"adviseurs moeten meer van eigen kracht uitgaan"

Eedaflegging anoniem plaatje

“De sector is altijd sterk geweest in het verzet tegen veranderingen. Hoogste tijd om van eigen kracht uit te gaan en de trots op het eigen vak uit te dragen naar klanten en medewerkers”, aldus Jurjen Oosterbaan Martinius tijdens de Actualiteitenbijeenkomst van VVP en Bureau D&O op 12 september in Hoevelaken.

Oosterbaan Martinius zei het onbegrijpelijk te vinden dat onze sector een verzoek van de samenleving om een bewijs van deskundigheid te leveren naast zich neerlegt. Sterker nog, het kost geen moeite om tegen dit verzoek 10.000 handtekeningen te verzamelen. “Ook is onze sector jarenlang bezig geweest met een strijd rondom de CAR-notitie. In een tijd waarin de samenleving, de sector, de techniek, de consument en het adviseurschap drastisch verandert is het de hoogste tijd om van eigen kracht uit te gaan en de samenwerking te zoeken om de klant zo optimaal mogelijk te bedienen. Eerder vroeg dan laat zal er een platform komen per burger met alle relevante informatie voor financiële huishoudens, krijgt ieder huishouden een persoonlijke toegangscode tot alle financiële instellingen en data en zal de klant bepalen wie bij welke informatie mag komen. Adviseurs zullen hoe dan ook moeten zorgen dat zij dan ook aangesloten zijn. De nieuwe adviseur is niet langer verbonden met producten maar met mensen, is niet meer gericht op de werving van nieuwe klanten maar op optimalisering van de bediening van bestaande klanten en gaat alleen nog voor langjarige relaties. Adviseurs dienen ervan overtuigd te zijn dat consumenten meer dan ooit behoefte hebben aan hun advies, zullen veel meer trots moeten zijn op hun eigen vak en die trots ook moeten uitstralen naar klanten en medewerkers. En adviseurs zullen samen met aanbieders moeten kijken hoe de klant nog beter kan worden bediend. Want aanbieders en adviseurs kunnen ook in de nieuwe financiële wereld niet zonder elkaar.”
Doelstelling van de actualiteitendag was het bieden van een marktupdate, zodat de aanwezige 140 adviseurs in één middag weer helemaal bij waren. Die belofte werd ruimschoots waargemaakt. De dag begon met een debat over actuele ontwikkelingen met een viertal business partners van het intermediair, die deze middag mede mogelijk maakten. Dit waren: Armand Baas Becking (Dela), Marcel Moons (De Goudse), Hidde Coebergh (ING Exellent) en Cas Verhage (NH1816). Daarnaast waren er een viertal workshops, gegeven door de vakexperts Martin Gast (pensioen), Johan Kelder (eigen risico ZW en WGA), Anita Hol-Bubeck (werkgeversaansprakelijkheid) en Jerry Aarts (regelgeving eigen woning). Dit zijn ook de auteurs van het PE-katern in VVP dat need to know PE-informatie bevat voor alle adviseurs.
Aan het eind van de middag hield Hans Ludo van Mierlo, de initiatiefnemer van de beroepsverklaring, een gloedvol betoog over het waarom van de eed en het belang ervan. VVP-hoofdredacteur Willem Vreeswijk, die begin 2008 al pleitte voor de invoering van een beroepsverklaring, nam vervolgens de collectieve eed af bij zo’n honderd adviseurs.
 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Rien Eyzenga - 17 september 2013

Ik realiseer me terdege, dat wij vandaag met een totaal andere consument te doen hebben dan een jaar of tien geleden. En ik besef ook dat meeveranderen niet voor iedere adviseur even gemakkelijk zal zijn. Maar om nu te stellen dat de hedendaagse consument een totaal andere adviseur zoekt dan voorheen is mij iets te kort door de bocht. Voor mij spelen twee zaken een maatgevende rol 1. Wanneer ik voor iemand werk, zal die mijn uren moeten betalen. Dat geldt voor de aanbieder net zo goed als voor de consument. Ik begrijp niet, en kan er geen enkele logica in ontdekken, dat aanbieders vrijgesteld moeten zijn voor de werkzaamheden die wij voor hen verrichten. Ik zou naast CAR (consumer agreed renumeration) ook een extra kreet willen toevoegen: SOP: Stakeholders Obligation to Pay for the work I have done. 2. Ik hoor zo ontzettend vaak dat dit is wat de consument wil. Maar heeft iemand dit eigenlijk al eens aan die consuemnt gevraagd? Wordt hier niet iets nagepraat?

