Minimaal vier maatschappijen bieden taxiverzekeringen aan

Taxi via Pixabay 2018

Het Verbond van Verzekeraars heeft bij minister Hoekstra aangegeven bereid te zijn een uitvraag bij haar leden te doen om meer specifieke informatie over de ontwikkelingen bij taxiverzekeringen te verkrijgen.Tot die tijd kan de minister, schrijft hij in antwoord op Kamervragen, niets nieuws toevoegen aan eerdere informatie die hij de Kamer heeft gegeven.

De minister: "In beantwoording van 27 augustus 2018 van schriftelijke vragen van uw Kamer ben ik op de oorzaken van gesignaleerde ontwikkelingen in de taximarkt ingegaan. Mijn recente navraag bij het Verbond van Verzekeraars heeft geen ander beeld opgeleverd. Samengevat zijn de redenen, zoals beschreven in mijn eerdere beantwoording: het gemiddelde aantal schades per polis en de gemiddelde schadelast per ongeval is toegenomen; er is sprake van een correctie op dalende winstmarges of verliezen die verzekeraars in eerdere jaren op deze portefeuille hebben gelden; auto’s bevatten duurdere elektronica en materialen die ook schadeherstel kostbaarder maken; het verzekeren van taxi’s is van oudsher een moeilijk verzekerbaar risico met een beperkt aantal aanbieders."

Hoekstra verder: "Mij is bekend dat het aantal verzekeraars in de markt voor taxiverzekeringen is afgenomen. Ik heb vernomen dat er thans minimaal vier verzekeraars zijn die taxiverzekeringen aanbieden waaronder de Vereende, een verzekeraar die zich specifiek richt op moeilijk verzekerbare risico’s. Ik sluit niet uit dat ook andere verzekeraars nog taxiverzekeringen in de boeken hebben staan."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Premievolume de Vereende in coronajaar toegenomen

Premievolume de Vereende in coronajaar toegenomen

De Vereende zag in coronajaar 2021 het premievolume toenemen met 5 procent tot 55,6 miljoen euro. Het netto resultaat kwam uit op 2,8 miljoen euro. Volgens de Vereende...

Vereende reikt eerste RijBeterBox uit

Vereende reikt eerste RijBeterBox uit

De Vereende heeft de eerste RijBeterBox uitgereikt aan taxichauffeur Roy Raghoenath. Met een RijBeterBox krijgt de chauffeur zijn rijgedrag inzichtelijk. Doel van...

Vereende biedt verzekeringsoplossing voor pakketbezorging per taxi

Vereende biedt verzekeringsoplossing voor pakketbezorging per taxi

De Vereende biedt een verzekeringsoplossing voor het bezorgen van pakketjes per taxi. Black Friday, Sinterklaas, Kerst. Veel taxichauffeurs hebben het financieel...

Traksi beloont goed rijgedrag taxichauffeur

Traksi beloont goed rijgedrag taxichauffeur

Door het stimuleren, blijvend bevorderen en belonen van goed rijgedrag en vakmanschap van taxichauffeurs denkt Traksi een taxiverzekering te lanceren die wél...

Taxi's dreigen onverzekerbaar te worden

Taxi's dreigen onverzekerbaar te worden

Taxi's zijn niet of nauwelijks meer te verzekeren, zo blijkt uit eigen onderzoek van het FD onder verzekeraars en adviseurs. Volgens het FD trokken Nationale-Nederlanden...