HVC viert zestigjarig bestaan

HVC Logo

De Vereniging Haags Verzekeringscentrum bestaat 60 jaar. Ter gelegenheid hiervan geeft de vereniging op 30 november 2018 een jubileumfeest in Restaurant Het Gouden Kalf in de haven van Scheveningen.

Hoe het allemaal begon, is te lezen op de website van de Vereniging HVC. "Op 19 november 1958 werd in de vergaderzaal van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Den Haag de oprichtingsvergadering van de vereniging "Haags Verzekeringscentrum" gehouden. Het werkcomité, dat deze oprichting had voorbereid, was samengesteld uit de heren J. Adriaanse, makelaar in assurantiën; J.A. Elffers, directeur J.A. Elffers N.V.; J.J.B. Fanoy, firmant Fanoy & Co; W.L. Nijdam, directeur bijkantoor 's-Gravenhage van de Nederlandse Lloyd en K.J. Rauws, procuratiehouder van R. Mees & Zoonen. De vergadering stond onder leiding van de heer W. van Geleuken van Brugge te Hunsel, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Den Haag. Deze opende de vergadering met de volgende woorden: 'Het verheugt mij bijzonder dat u in zo groten getale gehoor hebt willen geven aan de uitnodiging tot het bijwonen van deze vergadering. Zo hier al niet uit blijkt, dat de Kamer met haar plannen in de roos heeft geschoten, dan mag zij zich toch gelukkig prijzen met het feit, dat zij uw belangstelling, om maar niet te spreken van nieuwsgierigheid, heeft gewekt. Voorts blijkt uit uw ruime opkomst, dat Den Haag op verzekeringsgebied goed is vertegenwoordigd. Ik heb geen nauwkeurige cijfers bij de hand, deze zouden ook weinig zeggen, omdat de belangrijkheid en de aard van de bedrijven sterk uiteenloopt, maar het is zeker dat heel wat verzekeringsmaatschappijen hier hun hoofdkantoor of een zelfstandig bijkantoor hebben gevestigd. Plaatselijk zijn voorts 176 volmachten voor het accepteren van assurantiën gedeponeerd. Tal van makelaars, tussenpersonen en assuradeuren vinden hier dus hun werkkring.'

Op woensdag 10 december 1958 volgde de officiële oprichting op historische grond. Het gebeurde in het gebouw van de Haagse Geld- en Effectenhandel aan de Nobelstraat in Den Haag. Oorspronkelijk luidde de naam van dit stukje straat ook de Papestraat vanwege de woningen van de religieuzen. Door de komst van de familie Nobel veranderde de naam echter. De Nobelstraat werd in de tweede helft van de vijftiende eeuw aan de oude kern van 's Hage aangebouwd."

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Nff bij hvc: sector op weg naar eerherstel

Nff bij hvc: sector op weg naar eerherstel

"De financiële sector is volop in beweging. Welke weg we ook kiezen, er is uiteindelijk maar één gemeenschappelijke eindbestemming: een gezonde...