Ivo Valkenburg likes & unlikes

Ivo Valkenburg zw resized

"Het is de hoogste tijd voor herziening van alle vastgelopen elementen in het financiële systeem." Aldus verbinder en auteur Ivo Valkenburg ('Spirit in Finance') in de rubriek Like & Unlike in de nieuwsbrief van VVP Online.

Wat gaat er momenteel goed in de financiële sector?

"Steeds meer mensen en organisaties doen wat anderen voor onmogelijk houden. Ze zien geld en dienstverlening als een manier om de wereld een stukje beter te maken. Ze dragen actief bij aan vernieuwing van de samenleving. Ze gebruiken de financiële sector als een instrument om de economie te vernieuwen richting meer welzijn en geluk voor mens, natuur en samenleving.

"Er wordt onderling ook steeds meer samengewerkt. Neem bijvoorbeeld het Alternative Finance Festival op 15 en 16 september 2018, een grassroots festival door heel Nederland dat het bestaan viert van financiële alternatieven en iedereen die bezig is met die financiële verandering, van burgercoöperaties tot ethisch bankieren, van lokaal geld tot onvoorwaardelijk geven.

"Ook in het buitenland zij veel praktijkvoorbeelden te vinden van mensen die op een nieuwe manier omgaan met geld en economie. Ze maken de liefde zichtbaar in hun werk. Geld is voor hen een middel geworden, in plaats van een doel op zichzelf. Op de website Love Made Visible heb ik inmiddels meer dan 750 voorbeelden geplaatst. De volgende stap is de publicatie van een boek met mooie fotoportretten van al die ‘movers & shakers’ in de nieuwe economie. Wordt vervolgd!"

Wat kan er beter in de financiële sector?

"Veel! In de kern is er nog weinig veranderd aan het financiële systeem. Vrijwel alle veranderingen vinden binnen het bestaande systeem plaats. De kans op herhaling van gebeurtenissen uit het verleden is dan ook nog levensgroot. Het is de hoogste tijd voor herziening van alle vastgelopen elementen in het financiële systeem. Voor de ontwikkeling en integratie van nieuwe financieel-economische scenario’s voor bijvoorbeeld de manier waarop we geld uit het niets laten scheppen door commerciële banken en de manier waarop we omgaan met rente. De Canadese econoom Mark Anielski laat in zijn laatste boek ‘An Economy of Well Being’ zien dat wereldwijd tal van initiatieven op dit gebied gaande zijn. In september verschijnt het nieuwste boek van de econoom Ad Broere ('Geld in de Bijrol') waarin hij heel expliciet de kernoorzaken ontrafeld van waarom ons geldstelsel telkens weer vastloopt. Ook hij laat zien dat het anders kan. Met mens, natuur en samenleving centraal en geld in de bijrol."

(Foto: Peter Beemsterboer.)

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Tim Schoonbergen likes & unlikes

Tim Schoonbergen likes & unlikes

"Veel verzekeringsvormen hebben heel wat meer maatschappelijke relevantie dan allerlei 'hippe' producten/diensten van nog hippere bedrijven met astronomische winstmarges",...

Gert Vasse likes & unlikes

Gert Vasse likes & unlikes

"De transitie naar meer eenvoudige producten en begrijpelijke taal mag wat mij betreft wel wat sneller gaan." Dat zegt Gert Vasse (director bij Yellowtail) in de...

Ron Bavelaar likes & unlikes

Ron Bavelaar likes & unlikes

"De traditionele levenmarkt ontwikkelt zich onvoldoende, met alle gevolgen van dien." Aldus Ron Bavelaar, directievoorzitter Yarden, in de rubriek Like & Unlike...

Arjen Gielen (NHG) likes & unlikes

Arjen Gielen (NHG) likes & unlikes

“Deze tijd vraagt om meer variatie en maatwerk in woonfinanciering. Dat is mogelijk, maar het gaat niet vanzelf”, stelt Arjen Gielen, directeur van NHG,...

Menno Luiten likes & unlikes

Menno Luiten likes & unlikes

"Er zou meer scheiding moeten komen tussen het aanbieden van hypotheken en het adviseren van hypotheken." Dat stelt commercieel directeur Menno Luiten van MUNT Hypotheken...

Jeanette Hadderingh likes & unlikes

Jeanette Hadderingh likes & unlikes

"Marktwerking is goed, maar het moet wel in balans blijven met de maatschappij waarin we leven." Aldus Jeanette Hadderingh, directeur NIBE-SVV, in de rubriek Like...