CFD biedt leden \'zorgeloos ontwoekeren\'

Edwin Herdink (medium shot 2013)

De Commissie CFD biedt leden in samenwerking met Claimexperts de aanpak Zorgeloos Ontwoekeren.

CFD stimuleert financieel adviseurs al langer om ontwoekeren op te pakken. Voordeel van de nieuwe aanpak is dat de adviseur er zelf minder werk aan heeft. Bij Zorgeloos Ontwoekeren laat de adviseur het ontwoekeren over aan een Claimexpert. Het accent in de aanpak van Claimexperts ligt op het bereiken van een betere compensatie voor de klant (de betaalde premies plus wettelijke rente worden teruggeëist). Doordat ook Findeaal bij de samenwerking betrokken is, krijgt de klant ook een voorstel naar de toekomst toe. Findeaal maakt hierbij gebruik van haar vergelijkingstool. Adviseurs zijn overigens niet gehouden het voorstel van Findeaal over te nemen. De klant betaalt 400 euro plus 20 procent van de bereikte schadevergoeding. Voorzitter Edwin Herdink van CFD roept de sector op haar verantwoordelijkheid te nemen: "Als je de klant ooit een beleggingsverzekering hebt geadviseerd, heb je de morele verplichting hem bij te staan als de kosten in zijn polis te hoog zijn gebleken. Maar het is ook in het belang van de branche zelf: we verbeteren ons imago en dat is van grote waarde in onze gesprekken met stakeholders."

Reactie toevoegen

 
Meer over
"Uitzending Kassa was schertsvertoning"

"Uitzending Kassa was schertsvertoning"

CFD kraakt bij de aankondiging van een nazorgmodule voor alle intermediairs de Kassa-uitzending zaterdagavond. Voorzitter Edwin Herdink: "CFD heeft geen goed woord...

"Stop met demoniseren schadeprovisie"

"Stop met demoniseren schadeprovisie"

"Schadeverzekeringsprovisie en kosten voor financieel advies zijn twee totaal verschillende onderwerpen, die moet en kun je niet met elkaar verweven." Aldus CFD-voorzitter...

Brandbrief brancheorganisaties over verwerken BSN

Brandbrief brancheorganisaties over verwerken BSN

Verschaf onafhankelijk adviseurs zekerheid over het verwerken van het BSN. "Indien zij dit niet kunnen verwerken, betekent dit dat ze voor een groot aantal financiële...

AVG-PraktijkPakket CFD beschikbaar

AVG-PraktijkPakket CFD beschikbaar

Binnen uren na het uitbrengen van het persbericht dat CFD haar AVG-PraktijkPakket beschikbaar heeft, werden al ruim 150 meldingen geregistreerd. Aldus CFD-voorzitter...

CFD komt met AVG-PraktijkPakket

CFD komt met AVG-PraktijkPakket

CFD heeft speciaal voor het kleine en middelgrote intermediair het 'AVG-PraktijkPakket' ontwikkeld. Het pakket bestaat uit drie modules, die ieder individueel kunnen...

Bitcoin als bindmiddel?

Bitcoin als bindmiddel?

CFD kondigde onlangs de introductie aan van een cryptomunt, de morecoin. Het bleek een 1-aprilgrap. Maar zou zo’n munt werkelijk iets toevoegen in de financiële...