Coöperatie DELA neemt Yarden over

Uitvaart via Pixabay (kist in auto)

Een overname uit solidariteit. Zo omschrijft Coöperatie DELA het maandagmiddag aangekondigde voornemen om Yarden over te nemen.

De overname heeft geen gevolgen voor bestaande polissen, aldus DELA.

Pas wanneer de toezichthouders zoals De Nederlandsche Bank en de Autoriteit Consument en Markt akkoord zijn, wordt Yarden vanaf begin 2020 officieel onderdeel van DELA. Uiterlijk in 2022 is Yarden helemaal opgenomen binnen DELA.

DELA: "DELA en Yarden lijken veel op elkaar. Het zijn beide ledenorganisaties en ze zijn beide opgericht om een waardige uitvaart mogelijk te maken. De solidariteitsgedachte achter deze overname is dat een sterk collectief een verzwakt collectief helpt, zodat er één nog sterker collectief ontstaat. Yarden-leden kunnen dankzij deze overname rekenen op financiële stabiliteit met ruimte voor inflatiebescherming. De belangen van Yarden-leden worden in de nieuwe situatie beter gewaarborgd zonder dat de belangen van de DELA-leden worden aangetast."

Uitvaartverzekeraar en -verzorger Yarden is financieel in de problemen gekomen. De directie van Yarden heeft maatregelen genomen om het tij te keren en dat is voor de korte termijn gelukt. Voor een structurele oplossing voor de 1 miljoen leden ging Yarden op zoek naar een geschikte, sterke partij die haar activiteiten kan overnemen.

DELA: "Na grondig onderzoek naar de financiële situatie van Yarden blijkt dat een overname ook gunstig is voor DELA. Dankzij onze buffers kunnen we deze overname doen met behoud van een sterke financiële positie. Het beleggingskapitaal wordt uitgebreid, waarmee op termijn de kans op winstdeling voor onze leden groeit. Dankzij de overname krijgt DELA er 1 miljoen verzekerden en een groot aantal uitvaartcentra en crematoria bij. Zo ontstaat er een betere landelijke dekking van eigen uitvaartcentra en crematoria. Naast verzekeraar/uitvaartbedrijf Yarden is er ook de Vereniging Yarden. De Vereniging Yarden gaat met behulp van DELA zelfstandig verder en biedt als vrijwilligersorganisatie advies en ondersteuning bij rouwverwerking. Leden van DELA kunnen daar straks ook gebruik van maken."

Yarden verkeerde al enige tijd in financiële problemen door de aanhoudende lage rente en de financiële verplichting voor 390.000 pakketpolissen. DNB drong aan op een herstelactie deze zomer, waardoor Yarden voorlopig weer op eigen benen kon staan (voldoende solvabiliteit). Ook wilde DNB een structurele, lange termijnoplossing.

Reactie toevoegen

 
Uitgaan van wat gebruikelijk was als polis zoekraakt

Uitgaan van wat gebruikelijk was als polis zoekraakt

(Kifid-uitspraak GC 2023-0384) De consument heeft zijn stelling dat de uitvaartverzekeraar uitgaat van een onjuist verzekerd kapitaal met geen enkel document onderbouwd....

BPL EN DELA toegetreden tot ASR Dutch Farmland Fund

BPL EN DELA toegetreden tot ASR Dutch Farmland Fund

BPL Pensioen en DELA zijn per 1 oktober toegetreden tot het ASR Dutch Farmland Fund. Zij gaan, naast a.s.r, als eerste participanten investeren in dit niet-beursgenoteerde...

DELA haalt niveau 2 van de Gouden Oor

DELA haalt niveau 2 van de Gouden Oor

DELA Verzekeringen heeft voor de derde keer de Gouden Oor Erkenning niveau 2 uitgereikt gekregen. Ron van Kesteren, directeur van Stichting toetsing verzekeraars:...

DELA stopt met beleggingen in Rusland

DELA stopt met beleggingen in Rusland

DELA stopt met beleggingen in Rusland en de gestegen gasprijs heeft voorlopig geen gevolgen voor de crematiekosten. Dat schrijft DELA in het jaarverslag 2021, dat ...

Monuta verkoopt Duitse uitvaartverzekeringsportefeuille aan DELA

Monuta verkoopt Duitse uitvaartverzekeringsportefeuille aan DELA

Monuta verkoopt de uitvaartverzekeringsportefeuille van haar dochterbedrijf in Duitsland aan DELA. De portefeuille bevat bijna 121.000 Duitse verzekerden (150.000...

Monuta: krimp aanbod uitvaartverzekeringen tegen gaan

Monuta: krimp aanbod uitvaartverzekeringen tegen gaan

Monuta pleit er in het jaarverslag 2021 voor de krimp in het aanbod van uitvaartverzekeringen tegen te gaan. Monuta: “Op dit moment bestaat de markt van uitvaartverzorgers...

Kosten graf verder gestegen naar gemiddeld 3.111 euro

Kosten graf verder gestegen naar gemiddeld 3.111 euro

Gemiddeld betalen we in Nederland nu 3.111 euro (2021: 3.036 euro) voor een eenpersoons particulier graf op een begraafplaats. Voor een crematie met gebruik van...

Ardanta: coronapandemie heeft uitvaartwensen veranderd

Ardanta: coronapandemie heeft uitvaartwensen veranderd

Nederlanders willen een kleinschaligere uitvaart en kiezen ook vaker voor andere locaties, zo blijkt uit onderzoek onder duizend Nederlanders van onderzoeksbureau...

BijBouwe biedt op eigen site orv van DELA aan

BijBouwe biedt op eigen site orv van DELA aan

Hypotheekverstrekker bijBouwe gaat op haar website overlijdensrisicoverzekeringen van DELA aanbieden. bijBouwe zocht een samenwerkingspartner om consumenten vanuit...

DELA en Yarden moeten van ACM zeven crematoria en twee uitvaartcentra verkopen

DELA en Yarden moeten van ACM zeven crematoria en twee uitvaartcentra verkopen

Uitvaartonderneming DELA mag van de ACM onder voorwaarden Yarden overnemen. De uitvaartondernemingen moeten zeven crematoria en twee uitvaartcentra verkopen aan...