Kees Bergman - 13 september 2013

Het zou goed zijn, als die 10.000 handtekeningenhouders zich nu massaal bij CFD aansluiten. Het moet voor hun toch niet moeilijk zijn om € 25,-- per jaar te betalen. Baat het niet, dan schaadt het ook niet. Dhr. Oosterbaan Martinius moet onze beroepsgroep zo langzamerhand toch ook wel kennen. Dan weet hij, dat het gros van onze beroepsgroep geen bezwaar heeft tegen maandelijkse PE updates o.i.d. met de daarbij behorende toetsen. Dit mag wat tijd en geld kosten. Het bezwaar is tegen examens, waar je zaken moet leren voor het examen, die in de loop van de geldigheidsduur al lang weer verouderd zijn. P.S. Wij en de klanten weten wel, dat wij een mooi beroep hebben. Het wordt hoog tijd, dat onze partners in business dit ook gaan begrijpen en stoppen met het plegen van kannibalisme in hun eigen portefeuilles.

Leo Tol - 13 september 2013

Dit ben ik helemaal eens met Jurjen: "In een tijd waarin de samenleving, de sector, de techniek, de consument en het adviseurschap drastisch verandert is het de hoogste tijd om van eigen kracht uit te gaan en de samenwerking te zoeken om de klant zo optimaal mogelijk te bedienen. Eerder vroeg dan laat zal er een platform komen per burger met alle relevante informatie voor financiële huishoudens, krijgt ieder huishouden een persoonlijke toegangscode tot alle financiële instellingen en data en zal de klant bepalen wie bij welke informatie mag komen. Adviseurs zullen hoe dan ook moeten zorgen dat zij dan ook aangesloten zijn. De nieuwe adviseur is niet langer verbonden met producten maar met mensen" Verder zal hij de 'geldadviesdienst' bedoelen waar u niets in te brengen heeft behalve lege briefjes. (en geld). De andere optie is www.uwgeldwinkel.nl, we zijn hard aan het werk, neem gerust contact op.

Kees Bergman - 13 september 2013

Even een kleine rectificatie. Ik heb gegoogled commissie CFD. Het is geen € 25, -- per jaar maar minimaal € 10,-- per maand. Dit is gezien de goede intentie hoe deze commissie bezig is, en hun inzet, nog steeds geen onoverkomelijk bedrag. Je mag veel meer per maand doneren. Ik heb de daad bij het woord gevoegd en mij heden aangemeld voor € 10,-- per maand.

Lees meer over
Weinig adviseurs zien fusie of overname als positief

Weinig adviseurs zien fusie of overname als positief

Fusies of overnames worden door slechts weinig financieel adviseurs als een positieve ontwikkeling ervaren. Dit is een van de uitkomsten van een onderzoek van Bureau...

Is uw assurantiekantoor privacy proof?

Is uw assurantiekantoor privacy proof?

Ook assurantiekantoren moeten voldoen aan de regels van de Wet bescherming persoonsgegevens. Met een online privacytest van Bureau D&O kunnen adviseurs inzicht...

D&o maakt beste serviceproviders van 2016 bekend

D&o maakt beste serviceproviders van 2016 bekend

De Financiële Makelaar, de Hypotheekadviseur, VCN, Connect de Krediet Makelaar zijn de beste koepelorganisaties van 2016, zo blijkt uit het Performance Onderzoek...

Overstap naar Adviesbox zonder belemmeringen

Overstap naar Adviesbox zonder belemmeringen

Intersoftware introduceert een overstapservice voor financieel adviseurs die aanhikken tegen het wisselen van softwareleverancier. Een pakket van zes diensten moet...

Du Chattel aan de slag bij Bureau d&o

Du Chattel aan de slag bij Bureau d&o

Met ingang van 1 januari 2016 treedt Marianne du Chattel als projectcoördinator in dienst bij Bureau D & O. Du Chattel was tussen 1992 en 2002  mede-eigenaar...

Zorgverzekering steeds meer een adviesproduct

Zorgverzekering steeds meer een adviesproduct

“De zorgverzekering ontwikkelt zich meer en meer tot een adviesproduct." Dit constateert Jurjen Oosterbaan op basis van het Landelijk Zorgonderzoek 2015...