Bijna 500 miljard gedekt door depositogarantiestelsel

Wopke Hoekstra 2 2017 foto Financiën

Eind maart was in totaal zo’n 486 miljard euro aan deposito’s gedekt door het Nederlandse depositogarantiestelsel. Dat meldt minister Hoekstra in antwoord op Kamervragen over het toezicht op Turkse banken in Nederland. Op dit moment zit meer dan 1 miljard euro in het fonds. De komende jaren groeit dit fonds door tot ongeveer 5 miljard euro en indien nodig kunnen banken worden gevraagd om extra buitengewone bijdragen.

Er zijn in Nederland momenteel vijf instellingen actief die beschikken over een Nederlandse bankvergunning en waarvan de aandelen – al dan niet gedeeltelijk - in handen zijn van partijen uit Turkije. Omdat zij opereren onder een Nederlandse bankvergunning zijn deze banken volledig onderworpen aan het voor Nederlandse banken geldende raamwerk van toezicht en regelgeving. Zij moeten in Nederland kapitaal- en liquiditeitsbuffers aanhouden om schokken op te vangen en om periodes van stress te doorstaan. Tegoeden die burgers en bedrijven aanhouden bij banken met een Nederlandse bankvergunning komen in aanmerking voor het Nederlandse depositogarantiestelsel.

De vragen volgden op aanscherping van het toezicht door Oostenrijk op Turkse banken. Dit na de val van de lira.

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Depositogarantiefonds moet verplicht schatkistbankieren

Depositogarantiefonds moet verplicht schatkistbankieren

Het depositogarantiefonds moet verplicht schatkistbankieren, heeft minister Dijsselbloem van Financiën bepaald.  Aangewezen rechtspersonen met een wettelijke...

Sneller geld na omvallen bank

Sneller geld na omvallen bank

Met de invoering van de herziene richtlijn depositogarantiestelsel in de Nederlandse wetgeving wordt de uitkeringstermijn bij een bankfaillissement teruggebracht...

Minder dan helft maakt gebruik van coulanceregeling depositogarantiestelsel

Minder dan helft maakt gebruik van coulanceregeling depositogarantiestelsel

 Ruim 7.500 oud-rekeninghouders van failliete banken hebben tot nog toe gebruik gemaakt van de coulanceregeling. Samen hebben zij 800.000 euro vergoed gekregen...

Verzekering bij spaarhypotheek niet onder dgs

Verzekering bij spaarhypotheek niet onder dgs

Minister Dijsselbloem van Financiën is niet van plan de verzekering bij de spaarhypotheek onder het Depositogarantiestelsel te brengen. Hij vindt dat niet nodig,...