Boete van 25 miljoen dollar voor KPMG Accountants Nederland

Man met euro's via Pixabay

De Amerikaanse toezichthouder op accountantsorganisaties, de Public Company Accounting Oversight Board (PCAOB), legt een boete op van 25 miljoen US-dollar aan KPMG Accountants Nederland wegens (de omgang met) de examenfraude. Er werd door honderden professionals examenfraude gepleegd, waaronder partners en ook het hoofd van de accountancytak. Er was een cultuur waarin examenfraude kon ontstaan en lang onopgemerkt kon blijven. Dit blijkt uit de onderzoeken van de PCAOB en de Autoriteit Financiële Markten (AFM). AFM houdt verscherpt toezicht op KPMG Accountants Nederland.

KPMG Nederland spreekt van "een schikking die weerspiegelt dat wij verschillende PCAOB-regels hebben geschonden".

Stephanie Hottenhuis, CEO van KPMG Nederland: “Het spijt mij zeer dat dit foute gedrag heeft plaatsgevonden binnen onze organisatie. We bieden onze verontschuldigingen hiervoor aan bij onze klanten en stakeholders. Kwaliteit en integriteit staan bij ons op de eerste plaats; dit hangt samen met onze maatschappelijke taak en vertrouwen is onze license to operate.”  

Sanctiemaatregelen

Medewerkers van alle niveaus van senioriteit, die na onderzoek betrokken bleken bij het delen van antwoorden, hebben inmiddels sanctiemaatregelen opgelegd gekregen. Voor een aantal betekende dit het vertrek uit de organisatie. Na een tweede klokkenluidersmelding, onder andere met betrekking tot een lid van de Raad van Bestuur, zijn alle leden van de Raad van Bestuur en de Raad van Commissarissen onderworpen aan aanvullend persoonlijk onderzoek naar deelname aan het delen van antwoorden. Naar aanleiding hiervan heeft het voormalig hoofd Assurance de firma als partner moeten verlaten, nadat hij eerder al was opgestapt als lid van de Raad van Bestuur. De toenmalige voorzitter van de Raad van Commissarissen vertelde zelf dat hij een deel van een toets heeft laten afmaken en trad daarom af. 

KPMG heeft inmiddels "verschillende gerichte herstelmaatregelen genomen en werkt aan verdere verbeteringen op het gebied van beleid en procedures die betrekking hebben op het toetsen van verplichte trainingen en de interne cultuur. De AFM houdt verscherpt toezicht op dit herstelproces. Tevens zal de Raad van Commissarissen van KPMG Nederland dit nauwlettend monitoren".

Reactie toevoegen

 
Meer over
Meerderheid pensioenbestuurders verwacht geen kostenbesparing door nieuwe pensioenwet

Meerderheid pensioenbestuurders verwacht geen kostenbesparing door nieuwe pensioenwet

Uit onderzoek van KPMG onder bestuurders bij Nederlandse pensioenfondsen blijkt dat 78 procent ervan uit gaat dat de administratiekosten in het nieuwe pensioenstelsel...

Zorg over oplopende administratiekosten op weg naar nieuw pensioenstelsel

Zorg over oplopende administratiekosten op weg naar nieuw pensioenstelsel

Pensioenfondsbestuurders maken zich zorgen over toenemende administratiekosten in de transitie naar nieuwe pensioenregelingen. De helft durft niet te beloven dat...

KPMG positief over klimaatcommitment financiële instellingen

KPMG positief over klimaatcommitment financiële instellingen

Iets meer dan de helft van de financiële instellingen loopt vooruit en voert sneller de gemaakte afspraken in het Klimaatcommitment uit dan was afgesproken,...

Monica Swalef partner bij KPMG

Monica Swalef partner bij KPMG

Monica Swalef wordt per 4 juni benoemd tot Head of Pensions Advisory bij KPMG. Tevens wordt zij partner bij KPMG.  In de afgelopen 21 jaar was Swalef Managing...

Veel belangstelling voor InsurTech

Veel belangstelling voor InsurTech

KPMG constateert veel belangstelling voor InsurTech.  In de eerste zes maanden van dit jaar investeerden bedrijven wereldwijd voor een bedrag van 2,6 miljard...

"Dalende premie-inkomsten dwingen verzekeraars te innoveren"

"Dalende premie-inkomsten dwingen verzekeraars te innoveren"

"Dalende premie-inkomsten dwingen verzekeraars tot innovatie", aldus Dina Aleman, partner bij KPMG Financial Services. Nederlandse verzekeringsmaatschappijen...

Technologische vernieuwing verzekeraars blijft achter

Technologische vernieuwing verzekeraars blijft achter

Verzekeraars in Nederland, België en Luxemburg slagen er nog onvoldoende in om de slag naar technologische vernieuwing te maken. De aandacht van de bedrijven...

Verzekeraars krijgen vliegwiel niet in beweging

Verzekeraars krijgen vliegwiel niet in beweging

Verzekeraars proberen al jaren om de noodzakelijke veranderingen vorm te geven. Tot nu toe komt de transformatie nauwelijks van de grond, zo blijkt uit het wereldwijde...

Jan Hommen gaat kpmg leiden

Jan Hommen gaat kpmg leiden

KPMG wil Jan Hommen benoemen tot nieuwe bestuursvoorzitter.   De benoeming van de voormalige ING-topman geldt voor een periode van vier jaar of korter als...

"onzekerheid over regelgeving verlamt verzekeraars"

"onzekerheid over regelgeving verlamt verzekeraars"

Onzekerheden over wetgeving leiden tot verlamming bij verzekereaars, aldus Jeroen Valk, partner KPMG Corporate Finance. "Er moet op korte termijn meer helderheid...