Christian Dijkhof likes & unlikes

Christian Dijkhof 2018 groot

Actieve provisietransparantie moet zeer omzichtig worden benaderd. Dat stelt OvFD-voorzitter Christian Dijkhof in de rubriek Like & Unlike in de woensdagnieuwsbrief van VVP Online.

Wat gaat er momenteel goed in de financiële sector?

"Klanten herkennen steeds meer de absolute meerwaarde van een (persoonlijk) adviseur. Ze kiezen er vaker en bewuster voor. Het feit dat onafhankelijk advies wordt gewaardeerd, biedt prachtige perspectieven voor de toekomst. Nog mooier zou het zijn als de politiek nu ook werk maakt van een wettelijk kader voor de titel 'onafhankelijk', om te voorkomen dat we er allemaal onze eigen invulling aan geven. Een wettelijke definitie zou zo een waarborg vormen voor herkenbaarheid en waardering nu én in de toekomst."

Wat kan er beter in de financiële sector?

"De discussie over actieve provisietransparantie glijdt af naar bedenkelijke populistische vormen. Kreten als 'niemand kan tegen transparantie zijn', zijn gemakkelijk scorende one-liners maar dienen het échte klantbelang niet. Beloningstransparantie leidt tot individuele beloningsafwegingen. Wat betaal ik en wat krijg ik ervoor terug? Een dergelijke individuele afweging slaat een bres in het fundament van (schade)verzekeringen: 'draagt elkanders lasten'. En omdat er altijd meer klanten zijn zonder schade dan met, gaat deze individueel gerichte maatschappij ook hier voor zichzelf kiezen. 'Ik heb nooit schade en wil niet betalen voor schade(afhandeling) van anderen.' Met als gevolg afbrokkelende solidariteit en het individu dat moet opboksen tegen de grote en machtige verzekeraars. En dat terwijl het juist die solidariteit, gelijkheid en countervailing power is die de huidige verzekeringsmarkt zo stabiel en gewaardeerd maakt.

"Verder kijken dan je neus lang is, maakt dat actieve provisietransparantie zeer omzichtig moet worden benaderd. Niemand is tegen transparantie. Tenzij het een doel op zich lijkt te worden, zonder evenwichtige afweging van de consequenties en voordelen. Voor wie doen we het nu eigenlijk?"

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Peter Abelskamp likes & unlikes

Peter Abelskamp likes & unlikes

"Ik denk dat de adviseurs zich beter laten horen. En ik denk dat er ook beter naar ons geluisterd wordt." Aldus NVIA-voorzitter Peter Abelskamp in de rubriek Like...

Martin Koot likes & unlikes

Martin Koot likes & unlikes

"Doorloopprovisie op schadeportefeuilles zal een ijsschots in warme wateren blijken te zijn." Aldus Martin Koot (MoneyView) in de rubriek Like & Unlike in de...

Peggy van der Smitte likes & unlikes

Peggy van der Smitte likes & unlikes

"Ik pleit voor meer maatwerk in de particuliere en mkb-markt, waardoor je als adviseur nóg meer het verschil kunt maken." Aldus Peggy van der Smitte (Marcel...

Harrie-Jan van Nunen likes & unlikes

Harrie-Jan van Nunen likes & unlikes

"De kloof tussen wat consumenten willen en wat banken bieden wordt steeds groter." Aldus Harrie-Jan van Nunen (De Financiële Makelaar) in de rubriek Like &...

‘Hoe gaan we financiële diensten beter maken?’

‘Hoe gaan we financiële diensten beter maken?’

Iedere woensdag in de nieuwsbrief van VVP Online: de rubriek Like & Unlike. Daarin beantwoorden branchegenoten twee vragen: wat gaat er momenteel goed in de...

Robin van Beem likes & unlikes

Robin van Beem likes & unlikes

"Adviseurs mogen veel luider op de trom slaan", zegt Robin van Beem (Polis Advocaten) in de rubriek Like & Unlike in de woensdagnieuwsbrief van VVP Online. Wat...