Centraal Beheer lanceert Hypotheek Academie voor klant

Angela Eijlander

Centraal Beheer start de Hypotheek Academie voor klanten die zelf hun hypotheek willen afsluiten.

Bijna een derde van de starters op de huizenmarkt overweegt zelfstandig online zijn hypotheek af te sluiten. Dat blijkt uit een onderzoek van onderzoeksbureau MWM2 onder ruim 300 starters in opdracht van Centraal Beheer. Reden voor de financieel dienstverlener om de Hypotheek Academie te lanceren om hypotheekkennis te vergroten.
Angela Eijlander, manager Hypotheken Centraal Beheer. “Afsluitkosten en rente blijken in het onderzoek de doorslaggevende factoren om zelfstandig online af te sluiten. Uit het onderzoek blijkt ook dat 60 procent van de starters vindt dat hij onvoldoende hypotheekkennis heeft. Er zit dus een flink gat tussen de benodigde kennis en de ambitie van de doelgroep om zelf een hypotheek af te sluiten. Daar helpen we bij met de Hypotheek Academie. Daarbij richten we ons niet alleen op de consument die zelf wil afsluiten. Iedereen die bezig is met zijn hypotheek kan hier terecht."
Consumenten kunnen zich via de online leeromgeving vrijblijvend voorbereiden op het afsluiten van een hypotheek. De Hypotheek Academie biedt informatie over hypotheekvormen, belastingen en financiële zaken. De consument kan opgedane kennis bovendien toetsen. En als hij slaagt, hoeft hij de Kennis- en Ervaringstoets bij Centraal Beheer niet te doen. 
Voor de groep die zijn hypotheek via de adviseur wil afsluiten, is de Hypotheek Academie "ook een handige hulp. Onderzoek toont aan dat ook deze groep meer comfort ervaart na een goede voorbereiding. Vragen van de adviseur kunnen dan beter worden beantwoord. De klant is zo een betere gesprekspartner voor de adviseur. Hierdoor kan de adviseur veel sneller starten met het bespreken van het maatwerk met zijn klant".

Reactie toevoegen

 
Meer over
Vrijwillige aflossingen dragen bij aan verlaging hypotheekrisico’s

Vrijwillige aflossingen dragen bij aan verlaging hypotheekrisico’s

Gezinnen die vrijwillig aflossen op hun hypotheekschuld zijn volgens DNB-onderzoek beter bestand tegen de gevolgen van een stijging van de rente. Bij een renteverhoging...

"Banken frustreren voordeel versoepelde NHG-regels"

"Banken frustreren voordeel versoepelde NHG-regels"

Banken ontmoedigen volgens de Consumentenbond klanten die een bestaande hypotheek willen omzetten naar een voordelige hypotheek met NHG. Uit onderzoek van de Consumentenbond...

"Nog geen nieuwe koopwoning gevonden? Verkoop dan niet in 2018"

"Nog geen nieuwe koopwoning gevonden? Verkoop dan niet in 2018"

Nog geen nieuwe koopwoning gevonden? Verkoop dan niet in 2018, aldus De Hypotheekshop in haar maandelijkse monitor. De Hypotheekshop: "Consumenten waarvan de hypotheek...

Banken 'sturen' klanten naar minder risicovolle hypotheekvormen

Banken 'sturen' klanten naar minder risicovolle hypotheekvormen

Een aantal banken maakt de spaar- en aflossingsvrije hypotheek steeds duurder, constateert Van Bruggen Adviesgroep in een artikel in het FD. Het artikel...

Experiment met hypotheekgarantie op Bonaire

Experiment met hypotheekgarantie op Bonaire

De komende vijf jaar wordt geëxperimenteerd met een hypotheekgarantieregeling op Bonaire. Het Waarborgfonds Eigen Woningen (WEW), uitvoerder van de NHG in Nederland,...

Centraal Beheer van start met Juridische Hulp

Centraal Beheer van start met Juridische Hulp

Centraal Beheer heeft de dienst Juridische Hulp geïntroduceerd. Hiermee kunnen klanten en niet-klanten juridisch advies en ondersteuning krijgen bij problemen...