"Veilig rijden polis helemaal niet voordeliger"

Auto dashboard 2 via Pixabay

Rijgedragverzekeringen die veilig rijden belonen met lagere premies zijn volgens Independer zelden voordeliger dan traditionele polissen. Daarnaast dreigen dit soort verzekeringen tegen Europese privacyregels aan te lopen. Independer: “Wie perfect volgens de regels rijdt en niet overdreven hard optrekt of remt, krijgt tot 35 procent korting op de startpremie van deze verzekering. Dat klinkt aantrekkelijk, maar de korting is vaak een sigaar uit eigen doos. De startpremie van een rijstijlverzekering ligt doorgaans namelijk fors hoger dan die van reguliere autoverzekeringen.”

Independer: “Over de afgelopen drie jaar was Fairzekering ruim 40 procent duurder dan de gemiddelde autoverzekering die op Independer te vinden is. De maximale korting bij Fairzekering was 35 procent, dus dat is niet per se voordeliger. Nationale Nederlanden heeft de rijstijlpolis van Fairzekering onlangs van de markt gehaald.

“De ANWB biedt ook een Veilig Rijden verzekering aan. Daarmee is te besparen in vergelijking met een reguliere ANWB autoverzekering, maar dat voordeel is vaak ook te halen als je goed shopt tussen reguliere verzekeringen van verschillende aanbieders.  Het is verstandig om zelf te vergelijken of je zonder rijstijlverzekering niet hetzelfde of misschien zelfs minder betaalt.”

De jongste leeftijdscategorie, achttien tot 24 jaar, kan wel profiteren van een rijstijl-korting. “Jongeren betalen bij reguliere verzekeringen sowieso de hoogste premie, omdat ze nog niet of nauwelijks schadevrije jaren hebben opgebouwd.”

Privacy in geding

Independer verder: “Het meten van het rijgedrag door verzekeraars dreigt in het nauw te worden gedreven door nieuwe Europese regels. Eerder dit jaar bepaalde de European Data Protection Board, die waakt over de digitale privacy van burgers, dat gegevens over het rijgedrag dezelfde bescherming verdienen als persoonlijke data. De waakhond vindt het problematisch dat deze informatie bijvoorbeeld niet bij de bestuurder, maar bij een eigenaar van de auto terecht komt. Dan kun jij bijvoorbeeld denken aan een leasebedrijf. Als gegevens over het rijgedrag inderdaad onder persoonlijke data komen te vallen, wordt het volgens de Europese verzekeraarskoepel Insurance Europe bijzonder lastig om die gegevens nog rechtmatig te gebruiken voor het bepalen van een premie. Dit zou het einde van de rijstijlpolis kunnen betekenen.”

Reactie toevoegen

 
Meer over
Independer: mensen lenen meer

Independer: mensen lenen meer

Het gewenste gemiddelde leenbedrag is het afgelopen jaar met 8 procent stijgt naar 15.540 euro, aldus onderzoek van Independer, waarvoor tienduizenden aanvragen...

Independer: enorme premieverschillen bij woonverzekeringen

Independer: enorme premieverschillen bij woonverzekeringen

"Er is wat geks aan de hand op de markt van woonverzekeringen", aldus Independer. "Op het oog lijken de premiestijgingen mee te vallen, maar de onderlinge prijsverschillen...

Kadaster legt 'zoeken op naam' aan banden

Kadaster legt 'zoeken op naam' aan banden

Het zoeken op objectadres in het Kadaster blijft voor alle gebruikers mogelijk zoals het nu is. Om misbruik tegen te gaan, wordt het zoeken op naam bemoeilijkt....

Independer: gezinnen steken zich vaker in de schulden

Independer: gezinnen steken zich vaker in de schulden

Gezinnen met kinderen steken zich vaker in de schulden, zo blijkt uit onderzoek van Independer. Zij willden gemiddeld 16.140 euro lenen, met name voor de aanschaf...

Independer: steeds meer mensen rijden weg na verkeersongeval

Independer: steeds meer mensen rijden weg na verkeersongeval

In Nederland rijden dagelijks minstens 200 weggebruikers weg na een ongeval. In totaal werd vorig jaar bijna 80.000 keer een proces-verbaal opgemaakt voor dit strafbare...

Premie autoverzekering in jaar tijd met 20 procent gestegen

Premie autoverzekering in jaar tijd met 20 procent gestegen

Vergeleken met juni vorig jaar is de autoverzekeringspremie met 19,6 procent gestegen, zo blijkt uit onderzoek van Independer. Dat komt neer op een gemiddelde premiestijging...

Allianz Direct opnieuw winnaar 'Independer Award Auto 2023'

Allianz Direct opnieuw winnaar 'Independer Award Auto 2023'

Allianz Direct heeft evenals vorig jaar de 'Independer Award Auto 2023' gewonnen.  De award werd voor de tweede keer uitgereikt. Op de tweede plek eindigde...

Independer ziet klanten worstelen met gestegen rente overbruggingshypotheek

Independer ziet klanten worstelen met gestegen rente overbruggingshypotheek

Independer constateert dat mensen met een overbruggingshypotheek worstelen met de stijgende rente. Marga Lankreijer-Kos, Domeinmanager Hypotheken: “Een groot...

Aantal leenaanvragen stijgt fors, bedrag gemiddeld ruim 14.000 euro

Aantal leenaanvragen stijgt fors, bedrag gemiddeld ruim 14.000 euro

Voor grote uitgaven wordt veel vaker geld geleend. Het aantal leenaanvragen steeg afgelopen jaar met bijna achttien procent. Het gewenste gemiddelde leenbedrag is...

Independer: forse stijging aantal woningbranden

Independer: forse stijging aantal woningbranden

In 2022 waren er 7.700 woningbranden in ons land. Vooral in Friesland was de stijging met één derde fors te noemen. Maar ook in Zeeland en Flevoland...