Fusie monuta en Yarden ophanden

MONUTA EN YARDEN

Monuta en Yarden zijn van plan hun krachten te bundelen. Na een positief verlopen verkenning hebben de uitvaartondernemingen een intentieverklaring ondertekend om een fusie aan te gaan. De komende maanden zullen ze de samenwerking verder onderzoeken en een gezamenlijk businessplan uitwerken.
 

Beide ondernemingen hebben de ambitie een leidende rol te spelen op het gebied van uitvaartzorg en uitvaartverzekeringen. De verwachting is dat gezamenlijke kracht en expertise meer mogelijkheden bieden om innovatieve diensten en producten te ontwikkelen. Daarnaast zal een betere geografische spreiding de toegankelijkheid van de uitvaartzorg voor klanten vergroten. Een eventuele fusie geschiedt op basis van gelijkwaardigheid. Monuta en Yarden zijn ondernemingen van vergelijkbare omvang waarvan de aandelen in handen zijn van een stichting (Monuta) en een vereniging (Yarden). Beide ondernemingen geloven in de combinatie uitvaartzorg en uitvaartverzekeringen en onderschrijven dezelfde kernwaarden waarbij klant en kwaliteit centraal staan. Belangrijke speerpunten zijn de groei in de online dienstverlening en expansie in Duitsland.

Monuta is een landelijke uitvaartverzorger en -verzekeraar met ruim honderd vestigingen en meer dan 1 miljoen verzekerden. Het hoofdkantoor is gevestigd in Apeldoorn. In 2011 bedroeg de omzet 226 miljoen euro en er werken 900 mensen. Yarden richt zich op uitvaartverzorging, verzekeringen en voorlichting. De vereniging Yarden telt bijna 1 miljoen leden en heeft 51 vestigingen. In 2011 bedroeg de omzet 168 miljoen en er werken duizend mensen. Het hoofdkantoor is gevestigd in Almere.

 

Lees meer over
Open brief CFD en Odin aan Dela, Monuta en Yarden

Open brief CFD en Odin aan Dela, Monuta en Yarden

"Wij denken dat de voorlichting aan consumenten veel beter kan en dat de samenwerking met het onafhankelijke intermediair een betere plek verdient op jullie...

Margreet Haandrikman commissaris Monuta

Margreet Haandrikman commissaris Monuta

Margreet Haandrikman is toegetreden tot de raad van commissarissen van Monuta. Haandrikman is opgeleid als actuaris en was eerder directeur bij verzekeraar Achmea....

Directievoorzitter Monuta neemt afscheid

Directievoorzitter Monuta neemt afscheid

Gert-Hein de Heer zal eind 2017 afscheid nemen als directievoorzitter van Monuta Holding. De Heer heeft aangegeven toe te zijn aan een nieuwe stap in zijn loopbaan....

Monuta gaat voor klantwaardering van een dikke 9

Monuta gaat voor klantwaardering van een dikke 9

"Alles draait om de klant", zegt Monuta bij de bekendmaking van de resultaten over 2016. "De ambitie die wij hebben is helder: een 9+ organisatie...

Helft mensen heeft uitvaartpolis met te lage dekking

Helft mensen heeft uitvaartpolis met te lage dekking

Een uitvaartverzekering is volgens 68 procent van de door Monuta ondervraagden een belangrijke, zo niet noodzakelijke verzekering. Daarmee komt de uitvaartverzekering...

Monuta beste uitvaartverzekeraar volgens intermediair

Monuta beste uitvaartverzekeraar volgens intermediair

Intermediairs vinden Montua opnieuw de beste uitvaartverzekeraar, zo blijkt uit onderzoek van GfK. GfK voerde in november 2016 een enquête uit onder intermediairs...