"Actie voor een duurzamere wereld - too big to fail"

A12 XR 2023 27 mei

 "Afgelopen zaterdag ben ik voor het eerst naar een A12-demonstratie in Den Haag gegaan. De eerste keer, met de afspraak naar het thuisfront: Geen deelname aan de blokkade, wel supportdemo, dus geen arrestatie", aldus Hubrien Meijaard in een blog op het New Financial Forum.

"En om meteen met de conclusie te beginnen: wat ben ik achteraf blij (alhoewel dat in deze setting een wat misplaatst woord is) dat ik ben gegaan. Samen met duizenden anderen duidelijk proberen te maken waarom we hier waren: Letterlijk stoppen van het verkeer in het hart van bestuurlijk Nederland. Dus daar, waar jaarlijks gekozen wordt om 30 miljard euro (!) aan fossiele subsidies te besteden. Een astronomisch bedrag waarmee we concreet blijven meewerken aan de te grote opwarming van de aarde. Heel, heel veel geld wat dus ieder jaar niet beschikbaar is voor andere doelen: Openbaar vervoer, scholing, landbouw, huisvesting, de zorg: noem maar op."

"Als je dit echt tot je door laat dringen, dan kun je toch eigenlijk niet anders dan concreet in beweging, in actie komen. En wat je dan gaat doen, dat verschilt per persoon. Laat ik gewoon bij mezelf blijven: Ik heb het tot me door laten dringen, ik kan op deze manier in actie komen en heb dus besloten om dit zaterdag op deze manier te doen."

Lees HIER zijn hele blog.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Hubrien Meijaard - Hubrien-Financieel Advies 2.0 3 juni 2023

Beste Rene, dit artikel heb ik op Linkedin geplaatst en op het New Financial Forum. De redactie van VVP heeft de keuze gemaakt om hier aandacht aan te geven. Waar ik heel blij mee ben, omdat dit -naar mijn mening- een zaak is dit ook/vooral in de financiele wereld meer aandacht nodig heeft. De genoemde punten komen niet uit mijn duim, maar uit grondig wetenschappelijk onderzoek. Dat we verschillen in de interpretatie van die gegevens is duidelijk. Gelukkig kan dat in Nederland. En het houdt ons beiden scherp om zorgvuldig te kijken of een mening zo correct mogelijk is. En daarover de (inderdaad reen respectvolle) dialoog aan te blijven gaan met elkaar. Niet om gelijk te krijgen, maar om te kijken waar de toegevoegde waarde ligt in elkaars meningen. En wellicht voor onszelf te bepalen dat een eerder ingenomen mening bijstelling nodig heeft...

René Stekelenburg - Stekelenburg Financieel Advies 2 juni 2023

Beste Hubrien, Dit politiek getinte artikel hoort m.i. niet thuis in het VVP. De genoemde punten zijn overduidelijk onvolledig en onjuist. Het uitgangspunt dat wij als Nederlender invloed kunnen uitoefenen op het klimaat is verwerpelijk en niet bewezen. De genoemde 30 miljard aan fossiele subsidie staat in schril contrast met de 60 miljard die de regering uitgeeft aan het tegengaan van klimaatverandering. Met respect voor ieders mening hoop ik dat dit soort woke artikelen niet meer wordt geplaatst.

It’s a wonderful (advies)world!

It’s a wonderful (advies)world!

(Uit katern Pensioen & Vernogen, VVP 2-2024) It’s a wonderful world, zong Hubrien Meijaard (Stan&Wende) op het 19 maart gehouden VVP-event Pensioen...

Special Duurzaam Advies VVP en INSVER: winst in alle opzichten

Special Duurzaam Advies VVP en INSVER: winst in alle opzichten

Duurzaamheid is een onderdeel van modern ondernemerschap. Iedere adviseur zal actie moeten ondernemen. Aldus Kees Dullemond (INSVER) in de special Duurzaam Advies...

Van greenwashing naar grey bashing…

Van greenwashing naar grey bashing…

(Hubrien Meijaard, Stan&Wende, in VVP-special Duurzaam Advies 2024) Mensen die serieus bezig zijn met duurzaam beleggen weten dat sinds een paar jaar de EU-duurzaamheids-regelgevingstrein...

VVP poll: omdat een persoonlijk pensioenplan cruciaal wordt onder de Wtp ga ik mijn klanten proactief benaderen.

VVP poll: omdat een persoonlijk pensioenplan cruciaal wordt onder de Wtp ga ik mijn klanten proactief benaderen.

De stelling van komende week luidt: 'Omdat een persoonlijk pensioenplan cruciaal wordt onder de Wtp ga ik mijn klanten proactief benaderen'. Deze stelling is ingegeven...

Praktijktips Pensioen & Vermogen Hubrien Meijaard (Stan&Wende): duurzaamheid loont!

Praktijktips Pensioen & Vermogen Hubrien Meijaard (Stan&Wende): duurzaamheid loont!

“Bedenk dat voor jou en je klanten een belangrijke - maar foute - overtuiging is dat duurzaamheid geld kost.” Aldus Hubrien Meijaard (Stan&Wende)....

Impact nabestaandenpensioen onder Wtp toegelicht op Vakevent Pensioen & Vermogen

Impact nabestaandenpensioen onder Wtp toegelicht op Vakevent Pensioen & Vermogen

Hanneke Kroonenberg (Hoofd Kenniscentrum Van Lanschot Kempen en bestuurslid FFP) gaat tijdens de kennissessie van Evi van Lanschot op het VVP Event Pensioen &...

Praktische tips duurzaam beleggen op VVP Event Pensioen & Inkomen

Praktische tips duurzaam beleggen op VVP Event Pensioen & Inkomen

"Adviseurs die kennis en vaardigheden bezitten over duurzaam pensioen en vermogensvorming hebben een streepje voor op hun collega’s. En dat is niet alleen omdat...

Verduurzaming ook trend bij pensioen

Verduurzaming ook trend bij pensioen

Duurzaam beleggen wordt – terecht – steeds meer de norm. Op het VVP Event Pensioen & Vermogen neemt Hubrien Meijaard adviseurs mee in de nieuwe wereld...

De meeste adviseurs deugen

De meeste adviseurs deugen

(Hubrien Meijaard, Mieke Dadema, Dick Kruijt en Jacco Los in VVP-special Financieel Vitaal 2023) Financieel adviseurs claimen nadrukkelijk hun rol bij het vergroten...

Van greenwashing naar grey bashing…

Van greenwashing naar grey bashing…

(Hubrien Meijaard, Stan&Wende, in VVP 4-2022) Dit artikel is bestemd voor adviseurs die klanten willen blijven helpen met beleggen, wel of niet duurzaam. Zo,...