Opname-app voor taxateurs

Woning verhuur via Pixabay

Start-up Provadie komt op de markt met een opname-app voor taxateurs. Met de app loopt de taxateur zijn gebruikelijke route door de woning maar in plaats van te schrijven klikt hij zaken aan. Deze input wordt
automatisch gegenereerd tot output in het rapport.

In de app vraagt de taxateur tevens documenten op door middel van diverse koppelingen en foto’s krijgen automatisch de juiste benaming mee en komen op de juiste plek in het rapport. Op kantoor schiet de taxateur het rapport in Taxateurs Unie of Taxatieweb in en hoeft daar alleen nog de waarde te bepalen en de
referentiepanden toe te voegen.

Laurens Hoebert, oprichter van Provadie: "De app is er klaar voor om verder ontwikkeld te worden om eind volgend jaar te kunnen voldoen aan de opname-eisen die aan het ABC-taxatiemodel worden gesteld. Voor taxateurs die nu al met Provadie gaan werken zal de impact dan een stuk kleiner zijn.”

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Taxatiekosten niet verder laten stijgen

Taxatiekosten niet verder laten stijgen

"Hopelijk kan de tot standkoming van één uitvoerend validatie-instituut voor verbetering van de kwaliteit van taxaties zorgen, zonder dat...

“Kostenverlaging nog geen gelopen race”

“Kostenverlaging nog geen gelopen race”

Eerder deze week heeft de Tweede Kamer een motie van PvdA-Kamerlid Henk Nijboer aangenomen over lagere kosten voor taxatierapporten. Volgens de NVM is de kostenlaging...

NVM: "Taxatie Data Netwerk biedt meer keuzevrijheid"

NVM: "Taxatie Data Netwerk biedt meer keuzevrijheid"

De NVM start na de zomervakantie een pilot met het Taxatie Data Netwerk (TDN), dat volgens eigen zeggen zowel klanten als taxateurs meer keuzevrijheid biedt. Het...

Nhg: voorlopig geen modelmatige taxaties

Nhg: voorlopig geen modelmatige taxaties

NHG wil voorlopig niet aan modelmatige taxaties, ook al is dit inmiddels toegestaan (tot een LTV-ratio van 90 procent). NHG-directeur Arjen Gielen in een interview...