"Sommige bedrijven willen van tweede pijler pensioenregeling af"

Sjaak Zonneveld

BrightPensioen zegt niet alleen jonge bedrijven aan te trekken, maar ook bedrijven te zien die van hun tweede pijler pensioenregeling af willen. "Zij willen deze arbeidsvoorwaarde op een meer flexibelere manier inrichten. Recent heeft Edmond Halley een dergelijk overstaptraject succesvol afgerond voor een middelgroot ICT-bedrijf", aldus commercieel directeur Sjaak Zonneveld. 

Volgens Zonneveld zien "ook steeds meer adviseurs dat er een markt is voor bedrijven die om diverse redenen geen collectieve pensioenregeling willen, maar wel ‘iets’ willen doen voor hun medewerkers. Zo zijn er werkgevers die voor de nabestaanden een collectieve ORV afsluiten en het potje voor later via de derde en/of vierde pijler willen laten lopen. Hiervoor is een goed advies uiteraard noodzakelijk."

Bij BrightPensioen bouwt een medewerker individueel aanvullend pensioen - lijfrente - op in de derde pijler. Het verschil met pensioen in de tweede pijler zit hem vooral in de flexibiliteit en verantwoordelijkheid. De medewerker is zelf verantwoordelijk voor zijn pensioenrekening beheert deze online. De werkgever betaalt het lidmaatschap en geeft eventueel een toelage op het salaris. Maandelijks incasseert BrightPensioen de inleg en belegt deze tegen kostprijs. De medewerker ontvangt het fiscale voordeel terug van de belastingdienst. Eventuele verzekeringen voor de nabestaanden kunnen desgewenst apart worden afgesloten.

Data Science Lab is onlangs als honderdvijftigste bedrijf klant geworden bij BrightPensioen.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Bright wil fiscale oudedagrekening voor zzp'er

Bright wil fiscale oudedagrekening voor zzp'er

BrightPensioen heeft een plan voor een fiscale ‘oudedagrekening’ ontwikkeld, waarbij zzp'ers de mogelijkheid krijgen om fiscaal vriendelijk pensioen...

Allianz neemt belang in BrightPensioen

Allianz neemt belang in BrightPensioen

Door een strategische samenwerking aan te gaan met BrightPensioen krijgt Allianz  toegang krijgt tot de groeiende groep zzp'ers en kan zij derde pijler pensioenen...

Brightpensioen lanceert NLPensioenbewust

Brightpensioen lanceert NLPensioenbewust

BrightPensioen lanceert tijdens de Pensioen3daagse van 3, 4 en 5 novmeber NLPensioenbewust. NLPensioenbewust is een initiatief van BrightPensioen om Nederlanders...