Obvion introduceert beperkt bemiddelaarschap

LOGO OBVION

Obvion biedt in haar vernieuwde samenwerkingsovereenkomst een oplossing voor de situatie waarin een adviseur geen aanstelling van de hypotheekaanbieder meer heeft maar er nog wel posten heeft uitstaan: beperkt bemiddelaarschap.

De adviseur behoudt daardoor toegang tot de informatie en systemen van Obvion die nodig zijn om lopende hypotheekklanten te kunnen blijven servicen, ook al kan de adviseur geen nieuwe klanten meer aanbrengen. In de nieuwe VVP die dinsdag uitkomt, zegt directeur Jurjen Oosterbaan Martinius van Bureau D&O dat de hele branche aan een dergelijke oplossing zal moeten. Verder opvallend aan de nieuwe samenwerkingsovereenkomst is dat de het portefeuillerecht is geregeld. De overeenkomst legt dit dit recht bij de adviseur. Tot nu toe was dit in de hypotheekmarkt niet gebruikelijk.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Franca Snoeijs - 7 oktober 2013

Maar hoe staat het met de mogelijkheid om hypotheken voor Obvion te bemiddelen zonder agentschap? Is probleem met veel meer banken, dat echt opgelost dient te worden, dit 'agentschaps'systeem is niet meer van deze tijd. Banken zullen ook voor hypotheken een execution only systeem moeten maken, of in het slechtste geval een kleine administratievergoeding moeten doorvoeren.

Lees meer over
Obvion verruimt mandaat acceptanten

Obvion verruimt mandaat acceptanten

Obvion past haar kredietacceptatiebeleid aan en verruimt het mandaat van haar acceptanten. Daarnaast verhoogt zij de frequentie waarin de Kredietcommissie overleg...

Kifid: Obvion moet verzoek om ontslag uit hoofdelijke aansprakelijkheid honoreren

Kifid: Obvion moet verzoek om ontslag uit hoofdelijke aansprakelijkheid honoreren

In bijzondere omstandigheden mag een bank een verzoek om een ex-partner uit de hoofdelijke aansprakelijkheid te ontslaan niet weigeren. In uitspraak 2018-394 stelt...

Obvion, Tulp en NN in zee met Independer

Obvion, Tulp en NN in zee met Independer

Ook Obvion, Tulp en Nationale-Nederlanden zijn in zee gegaan met Independer, dat nu met 23 partijen samenwerkt. Marga Lankreijer-Kos (manager Hypotheken): “Het...

Obvion: doelmatiger proces van offreren tot bindend aanbod

Obvion: doelmatiger proces van offreren tot bindend aanbod

Obvion neemt sinds kort vóór het uitbrengen van het renteaanbod (indien nodig) contact op met de adviseur om de situatie van de klant goed in beeld...

Antony de Beijer CRO Obvion Hypotheken

Antony de Beijer CRO Obvion Hypotheken

Antony de Beijer is benoemd tot Chief Risk Officer (CRO) binnen Obvion Hypotheken. De Beijer (53) werkte eerder bij de Rabobank, waar hij meerdere posities uitoefende...

Bronzwaer vertrekt bij Obvion Treasury

Bronzwaer vertrekt bij Obvion Treasury

Max Bronzwaer, directeur en Treasurer van Obvion, draagt per 1 augustus 2018 de leiding van Obvion Treasury over aan Rachelle Rijk, nu nog Hoofd Balance Sheet Management...