Nh1816: "Onbegrijpelijk, een gelijk speelveld staat volledig geparkeerd"

Nh1816_René_van_Gils

“Het gelijke speelveld binnen actieve provisie transparantie staat geparkeerd." Dat concludeert René van Gils, directeur bij Nh1816 Verzekeringen. Van Gils: "Ruim 50 procent van de particuliere verzekeringsmarkt wordt direct online afgesloten, terwijl dit deel niet in de uitvoeringstoets van de AFM is meegenomen. Onbegrijpelijk vind ik dat. Het gelijke speelveld staat geparkeerd tot de evaluatie over drie jaar. Is dat aanvaardbaar of rechten alle partijen in de markt nu hun rug en gaan we direct voor breed gedragen actieve transparantie? En dan bedoel ik uiteraard breder dan alleen bemiddelingsprovisie.”

Interpretatieverschillen

Van Gils vindt "de huidige stand van zaken een kwalijke zaak. Het wetsvoorstel en de uitvoering zetten willens en wetens de intermediaire markt op achterstand. Natuurlijk zit het intermediair niet te wachten op extra regeldruk, maar dat is niet waar ze zich zorgen over maken. Het gaat hier echter om het ongelijke speelveld dat hier wordt gecreëerd.

"Uit een rondgang onder de bij Nh1816 aangesloten adviseurs blijkt dat zij met trots en zekerheid kunnen uitleggen welke dienstverlening staat tegenover de vergoeding die zij ontvangen. Bij invoering van actieve provisie transparantie verwacht je een speelveld die voor alle spelers gelijk is. Dat is fundamenteel maar ontbreekt tot nu toe in iedere communicatie. Niet alleen het personeel, het kantoorpand en IT maar ook hun marketinginspanningen betalen adviseurs uit deze vergoeding. Echter, in het online kanaal heet dat aanbreng-, afsluit- of affiliate vergoeding. Vormvrijheid en interpretatieverschillen zijn er op meerdere niveaus.

"Aanbrengvergoedingen bij direct writers blijken niet meer onderdeel van de vraag. Het verguisde onderzoek van GFK uit 2017 wijst erop dat negen op de tien consumenten van mening is dat zij moeten worden gewezen op zowel advies- als afsluitkosten. Dat laatste lijkt momenteel weinig aandacht te krijgen. Solidariteit in de verzekeringsbranche is er in vele vormen en maten. Zowel in risicopremie als de provisie die de adviseur ontvangt."

 

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Kees Bergman - Kees Bergman 5 december 2023

René, U bent een waardig opvolger van Cas Verhagen. Ga zo door. Adfiz begrijp ik in deze discussie niet meer. Wanneer zij goede uitleg kunnen geven, over transparantie, dan is dat natuurlijk te prijzen in ze. Zij moeten echter niet op de muziek vooruitlopen. Zeker niet omdat direct writers ( waaronder veel maatschappijen met dubbele petten) helemaal niets hoeven uit te leggen.

Bestuur CFD - Brancheorganisatie CFD 29 november 2023

We worden als sector (onafhankelijke adviseurs) al enige jaren geconfronteerd met een innige relatie tussen politiek, Verbond van Verzekeraars, Consumentenbond en AFM. Die relatie doet het onafhankelijke intermediair bepaald geen goed. CFD heeft niet voor niets de communicatie met het Verbond op ijs gezet, want we merken helemaal niets van de wil om een gelijk speelveld te creëren. Met dit besef wordt het eens te meer duidelijk hoe belangrijk het is om een vuist te maken tegen deze ontwikkelingen. Een goed georganiseerde branche is daarin een belangrijke factor. Je aansluiten als kantoor bij een van de brancheverenigingen is dé manier om samen sterker te staan en weerstand te bieden tegen deze ongewenste praktijken.

De passie van local hero Richard Beljaars

De passie van local hero Richard Beljaars

(Rubriek 'Samen Betrokken' in VVP 1-2024) Koop die nieuwe caravan eens niet. Klanten kijken vreemd op, maar Richard Beljaars van Beljaars Hypotheken en Verzekeringen...

Geschenk local hero's alvast verhuisd naar nieuw onderkomen Nh1816

Geschenk local hero's alvast verhuisd naar nieuw onderkomen Nh1816

De plataan, een geschenk in 1991 van de local hero's voor het 175-jarig jubileum destijds, is op Valentijnsdag verhuisd naar de tuin bij het nieuwe pand. De plataan...

Regels actieve provisietransparantie gaan in op 1 juli a.s.

Regels actieve provisietransparantie gaan in op 1 juli a.s.

De regels voor actieve provisietransparantie gaan in op 1 juli 2024. De wetswijziging is gepubliceerd in de Staatscourant. Vanaf 1 juli dienen adviseurs de consument...

Samen betrokken:  Assurantiekantoor Wigger

Samen betrokken: Assurantiekantoor Wigger

(Uit VVP 6-2023) Financieel adviseurs staan midden in de samenleving. Deze Local Hero’s zijn een vraagbaak voor verzekeringen, hypotheken en andere geldzaken,...

Cas Verhage (Nh1816) bij afscheid: “Wees duidelijk in wat je doet en maak keuzes”

Cas Verhage (Nh1816) bij afscheid: “Wees duidelijk in wat je doet en maak keuzes”

Cas Verhage, een markant figuur binnen de branche. Voor velen het gezicht van de eigenzinnige verzekeraar uit Oudkarspel. Maar ook de drijvende kracht samen met...

Nh1816 verkoopt levenportefeuille aan OG

Nh1816 verkoopt levenportefeuille aan OG

Nh1816 heeft met Onderlinge ‘s-Gravenhage (OG) overeenstemming bereikt over de verkoop van haar levenportefeuille. Het gaat om 11.600 uitvaartverzekeringen...

Kifid: fraude bewezen, toch verkorting opname persoonsgegevens in EVR

Kifid: fraude bewezen, toch verkorting opname persoonsgegevens in EVR

(Kifid-uitspraak GC 2024-0007, bindend) Consumenten claimen in 2022 stormschade aan boeidelen aan de gevel van hun woning bij Nh1816. De verzekeraar heeft op basis...

Aan de slag met provisietransparantie

Aan de slag met provisietransparantie

(Adfiz in Ken je vak! VVP 6-2023) Adfiz biedt uitgebreide ondersteuning bij de implementatie van actieve provisietransparantie. Na jaren van discussie met de...

Nh1816 overtreft eigen groeiverwachting

Nh1816 overtreft eigen groeiverwachting

"We vlogen 2023 uit de startblokken met groeicijfers die onze verwachtingen overtroffen. Binnen een half jaar bereikten we de portefeuillestand van 500 miljoen euro,...

Het jaar van de (actieve) provisietransparantie

Het jaar van de (actieve) provisietransparantie

(Robin van Beem, Polis Advocaten en lid van het VVP Ondernemerspanel, in VVP 6-2023) Op juridisch gebied zal 2024 naar het zich laat aanzien het jaar van de (actieve)...