Medelijden met gebruikers Hillen-aftrek niet nodig

Menno Snel 1 2017 foto Financiën

De uitfasering van de aftrek wegens geen of geringe eigenwoningschuld raakt 173.000 huishoudens met een inkomen tot 20.000 euro. Dat antwoordt het kabinet op Kamervragen. Volgens het kabinet hebben veel van de huishoudens in kwestie echter een aanzienlijk vermogen in box 3. Bovendien gaan de huishoudens er dankzij maatregelen van het nieuwe kabinet op vooruit.

Staatssecretaris Snel van Financiën: "Van de gebruikers van de Hillen-aftrek met een inkomen tot 20.000 euro heeft 57 procent een belastbaar box 3-vermogen. Dertig procent van de gebruikers van de Hillen-aftrek met een inkomen tot 20.000 euro heeft zelfs een belastbaar box 3-vermogen van meer dan 100.000 euro..

"Van de 80.000 huishoudens met een WOZ-waarde tot 200.000 euro heeft 50 procent een belastbaar box 3-vermogen. Dit is aanzienlijk hoger dan het gemiddelde percentage in Nederland (circa een kwart). Daarnaast geldt voor AOW-gerechtigden dat zij door de heffingskortingen pas belasting betalen vanaf een belastbaar inkomen van circa 16.000 euro. Voor alleenstaande ouderen geldt dit vanaf circa 18.000 euro.

"Voorts is het van belang om de maatregelen in het regeerakkoord in samenhang te bezien. Het kabinet verhoogt onder meer de algemene heffingskorting, de ouderenkorting en de arbeidskorting en verlaagt daarnaast de schijftarieven in de inkomstenbelasting. Uit het voorbeeld van een alleenstaande AOW-er zonder aanvullend pensioen (met een inkomen van 16.000 euro) met een afgeloste woning van 250.000 euro, blijkt dat ook diegene, zelfs bij volledige uitfasering van de Hillen-aftrek, er structureel meer dan 400 euro per jaar op vooruit gaat, doordat de AOW-uitkering stijgt als gevolg van de netto-netto-koppeling."

 

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Johan - WFP 8 maart 2018

Zet een huurder naast een eigen woning eigenaar. De huurder heeft € 250.000,00 spaargeld en betaalt fors Box III belasting. De eigen woning eigenaar heeft geen spaargeld maar wel een woning van € 250.000,00. Ze hebben dus exact evenveel vermogen. Hoe rechtvaardig je het verschil in behandeling door de eigen woning eigenaar te ontzien? Los van het voordeel geen hypotheek woonlasten dat door eigen toedoen is ontstaan, zou je toch zeggen: gelijke monniken, gelijke kappen? Ik ben een voorstander van afschaffen Box III belasting maar ook van gelijke behandeling, dus afschaffen wet Hillen lijkt me te rechtvaardigen richting huurders.

Robert Manders - Privé 8 maart 2018

Ik vraag als Hillen gebruiker niet om medelijden! Ik vraag als trouwe spaarder inderdaad om eerlijke en samenhangende maatregelen. dankzij de renseignering is precies bekend hoeveel geld er daadwerkelijk op een spaarrekening staat. Dat geld staat zeer veilig, dus geen rendement. Waarom moet ik dan wel vermogens belasting betalen? In plaats van te huren heb ik geld geleend. Naast rente en premie heb ik gespaard om extra te kunnen aflossen. geen wereldreizen, maar wel een echt eigen huis. Dus terwijl alle internationale instanties huilen dat wij te veel hypotheekschuld hebben, word ik gestraft voor mijn aflossing. De alleenstaande AOW-er gaat er op vooruit. Ik ben een gehuwde werkende. Bij een gelijkblijvend bruto salaris betaal ik over 2018 ruim 500 euro meer rijksbelastingen. Hier bovenop komen de stijgende gemeentelijke en waterschap heffingen. Maar inderdaad . . . . het feit dat ik deze belastingen moet betalen, betekent dat ik het goed heb. Ik wel medelijden met politici die krampachtig allerlei uitzonderingen proberen te vinden om aan te tonen dat zij niet liegen. Wat kan een staatssecretaris Snel zijn eerbaarheid verliezen.

Meer over
Studielening bemoeilijkt hypotheek niet

Studielening bemoeilijkt hypotheek niet

"Ook voor studieleningen zijn er explainmogelijkheden waarvan gebruik kan worden gemaakt." Dat antwoordt het kabinet op Kamervragen over de moeite die ex-studenten...

Kabinet wil vingers niet branden aan ep-pensioenen

Kabinet wil vingers niet branden aan ep-pensioenen

Het kabinet wil zijn vingers niet branden aan de pensioenen van Europarlementariërs, wordt duidelijk uit de beantwoording van Kamervragen van Geert Wilders....

Kabinet richt Invest-NL op voor Nederlandse ondernemers

Kabinet richt Invest-NL op voor Nederlandse ondernemers

Investeringsinstelling Invest-NL moet met een kapitaal van 2,5 miljard euro het ondernemen makkelijker maken voor Nederlandse ondernemers en bedrijven, aldus ministers...

Geeft u kabinet ook dikke onvoldoende

Geeft u kabinet ook dikke onvoldoende

Ondernemers geven het kabinet-Rutte een dikke onvoldoende (4,9), blijkt uit de VNO-NCW Forum-nieuwjaarsenquête. Welk cijfer geeft u? Laat het weten via de...

Verbond: vrijspelen levensverzekering dupeert consument

Verbond: vrijspelen levensverzekering dupeert consument

Het Verbond van Verzekeraars noemt eventuele plannen die in de media zijn verschenen om levensverzekeringen vervroegd in te zetten om hypotheken af te lossen ‘ronduit...

Verbond noemt positieve reactie kabinet opsteker

Verbond noemt positieve reactie kabinet opsteker

De positieve reacties van het kabinet op de recente voorstellen van verzekeraars om de Nederlandse economie een impuls te geven zijn voor het Verbond van Verzekeraars...