Zowel Vivat als Woekerpolis.nl claimen winst in woekerpoliszaak

Eurobiljetten

De rechtbank Alkmaar heeft uitspraak gedaan in een collectieve procedure van de de Vereniging Woekerpolis.nl en twee klanten tegen SRLEV, onderdeel van Vivat. Beide partijen vinden dat de rechtbank hen grotendeels in het gelijk heeft gesteld.

Volgens Woekerpolis.nl heeft de rechtbank de vereniging in het gelijk gesteld en volgens Vivat zijn bijna alle vorderingen tegen SRLEV afgewezen. Woekerpolis claimt dat Reaal/Vivat de door haar klanten geleden schade veroorzaakt door het hefboom- en inteereffect moet vergoeden. Reaal claimt dat de rechtbank Vivat grotendeels in het gelijk heeft gesteld. "De rechtszaak betrof twee soorten beleggingsverzekeringen. De eisers brachten verschillende klachten naar voren. Onder meer dat klanten bij aankoop in de jaren 90 en het begin van deze eeuw onvoldoende zijn geïnformeerd over de producten. De rechtbank wees vrijwel alle vorderingen af", aldus Vivat.

Voorzitter Ab Flipse van Woekerpolis.nl: “Reaal had haar klanten voor het hefboom- en inteereffect moeten waarschuwen. In een aparte procedure moet nu de hoogte van de schade worden vastgesteld, omdat de eerdere compensaties volgens de rechtbank kennelijk onvoldoende zijn.”

Volgens Flipse verwijst de rechtbank Reaal schending van een bijzondere zorgplicht in de precontractuele fase, doordat zij haar klanten niet goed heeft geïnformeerd. "De vereniging stelt vast dat dit verwijt niet alleen voor Reaal geldt, maar voor alle verzekeraars.Reaal kon op grond van haar voorwaarden eenzijdig de kosten verhogen. Heel terecht dat de rechtbank daar een streep door haalt en Reaal verplicht om die kosten terug te betalen.”

Vivat zegt dat twee punten in de uitspraak wel zijn toegewezen. "Het eerste punt betreft voorlichting over het zogenoemde hefboom- en inteereffect bij beide producten. De uitspraak bepaalt niet of en in hoeverre Vivat haar klanten op dit punt verder tegemoet moet komen dan de eerder uitgevoerde compensatieregeling. Ten tweede vond de rechtbank een specifieke bepaling over tussentijdse kostenverhoging ontoelaatbaar. Dit betrof één van de twee producten. Vivat sluit niet uit dat zij gelet op deze punten hoger beroep instelt. Toch zegt Vivat zich grotendeels te kunnen vinden in de uitspraak van de rechtbank, waarin immers de meeste vorderingen zijn afgewezen.

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Kifid zet nieuwe stap in klachtenbehandeling woekerpolissen

Kifid zet nieuwe stap in klachtenbehandeling woekerpolissen

Na clustering van klachten over beleggingsverzekeringen gaat Kifid nu aan de slag met klachten waarvoor een oplossing via bemiddeling mogelijk lijkt. Voor enkele...

Tip Reaal voor automobilisten in noodweer:  verminder je snelheid

Tip Reaal voor automobilisten in noodweer: verminder je snelheid

De komkommertips vieren hoogtij. Reaal heeft er een hele reeks voor als het slecht weer wordt: "Moet je ondanks de regen toch de deur uit met de auto? Verminder...

Alle verzekeraars voldoen aan wettelijke activeringsplicht woekerpolissen

Alle verzekeraars voldoen aan wettelijke activeringsplicht woekerpolissen

Alle verzekeraars voldoen aan de wettelijke activeringsplicht voor klanten met een hypotheek- of pensioengebonden beleggingsverzekering, aldus de AFM. Eind...

Reaal: gratis Woonveilig-alarmsysteem voor inbraakslachtoffers

Reaal: gratis Woonveilig-alarmsysteem voor inbraakslachtoffers

Reaal biedt haar klanten die in de maanden mei en juni bezoek hebben gekregen van inbrekers een gratis Woonveilig-alarmsysteem. Reaal wil zo het leed van gedupeerden...

Reaal partner van Schooljudo

Reaal partner van Schooljudo

Reaal is partner geworden van Schooljudo. Het komende schooljaar gaat Reaal tien scholen ondersteunen, zodat zij kunnen deelnemen aan het programma van Schooljudo. Jeroen...

Reaal past aov aan na feedback adviseurs

Reaal past aov aan na feedback adviseurs

Reaal heeft na feedback van een aantal adviseurs de Ondernemers AOV aangepast. Reaal heeft onder meer de instapkortingsregeling verbeterd, de premie verlaagd en...