Jongeren denken voor hun vijftigste financieel onafhankelijk te zijn

Ali Niknam 2022

Vier op de tien Nederlandse Gen-Z’ers gaan ervan uit dat ze voor hun vijftigste financieel onafhankelijk zijn. Dat blijkt uit onderzoek van bunq onder 1.016 Nederlandse Millennials (28-42 jaar oud) en Gen-Z’ers (18-27 jaar oud). Van de Millennials verwacht bijna een kwart dat zij met pensioen gaan voor hun vijftigste verjaardag. Of dat gaat lukken is nog maar de vraag, 39 procent van de ondervraagden heeft zichzelf geen financiële doelen gesteld en 43 procent spaart niet voor de toekomst.

Een van de snelste manieren om financieel onafhankelijk te worden is het starten en uitbouwen van een eigen onderneming. Meer dan de helft van de respondenten overweegt weleens om voor zichzelf te beginnen. Voor 59 procent is niet geld maar vrijheid hiervoor de belangrijkste reden. Vooral Gen-Z'ers (67 procent) vinden het belangrijk om hun eigen tijd in te delen.

Een belangrijke subcategorie binnen het onderzoek zijn de Gen-Z’ers en Millennials die leven en werken in het buitenland; zogenoemde digital nomads. Vergeleken met hun leeftijdsgenoten zetten zij vaker geld opzij voor de toekomst (67 procent tegenover 57 procent). Ook zijn digital nomads meer geneigd om heldere financiële doelen te stellen (67 procent tegenover 59 procent). Wellicht spelen – als een gevolg hiervan – twee van de drie in het buitenland wonende respondenten wel eens met het idee om een eigen bedrijf te starten. Onder hun thuisgebleven leeftijdsgenoten bedraagt dit slechts vijftig procent. Ali Niknam: “Steeds meer Europese jongeren wonen en werken voor een langere periode in het buitenland. Die internationale levensstijl vraagt om een lokale manier van bankieren, ongeacht je locatie of bij welke bank je zit. We zien dan ook dat digital nomads veel gebruik maken van de verschillende vreemde valuta die je in de bunq app in één overzicht kan beheren.”

Reactie toevoegen

 
Neobank Bunq in 2023 voor het eerst winstgevend

Neobank Bunq in 2023 voor het eerst winstgevend

Bunq behaalde over 2023 een winst van 53,1 miljoen euro. Voor bunq was dit het eerste jaar in haar bestaan dat het winstgevend was. Naar eigen zeggen is Bunq de...

Eerste Nederlandse bank met cashback

Eerste Nederlandse bank met cashback

bunq is sinds woensdag de eerste Nederlandse bank met cashback. De neobank geeft haar Easy Money en Easy Green gebruikers één procent terug op alle...

bunq doneert aan Next Level voor meer diversiteit in de techsector

bunq doneert aan Next Level voor meer diversiteit in de techsector

bunq doneert 100.000 euro aan Next Level, een non-profit samenweking tussen bunq en ondernemers achter CapitalT, Tomtom en Mediamonks voor meer diversiteit in de...

Bunq: jongeren leven duurzamer dan een jaar geleden

Bunq: jongeren leven duurzamer dan een jaar geleden

Ondanks de gestegen energiekosten en torenhoge inflatie, zegt 69 procent van alle Nederlanders tussen de 18 en 42 jaar duurzamer te leven dan een jaar geleden. Dit...

Wereld barst van zaken die eenvoudiger kunnen

Wereld barst van zaken die eenvoudiger kunnen

(Uit VVP 06-2022) “Innovatie gebeurt nooit zomaar uit het niets”, aldus CEO Ali Niknam van bunq. Volgens Niknam “barst de wereld van dingen die...

Machine learning mag bij vaststellen doel en aard zakelijke relatie

Machine learning mag bij vaststellen doel en aard zakelijke relatie

Machine learning mag woren gebruikt om binnen het ‘regular user profile’ doel en beoogde aard van de zakelijke relatie vast te stellen. Aldus het College...

Bunq vergroot grip op financiën

Bunq vergroot grip op financiën

Bunq heeft een nieuwe set tools geïntroduceerd die het mogelijk maakt om controle over financiën te krijgen. Nieuwe features zijn onder meer Easy Budgeting...

Bunq schrapt negatieve rente

Bunq schrapt negatieve rente

Bunq gaat rekeninghouders met een saldo van minder dan 1.000.000 euro geen bewaargeld meer in rekening brengen. Voor bunq-gebruikers met een tegoed van meer dan...

Bunq meldt zich op hypotheekmarkt

Bunq meldt zich op hypotheekmarkt

Na de aankondiging van afgelopen december dat bunq hypotheken gaat verstrekken, lanceert de neobank nu officieel haar eigen hypotheekproduct: Easy Mortgages. Dankzij...

Bunq gaat via Tulp Group hypotheken verstrekken

Bunq gaat via Tulp Group hypotheken verstrekken

Bunq gaat vanaf volgend jaar via het eigen label - Bunq hypotheek - hypotheken verstrekken via adviseurs. Bunq-oprichter Alia Niknam zegt tegenover het FD dat de...