"Sommige bedrijven willen van tweede pijler pensioenregeling af"

Sjaak Zonneveld

BrightPensioen zegt niet alleen jonge bedrijven aan te trekken, maar ook bedrijven te zien die van hun tweede pijler pensioenregeling af willen. "Zij willen deze arbeidsvoorwaarde op een meer flexibelere manier inrichten. Recent heeft Edmond Halley een dergelijk overstaptraject succesvol afgerond voor een middelgroot ICT-bedrijf", aldus commercieel directeur Sjaak Zonneveld. 

Volgens Zonneveld zien "ook steeds meer adviseurs dat er een markt is voor bedrijven die om diverse redenen geen collectieve pensioenregeling willen, maar wel ‘iets’ willen doen voor hun medewerkers. Zo zijn er werkgevers die voor de nabestaanden een collectieve ORV afsluiten en het potje voor later via de derde en/of vierde pijler willen laten lopen. Hiervoor is een goed advies uiteraard noodzakelijk."

Bij BrightPensioen bouwt een medewerker individueel aanvullend pensioen - lijfrente - op in de derde pijler. Het verschil met pensioen in de tweede pijler zit hem vooral in de flexibiliteit en verantwoordelijkheid. De medewerker is zelf verantwoordelijk voor zijn pensioenrekening beheert deze online. De werkgever betaalt het lidmaatschap en geeft eventueel een toelage op het salaris. Maandelijks incasseert BrightPensioen de inleg en belegt deze tegen kostprijs. De medewerker ontvangt het fiscale voordeel terug van de belastingdienst. Eventuele verzekeringen voor de nabestaanden kunnen desgewenst apart worden afgesloten.

Data Science Lab is onlangs als honderdvijftigste bedrijf klant geworden bij BrightPensioen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
BrightPensioen niet verbaasd dat 856.000 werknemers geen pensioen opbouwen

BrightPensioen niet verbaasd dat 856.000 werknemers geen pensioen opbouwen

Sjaak Zonneveld, directeur van BrightPensioen, zegt niet verbaasd te zijn dat 856.000 werknemers geen pensioen opbouwt, zoals blijkt uit cijfers van het CBS. Redenen...

BrightPensioen: "Zzp'ers laten belastingvoordeel liggen"

BrightPensioen: "Zzp'ers laten belastingvoordeel liggen"

BrightPensioen is maandag gestart met een campagne waarvan het vindt dat "het eigenlijk een campagne had moeten zijn van de overheid. Veel zzp’ers weten niet...

Allianz en BrightPensioen combineren broodfondsgedachte en verzekering

Allianz en BrightPensioen combineren broodfondsgedachte en verzekering

BrightPensioen, Allianz en SharePeople hebben een oplossing bedacht voor twee problemen waar veel zzp’ers tegen aanlopen: ze sluiten geen aov af omdat ze dat...

BrightPensioen: "Zzp'ers willen niet in de tweede pijler"

BrightPensioen: "Zzp'ers willen niet in de tweede pijler"

"Het is zeer onlogisch te proberen met wetswijzigingen zzp’ers de tweede pijler ‘in te duwen’." Dat meent BrightPensioen, Commercieel directeur...

Bright wil fiscale oudedagrekening voor zzp'er

Bright wil fiscale oudedagrekening voor zzp'er

BrightPensioen heeft een plan voor een fiscale ‘oudedagrekening’ ontwikkeld, waarbij zzp'ers de mogelijkheid krijgen om fiscaal vriendelijk pensioen...

Allianz neemt belang in BrightPensioen

Allianz neemt belang in BrightPensioen

Door een strategische samenwerking aan te gaan met BrightPensioen krijgt Allianz  toegang krijgt tot de groeiende groep zzp'ers en kan zij derde pijler pensioenen...