"verlaging nhg heeft bescheiden effect"

Hypotheken 1

"De verlaging van de NHG-kostengrens per 1 juli 2012 van 350.000 naar 320.000 euro zal slechts een bescheiden effect hebben", aldus Karel Schiffer (NHG).

In de eerste helft van 2012 hebben 45.400 huishoudens de aankoop van hun woning gefinancierd met NHG (eerste helft 2011: 49.400). Slechts 13 procent heeft momenteel betrekking op transacties in het tijdelijk verhoogde segment tussen 265.000 en 350.000 euro.Het aantal nieuwe NHG's in verband met woningverbetering loopt sterk terug. In de eerste helft van 2012 hebben in totaal 11.700 huishoudens hiervan gebruik gemaakt, terwijl dat er in de eerste helft van 2011 nog 19.000 waren. Dit is grotendeels het gevolg van de nieuwe Gedragscode Hypothecaire Financieringen op basis waarvan woningverbetering niet meer volledig mag worden meegefinancierd, aldus NHG.

"Het met NHG volledig en zonder inbreng van eigen geld kunnen meefinancieren van woningverbetering en energiebesparende voorzieningen, voorzag de afgelopen jaren in een grote behoefte", stelt Schiffer. "Door het wegvallen van deze mogelijkheid zullen minder eigenaar-bewoners in staat zijn de kwaliteit en duurzaamheid van hun woning op peil te brengen en te houden. Dat is een punt van zorg."
In het tweede kwartaal van 2012 zijn ongeveer evenveel gedwongen verkopen met verlies geregistreerd als in het eerste kwartaal van 2012. Daarmee lijkt het aantal gedwongen verkopen zich te stabiliseren.
Het aantal gedwongen verkopen met verlies ligt weliswaar nog steeds op een aanzienlijk hoger niveau dan vorig jaar, maar de ontwikkeling hiervan is conform de verwachting. Voor geheel 2012 worden ongeveer 3.000 gedwongen verkopen met verlies verwacht. Echtscheiding (60 procent) en werkloosheid (15 procent) blijven de belangrijkste oorzaken voor gedwongen verkopen met verlies.


 

Lees meer over

Reacties

Rob van Sneladvies.nl 4 juli 2012

Ja zo kun je alles bagatelliseren. Komt de doorstroming niet ten goede.

Forse besparing mogelijk op hypotheek zonder NHG

Forse besparing mogelijk op hypotheek zonder NHG

Huizenbezitters met een overwaarde op hun huis kunnen fors besparen op hun hypotheek zonder NHG, aldus de Hypotheker. De besparingen kunnen volgens de Hypotheker...

Waarborgfonds: premie NHG goed zoals ze is

Waarborgfonds: premie NHG goed zoals ze is

Het Waarborgfonds Eigen Woningen (WEW) wil niet dat er aan de NHG-premie wordt gemorreld. WEW: "In tijden van opgaande economie is het verstandig om buffers te...

VEH: NHG-premie moet omlaag

VEH: NHG-premie moet omlaag

De premie voor een hypotheek met NHG moet met ingang van 1 januari 2018 fors omlaag, vindt Vereniging Eigen Huis. VEH stelt dat sinds 2013 de koper bij het afsluiten...

Vergelijken op basis nhg steeds minder relevant

Vergelijken op basis nhg steeds minder relevant

Vergelijken op basis van het NHG-tarief zou niet langer de norm moeten zijn, meent www.kop-munt.nl.   De site van Munt Hypotheken voor adviseurs: "De...

Nieuwe geldverstrekkers verlaten NHG-segment

Nieuwe geldverstrekkers verlaten NHG-segment

Nieuwkomers op de Nederlandse hypotheekmarkt als Munt Hypotheken, Venn en Hypotrust Elan Plus richten zich steeds minder op het 'veilige' NHG-segment. Sommige van...

NHG maakt financiering energiebesparingen makkelijker

NHG maakt financiering energiebesparingen makkelijker

Het financieren van energiebesparende voorzieningen via een hypotheek mét NHG is eenvoudiger geworden. Huizenkopers en woningeigenaren hoeven voor de hypotheekaanvraag...