consument betaalt voor het stappenplan 79, 89 of 139 euro alnaargelang het aantal polissen dat hij ontwoekert (bedragen inclusief btw). Volgens Meijaard zijn er heel veel huishoudens met drie tot tien woekerpolissen.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Jeffrey Leichel - 10 november 2013

Heb afgelopen vrijdag het webinar gevolgd van de introductie van woekerpolisvrij. Hubrien en zijn team hebben hiermee een gat in de markt gevuld. Zeer mooi voor de actieve consument die niet wordt geholpen (of niet geholpen wil worden) door zijn directe aanbieder of intermediair. Veel succes met deze nieuwe woekerpolis innovatie.

Lees meer over
Reaal mag aanvullende compensatie terugvragen

Reaal mag aanvullende compensatie terugvragen

De Commissie van Beroep van Kifid haalt een uitspraak van de Geschillencommissie onderuit, waardoor beleggingspolishouders aanvullende compensatie moeten terugbetalen...

Zorgplicht niet geschonden, toch provisie vergoeden

Zorgplicht niet geschonden, toch provisie vergoeden

Een adviseur moest van de Geschillencommissie Financiële Dienstverlening de klant de provisie vergoeden, ook al had hij niets verkeerd gedaan. In de herziene...

Woekerpolisstrijd nog niet gestreden

Woekerpolisstrijd nog niet gestreden

"De uitspraak van de Commissie van Beroep verandert niets aan ons eerder gepubliceerde standpunt dat de financiële gevolgen van het dossier beleggingsverzekeringen...

Adviseur behoorde hefboom- en inteereffect te kennen

Adviseur behoorde hefboom- en inteereffect te kennen

 Een financieel adviseur kan zich er niet op beroepen dat hij het hefboom- en inteereffect bij zijn eigen beleggingsverzekering niet kende. Dat stelt de Geschillencommissie...

Verzekeraar moest informeren over hefboom- en inteereffect

Verzekeraar moest informeren over hefboom- en inteereffect

Op aanbieders van beleggingsverzekeringen rustte de plicht om de consument in de precontractuele fase te informeren over het hefboom- en inteereffect bij de overlijdensrisicodekking....

Woekerpolissen: nn schoot tekort in informatievoorziening

Woekerpolissen: nn schoot tekort in informatievoorziening

De uitspraak van het Europese Hof van Justitie in de Van Leeuwenzaak van 29 april 2015 leidt niet tot beperking van de informatieplicht van een verzekeraar bij een...