Christian Dijkhof likes & unlikes

Christian Dijkhof 2018 groot

Actieve provisietransparantie moet zeer omzichtig worden benaderd. Dat stelt OvFD-voorzitter Christian Dijkhof in de rubriek Like & Unlike in de woensdagnieuwsbrief van VVP Online.

Wat gaat er momenteel goed in de financiële sector?

"Klanten herkennen steeds meer de absolute meerwaarde van een (persoonlijk) adviseur. Ze kiezen er vaker en bewuster voor. Het feit dat onafhankelijk advies wordt gewaardeerd, biedt prachtige perspectieven voor de toekomst. Nog mooier zou het zijn als de politiek nu ook werk maakt van een wettelijk kader voor de titel 'onafhankelijk', om te voorkomen dat we er allemaal onze eigen invulling aan geven. Een wettelijke definitie zou zo een waarborg vormen voor herkenbaarheid en waardering nu én in de toekomst."

Wat kan er beter in de financiële sector?

"De discussie over actieve provisietransparantie glijdt af naar bedenkelijke populistische vormen. Kreten als 'niemand kan tegen transparantie zijn', zijn gemakkelijk scorende one-liners maar dienen het échte klantbelang niet. Beloningstransparantie leidt tot individuele beloningsafwegingen. Wat betaal ik en wat krijg ik ervoor terug? Een dergelijke individuele afweging slaat een bres in het fundament van (schade)verzekeringen: 'draagt elkanders lasten'. En omdat er altijd meer klanten zijn zonder schade dan met, gaat deze individueel gerichte maatschappij ook hier voor zichzelf kiezen. 'Ik heb nooit schade en wil niet betalen voor schade(afhandeling) van anderen.' Met als gevolg afbrokkelende solidariteit en het individu dat moet opboksen tegen de grote en machtige verzekeraars. En dat terwijl het juist die solidariteit, gelijkheid en countervailing power is die de huidige verzekeringsmarkt zo stabiel en gewaardeerd maakt.

"Verder kijken dan je neus lang is, maakt dat actieve provisietransparantie zeer omzichtig moet worden benaderd. Niemand is tegen transparantie. Tenzij het een doel op zich lijkt te worden, zonder evenwichtige afweging van de consequenties en voordelen. Voor wie doen we het nu eigenlijk?"

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Tony Dingemanse likes & unlikes

Tony Dingemanse likes & unlikes

"De financiële sector luistert naar de klant van 10 jaar geleden en niet naar de klant van nu." Dat zegt Tony Dingemanse (Projectmanager RISK en InsureApp)...

Wim Heeres likes & unlikes

Wim Heeres likes & unlikes

Adviseurs en verzekeraars moeten nóg meer investeren in de onderlinge samenwerking. Dat vindt Adfiz-voorzitter Wim Heeres in de rubriek Like & Unlike...

Bob Stehmann likes & unlikes

Bob Stehmann likes & unlikes

"Technologie en financiële dienstverlening worden steeds vaker gecombineerd met als gevolg directe voordelen in dagelijkse situaties." Dat zegt Bob Stehmann...

Bernardo Walta likes & unlikes

Bernardo Walta likes & unlikes

"Wij, als intermediaire verzekeraar, en de adviseur moeten nog beter gebruikmaken van big data." Aldus Bernardo Walta (De Goudse) in de rubriek Like & Unlike...

Gérard Teurlings likes & unlikes

Gérard Teurlings likes & unlikes

“De vakmens krijgt steeds meer directe invloed bij branche- en beroepsverenigingen. Dat is een goede ontwikkeling”. Aldus Gérard Teurlings, voorzitter...

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

"Inactiviteit wordt beloond. En iedereen weet: hoe langer uit het arbeidsproces, hoe moeilijker het wordt weer aan de slag te gaan." Aldus Marjol Nikkels en...