Coöperatie DELA neemt Yarden over

Uitvaart via Pixabay (kist in auto)

Een overname uit solidariteit. Zo omschrijft Coöperatie DELA het maandagmiddag aangekondigde voornemen om Yarden over te nemen.

De overname heeft geen gevolgen voor bestaande polissen, aldus DELA.

Pas wanneer de toezichthouders zoals De Nederlandsche Bank en de Autoriteit Consument en Markt akkoord zijn, wordt Yarden vanaf begin 2020 officieel onderdeel van DELA. Uiterlijk in 2022 is Yarden helemaal opgenomen binnen DELA.

DELA: "DELA en Yarden lijken veel op elkaar. Het zijn beide ledenorganisaties en ze zijn beide opgericht om een waardige uitvaart mogelijk te maken. De solidariteitsgedachte achter deze overname is dat een sterk collectief een verzwakt collectief helpt, zodat er één nog sterker collectief ontstaat. Yarden-leden kunnen dankzij deze overname rekenen op financiële stabiliteit met ruimte voor inflatiebescherming. De belangen van Yarden-leden worden in de nieuwe situatie beter gewaarborgd zonder dat de belangen van de DELA-leden worden aangetast."

Uitvaartverzekeraar en -verzorger Yarden is financieel in de problemen gekomen. De directie van Yarden heeft maatregelen genomen om het tij te keren en dat is voor de korte termijn gelukt. Voor een structurele oplossing voor de 1 miljoen leden ging Yarden op zoek naar een geschikte, sterke partij die haar activiteiten kan overnemen.

DELA: "Na grondig onderzoek naar de financiële situatie van Yarden blijkt dat een overname ook gunstig is voor DELA. Dankzij onze buffers kunnen we deze overname doen met behoud van een sterke financiële positie. Het beleggingskapitaal wordt uitgebreid, waarmee op termijn de kans op winstdeling voor onze leden groeit. Dankzij de overname krijgt DELA er 1 miljoen verzekerden en een groot aantal uitvaartcentra en crematoria bij. Zo ontstaat er een betere landelijke dekking van eigen uitvaartcentra en crematoria. Naast verzekeraar/uitvaartbedrijf Yarden is er ook de Vereniging Yarden. De Vereniging Yarden gaat met behulp van DELA zelfstandig verder en biedt als vrijwilligersorganisatie advies en ondersteuning bij rouwverwerking. Leden van DELA kunnen daar straks ook gebruik van maken."

Yarden verkeerde al enige tijd in financiële problemen door de aanhoudende lage rente en de financiële verplichting voor 390.000 pakketpolissen. DNB drong aan op een herstelactie deze zomer, waardoor Yarden voorlopig weer op eigen benen kon staan (voldoende solvabiliteit). Ook wilde DNB een structurele, lange termijnoplossing.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Nu ook uitvaartkosten in FinRust

Nu ook uitvaartkosten in FinRust

FinRust neemt nu ook het risico van uitvaartkosten mee. Dit in samenwerking met DELA. De onafhankelijk financieel adviseur is zowel voor FinRust als voor DELA een...

Monuta op de fiets om overledenen te herinneren

Monuta op de fiets om overledenen te herinneren

Voormalig profwielrenster Leontien van Moorsel fietst van 19 oktober tot en met 2 november door alle provincies in Nederland op verzoek van uitvaartverzorger en...

Kifid: Yarden mag ook vóór 1993 afgesloten pakketpolis eenzijdig aanpassen

Kifid: Yarden mag ook vóór 1993 afgesloten pakketpolis eenzijdig aanpassen

Vanwege de financiële situatie van Yarden mag de verzekeraar de voorwaarden van de pakketpolis eenzijdig wijzigen, ook als het uitvaartdienstenpakket voor 1993...

DELA ziet af van overname Yarden

DELA ziet af van overname Yarden

Coöperatie DELA staakt haar plan om Yarden Uitvaartorganisatie over te nemen. De gedachte achter deze overname was dat een sterk collectief een verzwakt collectief...

Sociaal Verhaal claimt winst in Yarden-kwestie

Sociaal Verhaal claimt winst in Yarden-kwestie

De polishouders bij Yarden die met hulp van Vereniging Sociaal Verhaal naar de rechter stapten, zijn vrijdag door de rechter in het gelijk gesteld. Sociaal Verhaal:...

Kifid: Yarden mag pakketpolis eenzijdig aanpassen

Kifid: Yarden mag pakketpolis eenzijdig aanpassen

Yarden mag vanwege haar financiële situatie de voorwaarden van de pakketpolis eenzijdig wijzigen, aldus de Geschillencommissie van Kifid in de uitspraken 2020-696...

Ex-kankerpatiënten kunnen zich beter verzekeren

Ex-kankerpatiënten kunnen zich beter verzekeren

Bij jongeren tot 21 jaar die kanker hebben gehad, mag vijf jaar na genezing niet meer worden meegewogen dat zij in het verleden ziek zijn geweest. Ook mensen die...

Finance Run 2020 gaat door

Finance Run 2020 gaat door

De zevende editie van de Finance Run gaat op 4 september in een aangepaste vorm door. Deelnemers lopen op een eigen gekozen locatie óf kunnen deelnemen...

Monuta pleit voor meer uniforme gemeentelijke grafkosten

Monuta pleit voor meer uniforme gemeentelijke grafkosten

Uit een steekproef door Monuta waarbij 2019 met 2020 is vergeleken, blijken er flinke prijsstijgingen te zijn van gemeentelijke begraafplaatsen. Een graf op...

Monuta: geen andere acceptatie en geen premietoeslag wegens corona

Monuta: geen andere acceptatie en geen premietoeslag wegens corona

Corona is geen reden iemand een uitvaartverzekering te weigeren. Er geldt ook geen premietoeslag. Dat stelt Monuta op de website van Radar in reactie op een item...