Aantal spaarrentewijzigingen aanzienlijk gedaald

Euro munt

Het aantal spaarrentewijzigingen bij dagelijks opvraagbare spaarrekeningen en lange termijndeposito’s is in 2017 sterk gedaald, aldus de SpaarrenteBarometer van MoneyView.

In 2016 werd in totaal 267 keer een rentetarief gewijzigd bij de dagelijks opvraagbare spaarrekeningen. Afgelopen jaar was dit volgens MoneyView ‘slechts’ 193 keer het geval, een daling van bijna 30 procent. Van deze wijzigingen ging het slechts in één geval om een rentestijging. Bij de lange termijndeposito’s daarentegen hebben wel wat meer rentestijgingen plaatsgevonden gedurende 2017. In totaal zijn afgelopen jaar 120 rentewijzigingen bij lange termijndeposito’s geregistreerd, waarvan het in 24 gevallen een stijging betrof. Deze rentestijgingen vonden voornamelijk plaats bij looptijden van 5 jaar en langer.

In het vierde kwartaal is in totaal bij 41 producten de rente gewijzigd, dat zijn er twee minder dan in het derde kwartaal. Op dit moment is de hoogste rente (0,55%) verkrijgbaar bij RegioBank, Eigen Huis Sparen en de CombiSpaarrekening van DHB. Bij beide producten geldt echter een beperkende voorwaarde. Eigen Huis Sparen kent opnamekosten en bij de CombiSpaarrekening moet een klant een geldopname 99 dagen van tevoren aankondigen. Voor spaarrekeningen zonder beperkende voorwaarden bedraagt de hoogste rente op dit moment 0,45%. Deze rente wordt door Anadolubank en LeasePlan Bank vergoed.

De hoogste rente voor een deposito van 1 jaar (1,15%) en 5 jaar (2,00%) wordt op dit moment aangeboden door het Tsjechische J&T Banka, die in Nederland wordt vertegenwoordigd door Savedo. De hoogste rente voor een deposito met een looptijd van 10 jaar (2,00%) wordt momenteel aangeboden door de Estse Bigbank.

"Hoewel het er even op leek dat meerdere partijen, in navolging op Triodos Bank, de rente naar 0% zouden verlagen, is hier vooralsnog geen sprake van", zegt MoneyView. "De rentetarieven bij de traditionele grootbanken zijn de magische grens van 0% inmiddels wel dicht genaderd. Voor spaarrekeningen zonder beperkende voorwaarden wordt bij de drie traditionele grootbanken nog slechts 0,05% rente vergoed. De verwachting is dat, zolang de ECB het rentebeleid ongewijzigd laat, de spaarrente nog blijft dalen. De vraag is dan ook niet of, maar wanneer de eerstvolgende bank zijn rente naar 0% verlaagd. Hoogstwaarschijnlijk zal dit in eerste instantie een grootbank zijn. En als er één schaap over de dam is….."

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Autopremie niet altijd in lijn met aantal inbraken en diefstallen

Autopremie niet altijd in lijn met aantal inbraken en diefstallen

Op basis van de diefstal- en braakcijfers zou het, aldus MoneyView, logisch zijn als de provincies met de grootste steden en gemeenten en de hoogste autocriminaliteit...

MoneyView: negatieve rente in opkomst

MoneyView: negatieve rente in opkomst

Net als in voorgaande jaren laat de gemiddelde rente voor dagelijks opvraagbare spaarrekeningen (DOS) in de eerste twee kwartalen van 2020 een daling zien. Volgens...

Doorlopende reisverzekering niets waard in 'oranje' reisbestemming

Doorlopende reisverzekering niets waard in 'oranje' reisbestemming

De kans is groot dat een doorlopende reisverzekering niets waard is in een reisbestemming met een 'oranje' reisadvies, aldus MoneyView die de reisdekking van negenentwintig...

Mobiele elektronica moet steeds vaker apart verzekerd

Mobiele elektronica moet steeds vaker apart verzekerd

Steeds meer verzekeraars, aldus het Special Item Woonverzekeringen van MoneyView, nemen maatregelen om de schadelast door mobiele elektronica op de inboedelverzekering...

De prijs van je privacy

De prijs van je privacy

In deze periode waarin de coronacrisis de wereld overheerst, speelt weer de discussie op omtrent het gebruik van big data. In China en Taiwan wordt reeds een...

ROMEO kiest voor kennissystemen van MoneyView

ROMEO kiest voor kennissystemen van MoneyView

Adviseurs van hypotheekketen Finzie en serviceprovider HUISMERK (onderdeel van ROMEO Financiële Diensten) gaan de kennissystemen van MoneyView gebruiken. Franchiseketen...

Twee derde aanbieders overweegt nog geen negatieve rente

Twee derde aanbieders overweegt nog geen negatieve rente

Van 26 door MoneyView gevraagde aanbieders blijkt dat ongeveer tweederde (zeventien) geen negatieve rente gaat voeren of dit vooralsnog niet zal gaan doen. Dit zijn...

MoneyView introduceert kennisbank voor adviseurs

MoneyView introduceert kennisbank voor adviseurs

MoneyView heeft haar productadviessoftware Advisa uitgebreid met een kennisbankfunctie, waarmee adviseurs eenvoudig de hele productdatabase kunnen doorzoeken op...

Verzekeraars gaan verschillend om met medische keuringen ORV

Verzekeraars gaan verschillend om met medische keuringen ORV

Verzekeraars gaan heel divers om met het feit dat door de coronacrises medische keuringen in het kader van een orv niet meer kunnen plaatsvinden, aldus een inventaris...

MoneyView lanceert gratis online portal Checkpoint

MoneyView lanceert gratis online portal Checkpoint

MoneyView heeft Checkpoint gelanceerd, een online portal, waarin banken en verzekeraars hunproducten die opgenomen zijn in de database van MoneyView zelf kunnen...