Onverschilligheid met wachtwoorden leidt tot slimme aanval

Chubb beeldscherm 2019

(door Chubb, Partner VVP)

Sterke wachtwoorden zijn een cruciaal element in de beveiligingslinie van een organisatie. Maar helaas vinden de meeste mensen het erg lastig om sterke wachtwoorden te gebruiken. Zo bleek ook recent weer uit onderzoek van Google: zelfs als mensen weten dat hun account is gehackt, blijven ze vaak hun vertrouwde wachtwoorden gebruiken.

Dit maakt het leven van hackers een stuk eenvoudiger: ze verzamelen zoveel mogelijk gebruikersnamen, waar ze vervolgens een selectie van de meest gebruikte onveilige wachtwoorden op afvuren. Deze aanvalsmethode heet password spraying, zoals te lezen is op AG Connect. Password spraying is veel efficiënter dan de ‘brute force’ methode, waarbij wordt geprobeerd met willekeurige wachtwoordcombinaties een account binnen te komen.

Chubb biedt zijn verzekerden niet alleen ondersteuning tijdens en na een cyberincident, maar ook vooraf door middel van verschillende diensten die kunnen bijdragen aan het verminderen van hun cyberrisico’s. Een voorbeeld hiervan is de ‘password manager’ van Dashlane.

Dashlane is een complete oplossing die wachtwoorden, logins, persoonlijke informatie en betaalgegevens onthoudt en automatisch invult. Met de beveiligde deelfunctie kunnen collega’s zelfs elkaars login-gegevens gebruiken zonder daadwerkelijk elkaars wachtwoorden te zien. Dit maakt sterk wachtwoordbeheer een stuk eenvoudiger, en de beveiligingslinie van een organisatie weer wat sterker. Dashlane wordt exclusief aangeboden aan verzekerden die een cyberverzekering van Chubb hebben.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Onverschilligheid met wachtwoorden leidt tot slimme aanval

Onverschilligheid met wachtwoorden leidt tot slimme aanval

(door Chubb, Partner VVP) Sterke wachtwoorden zijn een cruciaal element in de beveiligingslinie van een organisatie. Maar helaas vinden de meeste mensen het erg...

Chubb benoemt Phil Overdiep tot Technical Lines Manager Benelux

Chubb benoemt Phil Overdiep tot Technical Lines Manager Benelux

Chubb heeft Phil Overdiep benoemd tot Technical Lines Manager Benelux. In zijn nieuwe rol zal Overdiep het Technical Lines team aansturen en verantwoordelijk zijn...

Chubb webinar over ICT-bedrijven: veelvoorkomende risico’s en schadevoorbeelden

Chubb webinar over ICT-bedrijven: veelvoorkomende risico’s en schadevoorbeelden

Chubb organiseert Chubb op 26 september aanstaande een webinar voor financieel adviseurs: ‘Behind the scenes bij ICT-bedrijven’. Chubb: "Eind 2017 waren...

Chubb: Jeroen den Tex Segment Leader Major Accounts Benelux

Chubb: Jeroen den Tex Segment Leader Major Accounts Benelux

Bij Chubb is Jeroen den Tex gestart als Major Accounts Segment Leader Benelux. Hij volgt Peter Graswinckel op, die recent is benoemd tot Segment Leader Major Accounts...

Chubb introduceert evenementenverzekering

Chubb introduceert evenementenverzekering

Chubb is op de markt gekomen met Event Verzekerd, een pakketverzekering die beschermt tegen de financiële risico’s van het organiseren en houden van een...

Chubb benoemt Jeroen Middeldorp tot Corporate Business Leader, Accident & Health

Chubb benoemt Jeroen Middeldorp tot Corporate Business Leader, Accident & Health

Bij Chubb is Jeroen Middeldorp gestart als Corporate Business Leader, Accident & Health (A&H). In deze nieuwe functie is Middeldorp mede verantwoordelijk...