"monument van onbekwaamheid provisieverbod steeds groter"

Bureau D & O LOGO

De stakeholders achter het provisieverbod zijn volgens Bureau D&O "ernstig in gebreke zijn gebleven bij het goed en tijdig inrichten van de infrastructuur om directe beloning daadwerkelijk mogelijk te maken".

D&O in haar nieuwsbrief: "Wij hebben eerder via twitter het traject van het verbod op provisie 'een monument van onbekwaamheid' genoemd. Naarmate 1 januari 2013 nadert, lijkt dit monument met de dag groter te worden." Het bureau doelt specifiek op het uitblijven van een duidelijke uitspraak van de Belastingdienst over de fiscale behandeling van rechtstreekse beloning. "Het Verbond van Verzekeraars, Adfiz en andere partijen hebben met de fiscus overlegd. Uit dit overleg is een aantal toezeggingen gekomen. Partijen hebben echter nog geen overeenstemming bereikt over de systematiek van aftrek van directe beloning. Nu, vier maanden voor definitieve invoering, is er nog steeds geen definitief standpunt van de fiscus. Wat wel inmiddels is gebeurd, is dat een inspecteur in het land de aftrek van een abonnement rondom een hypotheek heeft geweigerd."
 

Lees meer over

Reacties

Ken 21 augustus 2012

Ik heb de meeste bijeenkomsten en/of voorlichtingrondes van D&O bijgewoond, bij mijn weten heeft D&O wel degelijk zijn voorkeur uitgesproken VOOR provisie, echter heeft het als kwaliteitsbureau weinig zin om over provisie te praten en voor te lichten en je in te verdiepen in iets wat afgeschaft gaat worden, daarom hebben zij zich gericht op onderwerpen hieromtrent, immers daar betaalden we hen ook voor. Wel degelijk heeft Jurjen Oosterbaan kritische geluiden laten horen in de publiciteit, maar het leek een beetje op roepen in de woestijn, niemand die luistert in Den Haag, daar hebben ze wel wat anders te doen........ lunchen met de lobbyisten van Verzekeraars en Banken. En wat is er mis met 'Business' ???? dat is nu eenmaal HUN 'business' . Kijk dat organisaties als ADFIZ ed. hadden moeten strijden voor de belangen van hun leden, niets van gezien of gemerkt..... en hun betaalde je toch ook een aardig bedrag per jaar.

CFD Lid 20 augustus 2012

Het is zuur dat partijen als D&O en de AFM pas aan de vooravond van het provisieverbod hun zorgen uiten. Hadden ze dit maar gedaan tijdens de hoogtijdagen van de provisiediscussie dan haddden ze zich nu wellicht geen zorgen hoeven te maken. Het is helaas alleen CFD geweest die actief weerstand heeft geboden tegen het naderende provisieverbod. De toekomst zal dan ook het gelijk van CFD bevestigen maar dit zal helaas voor vele collega's te laat zijn. Nu een monument van onbekwaamheid oprichten is als mosterd na de maaltijd. Ik ben dan ook helemaal klaar met de provisiediscussie. Mijn slotadvies: ga over op het nieuwe beloningsmodel Smart Financial Life en concentreer u op uw klanten, daar ligt uw toekomst.

Jurjen Oosterbaan Martinius 20 augustus 2012

Ik gun CFD het beste. Maar geen geschiedsvervalsing. Misschien even mijn boekje lezen"Visie op de de financiering van de financieel dienstverlener"uit september 2010. Hoezo geen kritische opmerkingen over provisieverbod?

Karel van Gelder 20 augustus 2012

Wel of geen geschiedsvervalsing? Wat mij interesseer is waar D&O in de persoon van de heer Oosterbaan nu werkelijk stond ten tijde van de discussie over provisie. Dat kan alleen de heer Oosterbaan met levendige voorbeelden verduidelijken. De heer Oosterbaan was niet tegen provisie, dat staat als een paal boven water, juridisch is daar ook geen speld tussen te krijgen, maar om de eigen business, met name abonnementen en andere "alternatieve" vormen van beloning via cursussen en bijeenkomsten breed in de markt te kunnen zetten sprak hij op geen enkele wijze een voorkeur uit of zijn voorkeur daarbij uit voor provisie. In ieder geval werd er wel herhaaldelijk gerefereerd aan het "AFM wensenpakket" of werden eigen interpretaties van Bgfo bij regelmaat door hem in de schijnwerper gezet. Het CFD lid wijst wel in de juiste richting. De AFM is de partij die het zogenaamd bedacht en het zo goed wist en een D&O die daar zijn business mede op baseerde.

Salaris ontwikkeling medewerkers advieskantoren verschilt sterk per functie

Salaris ontwikkeling medewerkers advieskantoren verschilt sterk per functie

De ontwikkeling van de salarissen van medewerkers op financieel advieskantoren zal per 1 januari 2017 per functie sterk verschillen. Dit is een van de uitkomsten...

Annette van de Wetering verlaat D&O

Annette van de Wetering verlaat D&O

Na zeventien jaar verlaat Annette van de Wetering Bureau D&O om zich op andere zaken te richten. Van de Wetering, directeur bij D&O, schrijft aan relaties:...

D&o voorziet daling aantal aov-adviseurs

D&o voorziet daling aantal aov-adviseurs

Bureau D & O verwacht dat het aantal adviseurs dat na 1 april 2016 bevoegd is om te adviseren in arbeidsongeschiktheidsverzekeringen sterk gaat dalen ten opzichte...

D&o: "pas artikel 81a Bgfo aan"

D&o: "pas artikel 81a Bgfo aan"

Bureau D&O pleit ervoor artikel 81a Bgfo aan te passen, zodat banken aan bestaande klanten bij renteverlenging een lagere rente mogen aanbieden dan ze aan nieuwe...

D&o: laat uw stem horen inzake PEplus

D&o: laat uw stem horen inzake PEplus

Bureau D&O roept adviseurs op vooral mee te doen aan het AFM-onderzoek naar naar hun ervaringen met PEplus.   D&O: "De verschillende beroepsorganisaties...

Boetebesluit niet zonder gevolgen

Boetebesluit niet zonder gevolgen

Bureau D&O betwijfelt of het (fikse) boetebesluit van de AFM tegen CAS Assurantiën (wegens hanteren van kennelijk onredelijke tarieven in vijf onderzochte...