Vara niet onder indruk boze Dela, Monuta en Yarden

RAMBAM

De Vara toont zich niet onder de indruk van de aankondiging door Dela, Monuta en Yarden naar de Raad voor de Journalistiek te stappen naar aanleiding van een item in het programma Rambam van de omroep.

De Vara: "De uitvaartondernemingen stellen dat ze kort na de afgelopen jaarwisseling door ons zijn misleid door het in scène zetten van het overlijden van een man. Wij worden beticht van respectloos handelen jegens nabestaanden en het overschrijden van ethische grenzen. Dit is echter een omkering van de feiten. Zoals blijkt uit Vara’s ‘Kassa’-uitzending en het door de toezichthouder AFM gehouden onderzoek van begin december 2011 zijn het juist de grote uitvaartondernemers (veelal tevens verzekeraars) die hun eigen belangen laten prevaleren boven die van nabestaanden. Het gaat hierbij onder andere om Yarden, Dela en Monuta. De makers van Rambam wilden dit op hun eigen wijze laten zien, zoals die past in de opzet van dit programma. Dit in het belang van nabestaanden, die bij dit in scène gezette sterfgeval in werkelijkheid natuurlijk niet bestonden en daarom ook niet gekwetst konden worden. Aan het programma-onderwerp wordt nog volop gewerkt. Nu de betrokkenheid van Rambam eerder dan gewenst naar buiten is gekomen, zal het item niet op de voorgenomen wijze kunnen worden afgerond. De makers beraden zich nog op de precieze invulling van het onderwerp."
 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Antonius - 13 januari 2012

Laat ze bij de Vara toch zelf de rambam krijgen. Dat nu juist dat suggestieve AFM rapport de perfecte brandstof is voor rooie sensatie zoekers was blijkbaar het doel. De AFM speelt een gevaalijk spelletje met zijn beschuldigend rapport . Hoog in de wolken wanen ze zich blijkbaaar onaantastbaar. Juridisch en praktisch gezien ontbreken de bewijzen. Verdachmakingen richting verzekeraar en intermediair ligt op stiekeme en op open wijze in diverse passages in dat rapport opgesloten. De ware aard van deze organisatie is hiermee net als die kraaierige omroep bevestigd.

Tom Kliphuis benoemd tot voorzitter RvC Monuta

Tom Kliphuis benoemd tot voorzitter RvC Monuta

Tom Kliphuis (59) is benoemd tot voorzitter van de Raad van Commissarissen van Monuta. Hij neemt het stokje over van Pieter Loijson. Kliphuis (59 jaar) heeft...

Meer klanten vinden Monuta rechtstreeks

Meer klanten vinden Monuta rechtstreeks

“Ten opzichte van 2021 vonden minder klanten ons via financieel adviseurs en meer rechtstreeks.” Aldus Monuta in het jaarverslag 2022. Monuta zag de...

BPL EN DELA toegetreden tot ASR Dutch Farmland Fund

BPL EN DELA toegetreden tot ASR Dutch Farmland Fund

BPL Pensioen en DELA zijn per 1 oktober toegetreden tot het ASR Dutch Farmland Fund. Zij gaan, naast a.s.r, als eerste participanten investeren in dit niet-beursgenoteerde...

Tim Knol schrijft herinneringslied in opdracht van Monuta

Tim Knol schrijft herinneringslied in opdracht van Monuta

Tim Knol heeft op verzoek van Monuta en herinneringsleid geschreven ter gelegenheid van Monuta Remember. Op 2 november organiseert Monuta voor heel Nederland de...

DELA haalt niveau 2 van de Gouden Oor

DELA haalt niveau 2 van de Gouden Oor

DELA Verzekeringen heeft voor de derde keer de Gouden Oor Erkenning niveau 2 uitgereikt gekregen. Ron van Kesteren, directeur van Stichting toetsing verzekeraars:...

Monuta van start met online quiz over uitvaartkosten

Monuta van start met online quiz over uitvaartkosten

Monuta heeft de Rekenmaaruit!vaartquiz ontwikkelt, een quiz die mensen bewuster moet maken over de kosten van een uitvaart. Inspiratiebron van deze quiz is het...

DELA stopt met beleggingen in Rusland

DELA stopt met beleggingen in Rusland

DELA stopt met beleggingen in Rusland en de gestegen gasprijs heeft voorlopig geen gevolgen voor de crematiekosten. Dat schrijft DELA in het jaarverslag 2021, dat ...

Monuta verkoopt Duitse uitvaartverzekeringsportefeuille aan DELA

Monuta verkoopt Duitse uitvaartverzekeringsportefeuille aan DELA

Monuta verkoopt de uitvaartverzekeringsportefeuille van haar dochterbedrijf in Duitsland aan DELA. De portefeuille bevat bijna 121.000 Duitse verzekerden (150.000...

Monuta: krimp aanbod uitvaartverzekeringen tegen gaan

Monuta: krimp aanbod uitvaartverzekeringen tegen gaan

Monuta pleit er in het jaarverslag 2021 voor de krimp in het aanbod van uitvaartverzekeringen tegen te gaan. Monuta: “Op dit moment bestaat de markt van uitvaartverzorgers...

Kosten graf verder gestegen naar gemiddeld 3.111 euro

Kosten graf verder gestegen naar gemiddeld 3.111 euro

Gemiddeld betalen we in Nederland nu 3.111 euro (2021: 3.036 euro) voor een eenpersoons particulier graf op een begraafplaats. Voor een crematie met gebruik van...