Odin: aantal kifid-zaken explodeert

Volgens Stichting Odin, die elk jaar een analyse maakt van alle klachtenraportages van een aantal verzekeraars, neemt het aantal klachten fors toe.

De klachtenrapportage maakt deel uit van het Keurmerk Klantgericht Verzekeren (KKV) "In 2012 is bij 60 procent van de onderzochte verzekeraars het aantal klachten gestegen. Ten opzichte van 2010, het jaar van de start van het KKV, is het totaal aantal klachten bij verzekeraars met ongeveer 20 procent toegenomen. Op basis van het aantal klachten per 10.000 verzekeringen, is de top 5 in 2012 voor; Nationale-Nederlanden, Delta Lloyd, Aegon, Ohra en Generali. Het aantal KiFiD zaken is in 2012 geëxplodeerd. Er is sprake van een toename van maar liefst 67 procent. De top 5 in 2012 is voor; Aegon, ASR, Centraal Beheer, Interpolis en Reaal."
Volgens Odin zijn er ook opvallend grote verschillen in het toewijzen van klachten. "Geeft Aegon aan maar liefst 85 procent van alle klachten te hebben toegewezen, bij ABN Amro verzekeringen is dat slechts 18 procent", aldus Odin. "Tenslotte was het bij verschillende verzekeraars weer een hele toer om de klachtenrapportage te vinden en wordt nog steeds in de ene rapportage gesproken over verzekeringen (de juiste omschrijving) en bij de ander over verzekerden. Bij verzekeraar Ditzo werkt de link naar de rapportage in het geheel niet. Het is bij Ditzo in de afgelopen drie jaar sowieso niet gelukt om een juiste klachtenrapportage te vinden. Tenslotte valt op dat verzekeraars vaak een eigen format kiezen voor de presentatie van de cijfers. Daardoor is de rapportage soms niet compleet en lastig te vergelijken met andere verzekeraars. Het zou daarom goed zijn als het KKV haar leden motiveert ook dezelfde lay-out te gebruiken."

Reactie toevoegen

 

Reacties

Ron van Kesteren - 4 november 2013

Goed dat Odin een vergelijking maakt van de klachtenrapportages en daarover publiceert. Dit draagt bij aan de transparantie over de kwaliteit van de dienstverlening van verzekeraars. Een nuancering is op zijn plaats. De Stv wijst er bij de beoordeling van verzekeraars steeds op dat zij zoveel mogelijk klachten van klanten registreren. Elke uiting van onvrede zien wij als een klacht. De bedoeling van de uitgebreide registratie is dat verzekeraars input krijgen om hun dienstverlening te verbeteren. De stijging van het aantal geregistreerde klachten is dus geen goede indicatie van een grotere ontevredenheid van klanten, omdat de wijze van registreren in de afgelopen jaren verschillend was.

Lees meer over
Intermediaire activiteiten Odin naar CFD

Intermediaire activiteiten Odin naar CFD

Na een jarenlange samenwerking tussen CFD en Stichting ODIN hebben beide organisaties besloten de intermediaire activiteiten van Stichting ODIN onder te brengen...

Odin fel tegen adviesloket woekerpolis Verbond

Odin fel tegen adviesloket woekerpolis Verbond

Stichting Odin zegt zeer teleurgesteld te zijn over het besluit van het Verbond van Verzekeraars om "uitsluitend via een eigen loket woekerpolis-gedupeerden...

Odin ontwikkelt nieuwe woekerclaimprocedure

Odin ontwikkelt nieuwe woekerclaimprocedure

Odin heeft een nieuwe claimprocedure voor 'woekerpolisgedupeerden' ontwikkeld. "In de laatste jaren zijn veel nieuwe feiten boven water gekomen, is er meer...

Odin komt met claim- en Hypopakket

Odin komt met claim- en Hypopakket

Stichting Odin heeft voor adviseurs het Claimpakket en het Hypopakket ontwikkeld. Met het ClaimPakket kunnen intermediairs zelfstandig een berekening maken van de...

Odin: KIFiD frustreert woekerpolisklachten

Odin: KIFiD frustreert woekerpolisklachten

Volgens de stichting Odin schrijft KIFiD aan consumenten die een woekerpolisklacht hebben dat ze vol zitten. De wachttijden lopen op tot meer dan een jaar. Volgens...

Odin: stijgende beurs nekt woekerpolishouder

Odin: stijgende beurs nekt woekerpolishouder

"De beurzen breken record na record. En dat is goed nieuws voor alle beleggingsproducten in Nederland, dus ook voor woekerpolissen. Maar schijn bedriegt, want...