Athora Netherlands schrijft weer zwarte cijfers

Jan-de-Pooter CEO Athora 2022

Athora Netherlands zag in 2023 het resultaat voor belastingen stijgen van 278 miljoen euro naar 559 miljoen euro onder meer als gevolg van hogere beleggingsopbrengsten. Het nettoresultaat steeg van -619 miljoen euro naar plus 863 miljoen miljoen euro. In 2022 was het nettoresultaat negatief beïnvloed door onder meer de hogere rentetarieven.

CEO Jan de Pooter spreekt van recordvolumes in 2023, zowel als gevolg van autonome groei als door acquisities. "We blijven gefocust op de groei van ons bedrijf en zullen aanvullende kansen blijven beoordelen die onze strategie kunnen versnellen. Een van de belangrijkste hefbomen van onze strategie is het verhogen van onze beleggingsinkomsten door de herpositionering van een deel van onze beleggingsportefeuille naar hoger renderende activa, die betere risico-rendementskenmerken bieden. Dit stelt ons in staat concurrerende tarieven aan te bieden aan onze klanten en een aanzienlijk hogere operationele kapitaalgeneratie te realiseren, waardoor het toekomstige traject van het bedrijf wordt ondersteund."

De Pooter zegt trots te zijn op de nummer één positie binnen de VBDO als duurzame belegger in de verzekeringssector. "Wij beschouwen dit als een aanmoediging om ook meer specifieke impactinvesteringen in Nederland te verkennen. Zo hebben we onlangs financiering verstrekt aan een Nederlands bedrijf dat slimme montagesystemen voor zonnepanelen levert."

Vorig jaar verhuisde de verzekeraars naar een nieuwe kantoorlocatie Edge West in Amsterdam, terwijl de locatie in Alkmaar opnieuw is ingericht. "De nieuwe kantoren bieden een duurzame en energieke omgeving voor al onze collega’s. De verbeterde werkomgeving, het commerciële succes, deelname aan diverse maatschappelijk relevante initiatieven en duidelijkheid over de strategische richting hebben allemaal bijgedragen aan een opmerkelijke verbetering van de medewerkerstevredenheid."

Reactie toevoegen

 

Reacties

Peter Veldhuizen - beheer/advies 29 maart 2024

Klinkt allemaal leuk. Winsten van nu, worden mede behaald , door de omzet vanuit het verleden. De Woekerpolissen. Wat wordt er voorgesteld als compensatie????? Een flutbedrag -staat niet in verhouding van de woekerwinsten van de afgelopen jaren. Vergelijk de premie voor ORV van 10 jaar terug en bereken de premie (die was toen ook al provisieloos) vandaag voor de zelfde persoon met de zelfde eindleeftijd. Giga premieverschil= dus daar wordt ook enorm aan verdiend.

Meer over
Ook Athora Netherlands sluit definitieve woekerpolisschikking

Ook Athora Netherlands sluit definitieve woekerpolisschikking

Ook Athora Netherlands heeft een definitieve overeenkomst gesloten met de belangenorganisaties Consumentenclaim, Vereniging Woekerpolis.nl, Woekerpolisproces, Wakkerpolis...

Athora Netherlands breidt samenwerking met TCS uit

Athora Netherlands breidt samenwerking met TCS uit

Athora Netherlands en Tata Consultancy Services (TCS) breiden de al bestaande samenwerking verder uit. TSC moet de verzekeraar ondersteunen bij het Ambitie 2025-programma...

DNB stemt in met overdracht pensioenportefeuille OG naar Zwitserleven

DNB stemt in met overdracht pensioenportefeuille OG naar Zwitserleven

DNB heeft ermee ingestemd dat Onderlinge ́s-Gravenhage (OG) de 2e pijler pensioenportefeuille overdraagt aan Zwitserleven, onderdeel van Athora Netherlands. De...

Annemieke Visser-Brons benoemd tot CCO Athora Netherlands

Annemieke Visser-Brons benoemd tot CCO Athora Netherlands

Athora Netherlands heeft Annemieke Visser-Brons benoemd als Chief Commercial Officer en Bart Remie als Chief Technology & Operations Officer in het nieuwe Executive...

Athora Netherlands verhuist

Athora Netherlands verhuist

Athora Netherlands verhuist naar Amsterdam. De pensioen- en levensverzekeraar, bekend van de merken Zwitserleven en Reaal, tekende onlangs de huurovereenkomst met...

Henk Timmer in RvC Athora Nederland

Henk Timmer in RvC Athora Nederland

Henk Timmer is benoemd tot lid van de Raad van Commissarissen van Athora Nederland en haar verzekeringsdochters. Timmer (1961) heeft diverse management- en bestuursfuncties...

Annemieke Visser-Brons van NN naar Athora

Annemieke Visser-Brons van NN naar Athora

Annemieke Visser-Brons wordt op 1 januari 2023 benoemd tot General Manager Commerce bij Athora Netherlands. Zij  wordt verantwoordelijk voor het aansturen en...

Jan-Hendrik Erasmus CFF Athora Netherlands

Jan-Hendrik Erasmus CFF Athora Netherlands

Jan-Hendrik Erasmus wordt met ingang van 13 juni 20221 benoemd tot Chief Financial Officer van Athora Netherlands en haar verzekeringsdochters. Hij volgt Jim van...

Athora Netherlands: recordinstroom aan lijfrentepremies

Athora Netherlands: recordinstroom aan lijfrentepremies

Athora Netherlands zag in 2021 het nettoresultaat stijgen van minus 47 naar minus 27 miljoen euro. Dit als gevolg van hogere beleggingsopbrengsten en lagere bedrijfskosten....