Betere kwaliteit van leven door financiële planning

Moeder en baby happy via Pixabay

Een nieuwe studie toont volgens de Stichting Federatie Financieel Planners (FFP) aan dat "Nederlanders die werken met een CERTIFIED FINANCIAL PLANNER een betere kwaliteit van leven ervaren, van meer financieel vertrouwen en veerkracht genieten en meer tevreden zijn met hun financiële situatie".

De studie naar de waarde van financiële planning is uitgevoerd in opdracht van Financial Planning Standards Board (FPSB). In vijftien landen wereldwijd werden 15.332 geadviseerde en niet-geadviseerde consumenten ondervraagd.

De Stichting Federatie Financieel Planners (FFP), die aan het onderzoek heeft meegewerkt: "Terwijl consumenten de druk van hoge inflatie, stijgende rentetarieven en de kosten van huisvesting blijven voelen, heeft een nieuwe wereldwijd studie aangetoond dat consumenten die werken met een professional op het gebied van financiële planning, beter af zijn. Waarbij consumenten die werken met een CERTIFIED FINANCIAL PLANNER (CFP®) de beste resultaten ervaren."

Financiële planning levert meer op dan dat het kost

De studie komt ook met bevindingen zoals: "Klanten die samenwerken met een financieel planner ervaren een hogere kwaliteit van leven. Ze zijn meer tevreden over het leven en hebben een zekerder gevoel rondom gezondheid, verbinding en belangrijke doelen dan klanten die niet met een financieel planner samenwerken.

"Financiële planning levert meer op dan dat het kost. Vaak wordt gezegd dat financiële planning te duur is. Deze mythe wordt door deze studie ontkracht. Acht op de tien klanten van CFP-professionals zeggen dat de voordelen van financiële planning opwegen tegen de kosten.

"Ook de jongere generatie vraagt om financiële planning. Generatie Y (Gen Y, geboren tussen 1981 en 1996) staat open voor financiële planning. Drie op de vijf Gen Y’ers die momenteel niet samenwerken met een financieel planner, zouden overwegen om te betalen voor financieel advies. Gen Y wil daarbij wel op een andere manier gebruik maken van financiële planningsdiensten dan oudere generaties. Zeven op de tien Gen Y’s gebruiken apps of websites om hulp te krijgen bij hun financiën."

 

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Henk - Separaad 15 november 2023

De Financial Planning Standards Board (FPSB) die de certificering doet van CFP heeft een onderzoek laten doen. Bakker Joop heeft na onderzoek geconstateerd dat zijn klanten zijn brood het allerlekkerste vinden en blijer zijn dan mensen die hun brood elders kopen.

Tim Blom CFP Financieel Planner van het Jaar

Tim Blom CFP Financieel Planner van het Jaar

Tim Blom, oprichter en directeur van Finest Planning in Wijlre, is verkozen tot Financieel Planner van het Jaar 2024, zo werd bekend gemaakt tijdens het FFP Congres...

FVP-leden opgenomen in CFP-register

FVP-leden opgenomen in CFP-register

De vereniging en de stichting Federatie Vermogensplanners (FVP) zijn opgegaan in de Stichting FFP. Alle leden van het huidige FVP zullen worden opgenomen in het...

Jan Latten keynote speaker op FFP Congres

Jan Latten keynote speaker op FFP Congres

Demograaf en emeritus hoogleraar Jan Latten is de keynote speaker tijdens het FFP Congres ‘On the move’ van 11 oktober a.s. in Den Bosch. ...

Financieel advies moet veel meer maatwerk worden

Financieel advies moet veel meer maatwerk worden

In het eerste TJIP-magazine Wonen zegt Prof. Dr. Peter Boelhouwer, hoogleraar Housing Systems bij de faculteit Bouwkunde aan de TU Delft: “Om duurzame huizen...

Nieuwe opleiding Certified Financial Planner van start

Nieuwe opleiding Certified Financial Planner van start

Een groep van twintig financieel planners in spe is begonnen aan de nieuwe opleiding Certified Financial Planner van Lindenhaeghe. De opleiding past binnen het nieuwe...

Nibud lanceert Geldplan Bijna pensioen

Nibud lanceert Geldplan Bijna pensioen

Nibud heeft het Geldplan Bijna pensioen gelanceerd. Hiermee krijgen 55-plussers inzicht in de keuzes die zij kunnen maken over hun pensionering. "Het Geldplan Bijna...

Doe-boek NNEK om succesvol financieel planner te worden

Doe-boek NNEK om succesvol financieel planner te worden

“We geloven dat adviseurs die meer aan financiële planning gaan doen en er zelfs hun bedrijf van willen maken, de toekomst hebben.” Aldus directeur...

Onderzoek: corona stimuleert financiële planning

Onderzoek: corona stimuleert financiële planning

De coronacrisis heeft Nederlanders aan het denken gezet over hun financiële toekomst. Dat blijkt uit onderzoek van MarketResponse in opdracht van Aegon. De...

Titel FFP verandert per 2022 in CFP

Titel FFP verandert per 2022 in CFP

Adviseurs die zijn gecertificeerd als financieel planner zullen vanaf 1 januari 2022 alleen nog de titel CFP® gebruiken (Certified Financial Planner). Met deze...

Verbond Financiële BeroepsOrganisaties (VFBO) is een feit

Verbond Financiële BeroepsOrganisaties (VFBO) is een feit

Het eerder aangekondigde Verbond Financiële BeroepsOrganisaties (VFBO) is een feit. Onlangs hebben de voorzitters van FFP, SEH en RFEA de oprichtingsakte getekend....