MoneyView: aantal rentewijzigingen blijft aanzienlijk

Sparen

In de eerste drie maanden van dit jaar is de hoeveelheid rentewijzigingen bij dagelijks opvraagbare spaarrekeningen (DOS) weer wat afgenomen ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar, toen het hoogste aantal wijzigingen van afgelopen tien jaar werd geregistreerd. Ondanks deze afname, kan het eerste kwartaal met meer dan vijftig wijzigingen nog altijd worden gezien als zeer actief, aldus de Spaarrente Barometer – eerste  kwartaal 2023 van MoneyView.

in de voorgaande vijf jaar zijn er niet zo veel wijzigingen waargenomen als dit jaar. Het merendeel van de rentewijzigingen betreft renteverhogingen. Hoewel de rentes bij de helft van de aangeboden DOS al weer boven 1% liggen, blijven de grootbanken traditiegetrouw achter met hun rentetarieven. Ook bij lange termijndeposito’s (LTD’s) zijn er eveneens een flink aantal wijzigingen, maar is er ook een daling in vergelijking tot het vierde kwartaal van vorig jaar. Van alle aangeboden DOS kent bijna 60% een rente van 1% of hoger. De spaarproducten bij grootbanken daarentegen kennen allemaal een rente van 0,5% of lager.

Waar de grootbanken voorop liepen bij renteverlagingen afgelopen jaren, lopen ze nu duidelijk achter. De hoogst verkrijgbare rente in de spaarmarkt is momenteel vier keer zo hoog als het tarief van de grootbanken. Bij de Easy Savings spaarrekening van bunq wordt een rente geboden van 2,01%. bunq wordt op de voet gevolgd door de Duitse aanbieder, Trade Republic, die met hun Trade Republic Spaarrekening een rentetarief van 2,00% kennen. Het gemiddelde spaarrentetarief komt momenteel uit op 1,05%.

Vergeleken met de start van dit jaar is het gemiddelde met meer dan 50% toegenomen. Wordt gekeken naar een jaar eerder, dan ligt het huidige gemiddelde bijna 20 keer hoger. De hoeveelheid wijzigingen in het eerste kwartaal is met bijna 40% afgenomen ten opzichte van vierde kwartaal van vorig jaar. In totaal werden er 54 wijzigingen geregistreerd, waarbij het overgrote deel renteverhoging betrof. De spaarrekening van de Zweedse Nordax Bank spande de kroon. Bij deze spaarrekening, aangeboden via spaarplatform Raisin, werd het rentetarief maar liefst vier keer verhoogd. Er is inmiddels geen enkel spaarproduct meer op de markt zonder rentevergoeding. Het laagste rentetarief ligt op dit moment op 0,40%.

Bij LTD’s is hetzelfde beeld zichtbaar als bij DOS.

Reactie toevoegen

 
MoneyView: "Assurantiebelasting op reisverzekeringen ratjetoe"

MoneyView: "Assurantiebelasting op reisverzekeringen ratjetoe"

De assurantiebelasting op reisverzekeringen is in de praktijk een onnavolgbaar ratjetoe. MoneyView stelde een min of meer vergelijkbaar pakket samen met bij reisverzekeringen...

MoneyView in VVP 2-2024: “Onbegrijpelijk dat dit anno 2024 nog kan”

MoneyView in VVP 2-2024: “Onbegrijpelijk dat dit anno 2024 nog kan”

“Als je nu kijkt wat voor producten ‘laten beleggen’ er worden aangeboden en welke informatie hierover voorafgaand aan het openen van zo’n...

Schimmigheid over portefeuille ‘laten beleggen’

Schimmigheid over portefeuille ‘laten beleggen’

(Dion van der Mooren, MoneyView, in VVP 2-2024) Zeker voor mensen die zich niet willen verdiepen in alle losse beleggingsmogelijkheden die een normale beleggingsrekening...

Stijging spaarrente zwakt weer af

Stijging spaarrente zwakt weer af

Na een jaar waarin de spaarrentetarieven een enorme stijging hebben laten zien bij zowel de dagelijks opvraagbare spaarrekeningen (DOS) als lange termijndeposito’s...

Op Raisin wordt meer dan 100 miljoen euro per week aan spaargeld gestald

Op Raisin wordt meer dan 100 miljoen euro per week aan spaargeld gestald

De spaarrentes in Nederland zijn weer terug op het niveau van tien jaar geleden, blijkt uit onderzoek door MoneyView. Op 1 maart was het gemiddelde rentetarief 2,5...

MoneyView in VVP 1-2024: personalised pricing niet misbruiken

MoneyView in VVP 1-2024: personalised pricing niet misbruiken

MoneyView roept in VVP 1-2024 verzekeraars op geen misbruik te maken van personalised pricing. Pepijn van Kleef, directeur, somt voorbeelden uit het buitenland op...

MoneyView: "Opletten bij verhogen en verlagen AOV-dekking"

MoneyView: "Opletten bij verhogen en verlagen AOV-dekking"

MoneyView constateert grote verschillen in de voorwaarden verhogings- en verlagingsrecht AOV. Het onderzoeksbureau bij de publicatie van zijn nieuwe Special Item...

Personalised pricing

Personalised pricing

(Pepijn van Kleef, MoneyView, in VVP 1-2024) Het heeft het nieuws niet écht gehaald. Er zijn geen kamervragen gesteld, er zijn nog geen collectieve claimstichtingen...

MoneyView maakt hypothekendatabase compleet

MoneyView maakt hypothekendatabase compleet

MoneyView heeft ook de hypotheken van Handelsbanken opgenomen in haar database. Het productoverzicht voor de particuliere markt is hiermee compleet, met van elke...

Gemiddeld orv-premie in de lift

Gemiddeld orv-premie in de lift

De gemiddelde premie van een overlijdensrisicoverzekering is in 2023 met 2,7 procent gestegen ten opzichte van het jaar ervoor, zo blijkt uit het jaarlijkse onderzoek...