"behoud welkome investering Anbang in Vivat voor ogen"

Jeroen Dijsselbloem LIGGEND

Minister Dijsselbloem behoudt zijn geloof in Anbang als eigenaar van Vivat.

De minister in antwoord op Kamervragen van de leden Ronnes (CDA) en Merkies (SP): "Eenieder mag kritisch bejegend worden, ook Anbang. Ik denk dat het van belang is ook de welkome investering van Anbang in Vivat voor ogen te houden. Vivat stond er niet goed voor en met de overname door Anbang is een speler van aanzienlijke omvang in de Nederlandse verzekeringssector behouden. Dat de nieuwe eigenaar, die een substantiële investering heeft gedaan in de onderneming, aanpassingen doorvoert in de governance en het bedrijfsmodel van de onderneming vind ik daarbij niet onredelijk. De overname van Vivat door Anbang en de kapitaalversterking van 1,35 miljard waarborgt de stabiliteit en continuïteit van Vivat en dat is in het belang van alle polishouders."

Dijsselbloem laat zich niet verleiden tot een uitspraak of hij het onverwachte vertrek van topman Van Olphen betreurt. Hij herhaalt alleen dat hij het in algemene zin "positief vindt wanneer een financiële onderneming wordt overgenomen of afgesplitst, de onderneming daarna mede wordt geleid door personen met kennis van en ervaring in die onderneming. Om die reden heb ik eerder positief geoordeeld over de overstap van onder meer de heer van Olphen en andere bestuurders naar Vivat. Dat neemt niet weg dat door de vennootschap en de nieuwe aandeelhouder andere keuzes kunnen worden gemaakt. Dit leidt – in antwoord op uw vraag - uiteraard niet één-op-één tot een gevaar voor de continuïteit van de onderneming".

Ronnes en Merkies stelden vragen naar aanleiding van  het bericht 'Vivat krijgt mogelijk junkstatus'. Volgens de minister heeft "de schorsing van de rating van Vivat en de werkmaatschappijen door S&P voor de solvabiliteit van de verzekeringsgroep en de individuele verzekeringsmaatschappijen geen onmiddellijke gevolgen. De berekening van de solvabiliteit van een verzekeringsgroep is niet afhankelijk van de kredietbeoordeling van die groep door een kredietbeoordelaar maar geschiedt op basis van in de wetgeving neergelegde voorschriften". Mogelijk is het wel moeilijker om externe financiering aan te trekken.

Reactie toevoegen

 
Vivat verder als Athora Netherlands

Vivat verder als Athora Netherlands

Vivat gaat verder door het leven als Athora Netherlands. De naamsverandering is het sluitstuk van de overname door de Europese levens- en herverzekeraar Athora. “Met...

Vivat focust zich op pensioen

Vivat focust zich op pensioen

Vivat gaat zich na de overname door Athora focussen op pensioen met Zwitserleven als merknaam. De naam Vivat verdwijnt; Vivat wordt Athora Nederland in het vierde...

NN Group rondt overname Vivat Schade af

NN Group rondt overname Vivat Schade af

NN Group heeft de acquisitie van Vivat Schade afgerond. Met de overname is NN Group marktleider geworden op de Nederlandse schadeverzekeringsmarkt. NN Group betaalde...

Krimp individuele levenmarkt kost Vivat premie-inkomen

Krimp individuele levenmarkt kost Vivat premie-inkomen

Vivat zag het premie-inkomen in de eerste helft van het jaar dalen met vier procent, door de krimpende markt voor individuele levensverzekeringen. Het premie-inkomen...

Vivat blikt vooruit op Prinsjesdag

Vivat blikt vooruit op Prinsjesdag

Vivat heeft voor het eerst een vooruitblik op Prinsjesdag gepubliceerd. Kees van Oostwaard van Fiscale Zaken zet in een blog de belangrijkste verzekeringszaken op...

Anbang houdt opties open

Anbang houdt opties open

Vivat is door Anbang geïnformeerd over het feit dat Anbang is gestart met de volgende fase van de strategische heroriëntatie van haar aandeelhouderschap...

Shortlist Weather Damage Prevention Challenge

Shortlist Weather Damage Prevention Challenge

Vivat heeft de shortlist bekend gemaakt van de deelnemers aan de Weather Damage Prevention Challenge. In de zomer deed de verzekeraar een oproep aan start-ups om...

SRLEV zag solvabiliteit teruglopen in eerste halfjaar

SRLEV zag solvabiliteit teruglopen in eerste halfjaar

SRLEV, onderdeel van Vivat, zag de solvabiliteit in de eerste helft van 2018 teruglopen. Noteerde het concern eind vorig jaar een solvabiliteit (volgens standaard...

Anbang van start met verkoop Vivat

Anbang van start met verkoop Vivat

Anbang heeft een aantal internationale zakenbanken verzocht een voorstel te doen om Vivat te verkopen, aldus de Telegraaf. Anbang nam Vivat in 2015 over voor 1...

Achttien jaar cel voor oud-topman Anbang

Achttien jaar cel voor oud-topman Anbang

Wu Xiaohui, oprichter en oud-topman van Anbang Insurance Group, is eind vorige week veroordeeld tot achttien jaar cel wegens fraude en corruptie. Hij verliest ook...