"Actie voor een duurzamere wereld - too big to fail"

A12 XR 2023 27 mei

 "Afgelopen zaterdag ben ik voor het eerst naar een A12-demonstratie in Den Haag gegaan. De eerste keer, met de afspraak naar het thuisfront: Geen deelname aan de blokkade, wel supportdemo, dus geen arrestatie", aldus Hubrien Meijaard in een blog op het New Financial Forum.

"En om meteen met de conclusie te beginnen: wat ben ik achteraf blij (alhoewel dat in deze setting een wat misplaatst woord is) dat ik ben gegaan. Samen met duizenden anderen duidelijk proberen te maken waarom we hier waren: Letterlijk stoppen van het verkeer in het hart van bestuurlijk Nederland. Dus daar, waar jaarlijks gekozen wordt om 30 miljard euro (!) aan fossiele subsidies te besteden. Een astronomisch bedrag waarmee we concreet blijven meewerken aan de te grote opwarming van de aarde. Heel, heel veel geld wat dus ieder jaar niet beschikbaar is voor andere doelen: Openbaar vervoer, scholing, landbouw, huisvesting, de zorg: noem maar op."

"Als je dit echt tot je door laat dringen, dan kun je toch eigenlijk niet anders dan concreet in beweging, in actie komen. En wat je dan gaat doen, dat verschilt per persoon. Laat ik gewoon bij mezelf blijven: Ik heb het tot me door laten dringen, ik kan op deze manier in actie komen en heb dus besloten om dit zaterdag op deze manier te doen."

Lees HIER zijn hele blog.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Hubrien Meijaard - Hubrien-Financieel Advies 2.0 3 juni 2023

Beste Rene, dit artikel heb ik op Linkedin geplaatst en op het New Financial Forum. De redactie van VVP heeft de keuze gemaakt om hier aandacht aan te geven. Waar ik heel blij mee ben, omdat dit -naar mijn mening- een zaak is dit ook/vooral in de financiele wereld meer aandacht nodig heeft. De genoemde punten komen niet uit mijn duim, maar uit grondig wetenschappelijk onderzoek. Dat we verschillen in de interpretatie van die gegevens is duidelijk. Gelukkig kan dat in Nederland. En het houdt ons beiden scherp om zorgvuldig te kijken of een mening zo correct mogelijk is. En daarover de (inderdaad reen respectvolle) dialoog aan te blijven gaan met elkaar. Niet om gelijk te krijgen, maar om te kijken waar de toegevoegde waarde ligt in elkaars meningen. En wellicht voor onszelf te bepalen dat een eerder ingenomen mening bijstelling nodig heeft...

René Stekelenburg - Stekelenburg Financieel Advies 2 juni 2023

Beste Hubrien, Dit politiek getinte artikel hoort m.i. niet thuis in het VVP. De genoemde punten zijn overduidelijk onvolledig en onjuist. Het uitgangspunt dat wij als Nederlender invloed kunnen uitoefenen op het klimaat is verwerpelijk en niet bewezen. De genoemde 30 miljard aan fossiele subsidie staat in schril contrast met de 60 miljard die de regering uitgeeft aan het tegengaan van klimaatverandering. Met respect voor ieders mening hoop ik dat dit soort woke artikelen niet meer wordt geplaatst.

De meeste adviseurs deugen

De meeste adviseurs deugen

(Hubrien Meijaard, Mieke Dadema, Dick Kruijt en Jacco Los in VVP-special Financieel Vitaal 2023) Financieel adviseurs claimen nadrukkelijk hun rol bij het vergroten...

Van greenwashing naar grey bashing…

Van greenwashing naar grey bashing…

(Hubrien Meijaard, Stan&Wende, in VVP 4-2022) Dit artikel is bestemd voor adviseurs die klanten willen blijven helpen met beleggen, wel of niet duurzaam. Zo,...

Nieuwe EU-wetgeving voor beleggingsadvies

Nieuwe EU-wetgeving voor beleggingsadvies

(Door Hubrien Meijaard in VVP Special Duurzaam Adviseren 2021) Dit artikel is bestemd voor financieel adviseurs die klanten advies geven over beleggingen en beleggingspolissen,...

Niets doen is geen optie meer

Niets doen is geen optie meer

“Als je in je adviespraktijk niet zo duurzaam mogelijk mensen probeert te helpen, kun je ze net zo goed niet helpen: wat is dan de zin van je werk, voor...

Hubrien Meijaard met klanten bij Max

Hubrien Meijaard met klanten bij Max

Financieel planner Hubrien Meijaard is deze dagen met drie klanten op televisie te volgen bij Omroep Max. Meijaard: "Drie klanten van mij vertellen over drie...

Erica Verdegaal raadt woekerpolisvrij.nl aan

Erica Verdegaal raadt woekerpolisvrij.nl aan

"Word wakker, polishouder. NIemand anders gaat het voor je doen", aldus columniste Erica Verdegaal die in haar column voor TROS Radar een aantal gebruiksvriendelijke...