Aantal spaarrentewijzigingen aanzienlijk gedaald

Euro munt

Het aantal spaarrentewijzigingen bij dagelijks opvraagbare spaarrekeningen en lange termijndeposito’s is in 2017 sterk gedaald, aldus de SpaarrenteBarometer van MoneyView.

In 2016 werd in totaal 267 keer een rentetarief gewijzigd bij de dagelijks opvraagbare spaarrekeningen. Afgelopen jaar was dit volgens MoneyView ‘slechts’ 193 keer het geval, een daling van bijna 30 procent. Van deze wijzigingen ging het slechts in één geval om een rentestijging. Bij de lange termijndeposito’s daarentegen hebben wel wat meer rentestijgingen plaatsgevonden gedurende 2017. In totaal zijn afgelopen jaar 120 rentewijzigingen bij lange termijndeposito’s geregistreerd, waarvan het in 24 gevallen een stijging betrof. Deze rentestijgingen vonden voornamelijk plaats bij looptijden van 5 jaar en langer.

In het vierde kwartaal is in totaal bij 41 producten de rente gewijzigd, dat zijn er twee minder dan in het derde kwartaal. Op dit moment is de hoogste rente (0,55%) verkrijgbaar bij RegioBank, Eigen Huis Sparen en de CombiSpaarrekening van DHB. Bij beide producten geldt echter een beperkende voorwaarde. Eigen Huis Sparen kent opnamekosten en bij de CombiSpaarrekening moet een klant een geldopname 99 dagen van tevoren aankondigen. Voor spaarrekeningen zonder beperkende voorwaarden bedraagt de hoogste rente op dit moment 0,45%. Deze rente wordt door Anadolubank en LeasePlan Bank vergoed.

De hoogste rente voor een deposito van 1 jaar (1,15%) en 5 jaar (2,00%) wordt op dit moment aangeboden door het Tsjechische J&T Banka, die in Nederland wordt vertegenwoordigd door Savedo. De hoogste rente voor een deposito met een looptijd van 10 jaar (2,00%) wordt momenteel aangeboden door de Estse Bigbank.

"Hoewel het er even op leek dat meerdere partijen, in navolging op Triodos Bank, de rente naar 0% zouden verlagen, is hier vooralsnog geen sprake van", zegt MoneyView. "De rentetarieven bij de traditionele grootbanken zijn de magische grens van 0% inmiddels wel dicht genaderd. Voor spaarrekeningen zonder beperkende voorwaarden wordt bij de drie traditionele grootbanken nog slechts 0,05% rente vergoed. De verwachting is dat, zolang de ECB het rentebeleid ongewijzigd laat, de spaarrente nog blijft dalen. De vraag is dan ook niet of, maar wanneer de eerstvolgende bank zijn rente naar 0% verlaagd. Hoogstwaarschijnlijk zal dit in eerste instantie een grootbank zijn. En als er één schaap over de dam is….."

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
ABN Amro zet spaarrente op nul procent

ABN Amro zet spaarrente op nul procent

ABN Amro biedt vanaf 1 april geen spaarrente meer op tegoeden tot 2,5 miljoen euro. Boven dat bedrag geldt een negatieve rente van 0,5 procent. ABN Amro op haar...

VKG winnaar Adviescampagne 2019

VKG winnaar Adviescampagne 2019

De campagne ‘De klant vertelt’ van VKG is de winnaar van de VVP Adviescampagne 2019. Dit maakte juryvoorzitter en Adfiz-directeur Enno Wiertsema bekend...

Loop eens binnen bij het plaatselijke assurantiekantoor

Loop eens binnen bij het plaatselijke assurantiekantoor

(door Marco Pettinga, MoneyView) Ik maakte laatst een tijdreis. Ik had afgesproken met een aantal van mijn klasgenoten van de middelbare school. We genoten van elkaars...

Eerste special item fiets- en bromverzekeringen MoneyView

Eerste special item fiets- en bromverzekeringen MoneyView

ANWB en Unigarant scoren in het eerste MoneyView Special Item over fiets- en bromfietsverzekeringen vijf sterren op de voorwaarden van hun fietsverzekering. MoneyView:...

MoneyView: vijf sterren voor  zzp-pensioenoplossing van BrightPensioen

MoneyView: vijf sterren voor zzp-pensioenoplossing van BrightPensioen

Moneyview heeft in de categorie lijfrente-beleggingsproducten BrightPensioen voor de derde keer beloond met vijf sterren. Daarmee is BrightPensioen de enige zzp-pensioenoplossing...

Negatieve rente dringt door tot particuliere pensioenproducten

Negatieve rente dringt door tot particuliere pensioenproducten

De negatieve rente is inmiddels ook doorgedrongen tot de particuliere pensioenproducten, aldus MoneyView in haar nieuwste Special Item Lijfrentes. Het onderzoeksbureau:...

Brandbrief Consumentenbond om verbod negatieve spaarrente

Brandbrief Consumentenbond om verbod negatieve spaarrente

Er moet snel een verbod komen op negatieve spaarrente voor particulieren. Dat schrijft de Consumentenbond in een brandbrief aan minister Hoekstra van Financiën...

Adviescampagne 2019: onafhankelijk spreekuur

Adviescampagne 2019: onafhankelijk spreekuur

"Iedereen kan zonder schroom met zijn of haar adviesvraag bij u terecht – en bij honderden, mogelijk duizenden van uw collega’s in het land. Wij noemen...

Onafhankelijk Financieel Spreekuur

Onafhankelijk Financieel Spreekuur

(door Martin Koot, MoneyView) Bedenk een campagne om het imago van onafhankelijke financieel adviseurs te verbeteren, inclusief budgetvoorstel en te verwachten...

Tarief direct ingaand pensioen leidt steeds vaker tot teleurstelling

Tarief direct ingaand pensioen leidt steeds vaker tot teleurstelling

(door Dion van der Mooren, MoneyView) Op 15 augustus jongstleden heeft de geschillencommissie financiële dienstverlening uitspraken gedaan in twee verschillende...