Athora Netherlands: recordinstroom aan lijfrentepremies

Jan-de-Pooter CEO Athora 2022

Athora Netherlands zag in 2021 het nettoresultaat stijgen van minus 47 naar minus 27 miljoen euro. Dit als gevolg van hogere beleggingsopbrengsten en lagere bedrijfskosten. Het netto onderliggend resultaat steeg van 283 naar 302 miljoen euro.

Ceo Jan de Pooter kijkt terug op een goed jaar voor Athora Netherlands. Zo werd het bedrijf uitgeroepen door de VBDO tot meest duurzame verzekeraar van Nederland en was het tevens commercieel een succesvol jaar. "Bovendien sloten we het jaar af met een sterke kapitaalpositie, geholpen door het extra kapitaal van Athora Group, wat een verdere versnelling van onze strategische doelstellingen mogelijk zal maken." Pooter refereert tevens aan de verkoop van Actiam aan Cardano.  "In 2021 boekten we een recordinstroom van meer dan 500 miljoen euro aan lijfrentepremies (DIL en DIP) en we noteerden een groei van 53 procent in beheerd vermogen in PPI tot 1,6 miljard euro."

"Als we kijken naar 2022 is het onvermijdelijk om ook de crisis in Oekraïne te noemen. We maken ons grote zorgen over de situatie in Oekraïne en onze gedachten gaan uit naar de bevolking van Oekraïne en al degenen die rechtstreeks door het conflict worden getroffen. Ter ondersteuning van de humanitaire hulpverlening voor de oorlog in Oekraïne hebben Athora Netherlands en haar medewerkers gedoneerd aan Giro555. Athora Netherlands heeft geen bedrijfsactiviteiten in Oekraïne, Rusland of Wit-Rusland en er is geen directe exposure via onze eigen beleggingsportefeuille en slechts zeer beperkte exposure via onze unit-linked portefeuille. We blijven de ontwikkelingen nauwlettend volgen", aldus De Pooter.

 

 

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Athora Netherlands breidt samenwerking met TCS uit

Athora Netherlands breidt samenwerking met TCS uit

Athora Netherlands en Tata Consultancy Services (TCS) breiden de al bestaande samenwerking verder uit. TSC moet de verzekeraar ondersteunen bij het Ambitie 2025-programma...

DNB stemt in met overdracht pensioenportefeuille OG naar Zwitserleven

DNB stemt in met overdracht pensioenportefeuille OG naar Zwitserleven

DNB heeft ermee ingestemd dat Onderlinge ́s-Gravenhage (OG) de 2e pijler pensioenportefeuille overdraagt aan Zwitserleven, onderdeel van Athora Netherlands. De...

Annemieke Visser-Brons benoemd tot CCO Athora Netherlands

Annemieke Visser-Brons benoemd tot CCO Athora Netherlands

Athora Netherlands heeft Annemieke Visser-Brons benoemd als Chief Commercial Officer en Bart Remie als Chief Technology & Operations Officer in het nieuwe Executive...

Athora Netherlands verhuist

Athora Netherlands verhuist

Athora Netherlands verhuist naar Amsterdam. De pensioen- en levensverzekeraar, bekend van de merken Zwitserleven en Reaal, tekende onlangs de huurovereenkomst met...

Henk Timmer in RvC Athora Nederland

Henk Timmer in RvC Athora Nederland

Henk Timmer is benoemd tot lid van de Raad van Commissarissen van Athora Nederland en haar verzekeringsdochters. Timmer (1961) heeft diverse management- en bestuursfuncties...

Annemieke Visser-Brons van NN naar Athora

Annemieke Visser-Brons van NN naar Athora

Annemieke Visser-Brons wordt op 1 januari 2023 benoemd tot General Manager Commerce bij Athora Netherlands. Zij  wordt verantwoordelijk voor het aansturen en...

Jan-Hendrik Erasmus CFF Athora Netherlands

Jan-Hendrik Erasmus CFF Athora Netherlands

Jan-Hendrik Erasmus wordt met ingang van 13 juni 20221 benoemd tot Chief Financial Officer van Athora Netherlands en haar verzekeringsdochters. Hij volgt Jim van...