Hypotheek voor uitzendkracht dichterbij

Logo NBBU

Uitzendkrachten kunnen vanaf eind dit jaar makkelijker een hypotheek krijgen. Koepelorganisatie NBBU sluit zich met twintig geïnteresseerde uitzendorganisaties aan bij een project dat dit mogelijk maakt. Naast Florius en Obvion nemen de Hypotheekshop en Huis & Hypotheek deel aan het project.

Voor uitzendkrachten is het momenteel moeilijk de aanschaf van een woning te financieren. Banken stellen standaard een vast contract als eis, of beoordelen het gemiddelde inkomen van de afgelopen drie jaar. Afwijkingen daarvan voor flexwerkers zijn mogelijk, maar in de praktijk vaak (te) ingewikkeld. Dit terwijl de arbeidsmarkt in hoog tempo flexibiliseert: een vast contract is allang geen garantie meer voor de toekomst en flexibel werk wordt steeds meer norm.

 

 

Kansen op de arbeidsmarkt

Hypotheekverstrekkers zouden veel meer moeten kijken naar de toekomstige kansen van mensen op de arbeidsmarkt in plaats van naar contractvorm en arbeidsverleden, aldus de NBBU. Dat kan met behulp van de Arbeidsmarktscan, die is ontwikkeld door onderzoeksbureau Intelligence Group. Aan de hand van een aantal vragen berekent deze tool de arbeidsmarktkansen voor nu en in de toekomst. Er wordt daarbij op basis van uitgebreide, objectieve data gekeken naar iemands vooruitzichten, kans op werkloosheid en verdiencapaciteit voor de komende vijf jaar. Een positieve score geeft voldoende zekerheid dat ze de toekomstige betalingsverplichtingen van een hypotheek kunnen blijven voldoen. Eis is wel dat de uitzendkracht minimaal één jaar heeft gewerkt.

 

Bij een positieve uitslag kan een uitzendkracht naar een hypotheekadviseur gaan om een passende offerte aan te vragen. Dit verzoek zal in de regel worden gehonoreerd, uiteraard nog steeds afhankelijk van inkomen, de prijs van de koopwoning en persoonlijke omstandigheden, zoals reeds bestaande schulden en het eventuele inkomen van de partner. De Hypotheekshop en Huis & Hypotheek nemen deel aan het project, evenals Florius en Obvion. Naar verwachting zullen binnen enkele maanden ook andere hypotheekadviseurs zich aansluiten.

De NBBU wijst erop dat de arbeidsmarktscan ook inzetbaar is voor mensen die werkzaam zijn in payrollverband of op basis van een tijdelijk contract.

Reactie toevoegen

 
Karin Polman: "Hollandse blue zones"

Karin Polman: "Hollandse blue zones"

"Mensen in blue zones doen veel samen, verbouwen deels hun eigen voedsel en hebben taken die bijdragen aan de gemeenschap. Met andere woorden: ze hebben een reden...

Adviseurs minder tevreden over dienstverlening geldverstrekkers

Adviseurs minder tevreden over dienstverlening geldverstrekkers

De tevredenheid onder hypotheekadviseurs over de afwikkeling van de meeste hypotheekdossiers is in 2023 duidelijk afgenomen en die trend zet zich door in 2024, aldus...

Florius: award is erkenning voor ons als groene pionier

Florius: award is erkenning voor ons als groene pionier

"Geweldige erkenning voor onze continue drive voor innovatie en duurzaamheid!", aldus Karin Polman, directeur Florius, winnaar in de categorie 'Duurzame ontwikkeling'...

Winnaars Adfiz Prestatie Onderzoek 2024

Winnaars Adfiz Prestatie Onderzoek 2024

Dazure, Florius, Nationale-Nederlanden en TAF zijn de categoriewinnaars van het Adfiz Prestatie Onderzoek 2024. De winnaars zijn donderdag bekend gemaakt op de Adfiz...

"Overbieden is weer norm geworden"

"Overbieden is weer norm geworden"

Geldverstrekkers hebben in de week voor kerst massaal hun hypotheekrentes verlaagd. Verlagingen met 0,20%-0,30%-punt waren daarbij geen uitzondering. Per saldo zorgde...

Serie Actief Klantbeheer (5): meer werkplezier in 2024

Serie Actief Klantbeheer (5): meer werkplezier in 2024

“Het laatste kwartaal van 2023 is voor iedereen een drukke periode. Zaken afronden, nieuwe doelen stellen. Dit is ook een goed moment om stil te staan, achterom...

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

(Uit VVP 5-2023) Veldhuis Advies heeft de finale gewonnen van de VVP Advies Award 2023. De andere finalisten waren ABC Pensioen en Sinior Financieel Advies. De...

Het vuur van... Karin Polman

Het vuur van... Karin Polman

(Karin Polman (Florius) in VVP 4) Er zijn veel prachtige mensen in onze sector die elke dag het beste geven wat in hen zit. In ‘Het vuur van...’ zet...

Kifid: klacht tegen De Hypotheker Papendrecht ongegrond

Kifid: klacht tegen De Hypotheker Papendrecht ongegrond

(Kifid-uitspraak GC 2023-0757, Bindend) In verband met het naderende einde van de looptijd van één van de leningdelen van een hypotheek bij Obvion...

Finale VVP Advies Award 2023 in beeld

Finale VVP Advies Award 2023 in beeld

Bekijk de beeldimpressie van Jeffrey Korte van de zinderende finale van de VVP Advies Award 2023 in de belevingsstudio’s van First Impression in Tilburg. [object...