"klant vindt review belangrijker dan advies"

Diederick van Thiel

“Onderzoek toont aan dat consumenten bij hun financiële keuzes vaker afgaan op de ervaring en mening van anderen dan op het advies van een adviseur. Daarom introduceren wij een volledig onafhankelijk rating & review platform dat de servicebeleving van alle Nederlandse financiële merken zichtbaar maakt." Aldus topman Diederick van Thiel van eyeOpen.

De eerste ratings en reviews op eyeOpen door consumenten betreffen banken. Van Thiel: "Om Nederlanders bewust te maken van de serviceverschillen tussen banken, zullen we regelmatig de ratings van Nederland over banken op websites en in dagbladen publiceren. Jaarlijks zullen we bovendien de ‘eyeOpen award’ uitreiken aan de meest klantgerichte bank." Uit de nu gepubliceerde eerste ratings en reviews komt Triodos Bank als beste bank naar voren. "Triodos scoort een 9,5 voor klanttevredenheid, 50 procent beveelt de bank bovendien daadwerkelijk aan. Leenbank Finata doet het met een 4,3 het minst goed volgens de Nederlander. De aanbevelingsfactor van deze bank is 0 procent. Alle leenbanken scoren overigens laag in de rating. De top 3 best scorende bankmerken scoren rond de 9. Na Triodos is ASN de nummer 2 met een 9,1 en een aanbevelingsfactor van 38 procent. De nummer drie is Leaseplanbank met een 8,9 en een aanbevelingsfactor van 30 procent. De slechtst scorende merken zijn de leenbanken Voordeelbank, Comfort Card en Finata. Zij scoren rond de 5 en hebben allemaal een aanbevelingsfactor van 0 procent. De tevredenheid over de grootbanken ontloopt elkaar niet veel. Rabobank voert de lijst aan met een 8,2, gevolgd door SNS, ING en ABN Amro met respectievelijk een 7,9 en twee keer een 7,8. De aanbevelingspercentages van deze banken zijn laag en variëren tussen de 12 en de 8 procent", aldus eyeOpen.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
KPMG neemt belang in AdviceRobo

KPMG neemt belang in AdviceRobo

KPMG heeft een minderheidsbelang genomen in AdviceRobo, de Nederlandse fintech startup van Diederick van Thiel die technologie ontwikkelt om de financiële risico’s...

Starter op woningmarkt brengt meer geld mee

Starter op woningmarkt brengt meer geld mee

Starters sparen steeds meer voor een koopwoning. Wie in het eerste halfjaar van 2016 een eerste koophuis kocht, bracht ruim 27.000 euro aan eigen inleg mee. Dat...

Knab rekent 1300 euro voor online hypotheekadvies

Knab rekent 1300 euro voor online hypotheekadvies

Knab, onderdeel van Aegon, heeft Knab Hypotheken gelanceerd. Een compleet advies kost 1300 euro. Doelstelling van Knab is om de financiële 'bol.com' te worden....

Consument zit nog niet te wachten op online hypotheek

Consument zit nog niet te wachten op online hypotheek

De afgelopen jaren maakte Nederland kennis met online hypotheekverstrekkers, zoals Eyeopen, die onlangs nog een samenwerking met Knab sloot, Hypotheek24, Moneyou...

Robot voorspelt wanbetaling kredietnemer

Robot voorspelt wanbetaling kredietnemer

Op Finovate in Londen, de jaarlijkse conferentie voor de laatste innovaties op het gebied van financiële technologie, heeft de Nederlandse fintech start-up...

Inhoud nieuwe vvp: themanummer Hypotheken

Inhoud nieuwe vvp: themanummer Hypotheken

'Klant klaar voor online hypotheekadvies.' Dat zegt directeur Olivier Tardieu van eyeOpen in de nieuwe VVP, een themanummer over Hypotheken. De verdere inhoud:   -...